Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #52931072

    törölt tag

    válasz Depression #33 üzenetére

    Amikor egy ilyen hírt megszellőztetnek, addigra a lapgyártókkal már régen lezsírozták a dolgot. Amúgyis tele van feszszabályzó elektronikával egy alaplap, nem hiszem hogy az a pár sata kivezetés gondot okozna nekik. Boldog lehetsz, hogy neked low end egy 40k alaplap, de pont nem az olcsó lapok szoktak leolvadni, hanem a húzott gamer lapok.
    A “brand” gépekről meg ne beszéljünk, azokba szerelik a legegyszerűbb, szarrá butított lapokat.

  • ljs

    tag

    válasz Depression #33 üzenetére

    Átkerülnek dolgot az alaplapra...
    Eddig megúsztam azt, hogy elszállt volna a táp.
    De ha így lett volna, akkor táp ki, táp be (max. 20 perc) és 15eFt-tól határ a csillagos ég az új táp költsége.
    (Nekem most az alsó határként megjelölt összegnél jelentősen drágább táp hajtja a konfigot, de nem ezt veszem általánosnak.)
    Ha az új rendszerben lehalnak az alaplapra áthelyezett komponensek,
    akkor az EGÉSZ GÉPET szét kell szedni, új alaplapot kell betenni és össze kell rakni a gépet!

    Ez 20 percnél sokkal több idő és az alaplap is drágább lesz 15 eFt-nél!

    (Ne legyen igazam, de szerintem a plusz dolgok tovább drágítják majd az alaplapot és növelik a hibalehetőségek számát!)

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

  • pokmky

    tag

    válasz Depression #70 üzenetére

    Jaaaaj. :W

    A HP LGA775-ös lapjai is így lettek megoldva több mint tíz évvel ezelőtt! A fujitsu 1156-nál kezdte és a lapról vannak táplálva a meghajtók lásd a fényképen a bekeretezett csatlakozót..

    Mai integrált áramkörökkel az 5 és 3.3V-os konverterek megoldhatók kb. egy 2x2cm-es felületen fillérekből.

    Hagyjuk már ezt, hülyét csináltok csak magatokból. Értem én, hogy divat savazni az intelt, de ebben az esetben az egyetlen hibájuk a 10 év késés.


    [ Szerkesztve ]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Depression #77 üzenetére

    Olyan 30-35-re tenném. Úgyhogy a 24 biztos megvolt. Abból az AM1 lapból még most is van itt nekem a szekrényben kettő bontatlan. Repesve várom, hogy mikor gyártanak majd megint ilyet, de integrált Ryzen laptopprocival. Talán most már lesz rá kapacitás. Ugye a 3000-es Ryzen laptopprociban pcie3 van? Az bőven jó volna egy ilyen lapra, 15 W tdp, 2 ddr4 slot, 1 m.2 és csókolom.
    De az Asrock AM1-ből viszonylag kevés volt nekünk, 10-12 max, a többség integrált Atom, az említett Kabini pedig az A4-5000, és emlékeim szerint volt ilyen DC táposban olyan is, hogy Via C7. Még 2 RS-232 portja is volt hátul. :-D
    Ott is legyártott magának minden feszt az alaplap a 12 V-ból, pedig ott tuti kellett a 3,3 V az UART-hoz. :-D Meg is hajtottunk vele valami blokknyomtatót.
    Az Atomokból főleg nas lett, az fogyasztott a legkevesebbet, az Amd pedig az integrált Radeon miatt jobb volt média-pc-be.
    Nem emlékszem, hogy egy is tönkrement volna.

    Az autóipar remek példa, ha hiszed, ha nem, nekem is eszembe jutott a párhuzam. Amikor az előbb az oem alaplapokon gondolkodtam, és azt a szót használtam, hogy olcsóság és minimalizmus, olyan lapok jutottak eszembe, amin ott van a lapon a 4 sata port vezetékelése, látszik a nyákon, de a sata műanyag kivezetés csatiból csak 2 volt a nyákra ültetve, mert az adott gépbe csak 2 sata eszköz kellett, és így meg lehetett spórolni alaplaponként 5 fillért, ez nagy tételben már sok pénz, és ezek az oem gépek ilyenek. Az autóiparhoz nem értek, de tudom, hogy ott ugyanez megy. Valami autós műsorban hallottam erről, hogy így spórolnak meg filléreket, és ugyanerre gondoltam. El tudom képzelni, egy oem lap/táp gyártása, amiről még a feliratot is lehagyják, hogy hova dugd a reset gombot, mennyivel olcsóbb lehet, mint a dobozos verzió, és a nagy tételnél ez mennyi pénz összesen. Szóval igen, ettől az egésztől biztosan költséghatékonyabbak lesznek az oem gépek.

  • pokmky

    tag

    válasz Depression #77 üzenetére

    Látom még mindíg nem világos. Ez egy jó dolog, emiatt nem hisztizni kell, hanem örülni neki.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Depression #139 üzenetére

    Értem, nyilván mindenki a személyes tapasztalatát írja.
    Természetesen valószínűsíthető a laptopoknál, hogy a legtöbb esetben valami a belső tápelosztásban megy tönkre, mert egy integrált áramkör általában elég sokáig bírja.
    Laptopot úgy vesz az ember, hogy tudatában van, hogy nem rakhat bele másik (másfajta) alaplapot, a képernő is elég fix, és ott minden egyben van, javítása általában gazdaságtalan.
    Céges környezetben általában tőlem az olcsó 100 ezer forint körüli laptopot várják el i3 vagy Pentium processzorral, irodai munkára.
    Valami megmagyarázhatatlan csoda folytán ezek a laptopok olyan 10 évet szoktak menni, de van régebbi is.
    Pár napja jelezte egy kollégám, hogy kezd lekapcsolgatni a 2010-ben vásárolt Acer laptopja, most kapott egy szintén Acert szintén olyan százhúszezer körül. A vicces az, hogy non-stop ment a laptopja, az alvás ki volt kapcsolva, és éjszakára sem állította le. Így ment 10 évet. Nyilván ez is valami táphibás lett. De én azért nem mondanám hulladéknak. A kollégáim egyharmada egyébként nem állítja le éjszakára a gépét. Sokan asztali gépnek használják a laptopot, és mondjuk hétvégén hazaviszi, de olyan is van, aki csak karácsonykor. :)

  • Reggie0

    félisten

    válasz Depression #160 üzenetére

    Majdnem eltalaltad, szinte csak alvashoz kapcsolom le a vilagitast , szamitogepet soha, monitort meg ha nem hasznalom. A vilagitas olyan keveset fogyaszt, mivel LED-es, hogy nincs ertelme lekapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák