Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fifi_addict

    tag

    válasz corlagon #26 üzenetére

    Akkor csak ott hibádzik a cikk, hogy úgy írt a dologról, mintha az a paragrafus vezetné az illetékesek fantáziáját... tehát minden rendben, továbbra sem szabad védett dvd-t másolni. És mi van azokkal az (magyar) oldalakkal, ahonnan rippelő progit tölt le az ember (lsd 329 paragrafus)? Én nem, persze...:))

    ...........................???

  • Phix

    tag

    válasz corlagon #26 üzenetére

    Kösz, hogy helyettem is válaszoltál, corlagon. :)

    Igen, fif_addict, így van. Ha szabad magamat idézni a cikkből: ''A másolásvédelem ugyanis olyan műszaki intézkedésnek számít, amelynek megkerülését egyaránt tiltja a szerzői jogi törvény és a Büntető törvénykönyv''

    Az, amit később írtál - ''de ez nem a user, hanem a webhely gazdájának a gondja.'' - abszolút helytálló: ha valaki már megkerülte (jogellenesen) a másolásvédelmet, és elkészített egy olyan változatot, ami így már nem másolásvédett (DVD-rip, vagy zenei album mp3-formátumban, stb.), és ezt saját honlapján vagy DC++-on (szintén jogellenesen) felajánlja, abból neked a törvény szerint semmi bajod sem lehet, ha letöltöd.

    Persze remélem, hogy nem ez lesz a jövő útja, mert tényleg kéne egyfajta szemléletváltás... Ne a jogot szigorítsák, hogy ne legyen legális a letöltés, hanem inkább ismerjék fel a kiadók az online terjesztésben rejlő potenciált, legyen a magyar pénztárcához mérten is elfogadható egy friss DVD ára...
    (Oké, tudom, megyek, álmodozom tovább! :D)

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

Új hozzászólás Aktív témák