Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salaud

    aktív tag

    válasz MZperX75 #38 üzenetére

    Miért nem fogy az amd laptopban?

    Most kellett vennünk egy laptopot barátnőmnek.
    Fő felhasználási területei a böngészés, filmnézés, zenehallgatás, letöltés, és szövegszerkesztés. Ehhez még hobbiból rajzol digitális paddal.
    A választás egy PACKARD BELL EasyNote F6244-HC-840HG lett, fehér színben.

    Hogy miért ez, és nem egy LENOVO IdeaPad G575GC 59-324665 AMD E-450-el?

    1, Mert a Packard Bell-ben van egy Intel B980, 2.4 GHz. HD2000-el, max TDP35W.

    2, Mert linux* fog futni rajta, és az AMD zárt video driverei is maximum az épp csak működik, de önszopatás szintet érik el.

    3, Mert szép, igényes, van rajta usb 3.0, HDMI.

    A Lenovo lett volna 94000 Ft, a Packard Bell volt 100000Ft. A B980 elég, játékra nincs használva, HD-FullHD megy rajta, ennyit még a HD2000 is gyorsít.

    *Azért fog futni rajta linux, mert:

    1, Barátnőm 6 éve saját elhatározásból váltott linux-ra, azt szereti.
    2, Jogtiszta, gyors, szép, ingyenes, nem kell rá vírusirtó, egyéb vackok.
    3, Értek hozzá, sok éve fő rendszerem a linux.
    4, Szakdolgozatot ír, nincs szükség windows összeomlásokra. Mentés van, de kinek hiányzik akár 10 sor elvesztése is írás közben?

    A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

  • salaud

    aktív tag

    válasz Abu85 #82 üzenetére

    A zárt driver nem az ördögtől való, asztali gépemben nvidia GTX560 fut, zárt driverrel.
    De volt nekem AMD vga-m is, próbáltam vele linuxot használni, de a driver minőségen aluli. Eladtam.
    Nézz be egy linuxos fórumra, ahol próbálják venni HTPC-nek az AMD brasos-os lapjait, xbmc-s rendszernek, és a zárt driver szarakodásai miatt hiúsulnak meg ezek az otthoni projectek. Majd ha az AMD nem csak papíron képes működő driver létrehozására, miközben az intel driver simán hozza, amit a hardver tud, az nvidia meg ugyanazt mint windows-on, akkor rúghat labdába.

    margithid

    A linux felhasználók száma nem olyan kevés, mint hinnéd. Lassan ideje lenne ezt elfogadni, pláne, hogy a smartphone piac domináns OS-e az Android, ami linux kernelre épül, ergo egy linux mobil disztribució.
    Amúgy meg, ha az nvidiának érdemes megcsinálni, az AMD-nek miért nem? A cikkben szereplő új tabletekbe szánt Temash APU szerinted Android-dal nem lenne kelendő? Annyira, mint pl a Tegra4? Vagy ott vannak az Intel Atom-os smartphone-ok, androiddal. Meg kéne csinálni azt a drivert normálisan, vagy lehetséges felhasználók millióit veszítik el.

    [ Szerkesztve ]

    A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

  • salaud

    aktív tag

    válasz Abu85 #85 üzenetére

    Rendben, hiszek neked, hogy jó az AMD linux driver. Bizonyítanád ezt nekem annyival, hogy leírod, ami ugye olyan, mintha a szavadat adnád, hogy az AMD linuxos driverével HD/FullHD videókat tudsz nézni a gpu gyorsítás használatával, pl a ph tesztcsomagját? Tudsz játszani wine, stream beta, illetve natív linuxos játékokat, akadás nélkül, ugyanolyan minőségben, mint windows-on? Hézköznapi kompozitált desktop tökéletesen működik? És mindezt hack nélkül, simán telepítve az ubuntu tárolóban meglévő amd zárt drivert?
    Mert nvidia-val mindez működik. Nagyon-nagyon sok éve. Visszaemlékezve, Debian Potato-t használtam még, Gefore 2 GTS-el, és tökéletesen ment az nvidia driver, már akkor(2001-2002). Akkoriban volt, hogy a Quake3 jobban futott linuxon, mint windows-on...

    A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

  • salaud

    aktív tag

    válasz margithid #91 üzenetére

    Ebben egyetértünk. Mindazonáltal nem vagyok semmilyen hívő, Pentium III-óta csak AMD CPU van az asztali gépemben. Meg a család asztali gépeiben. :D Viszont próbálkoztam 3-4x AMD vga-kkal, mégis a linux kompatibilitás miatt maradt az nvidia. Ami működi, megbízhatóan, stabilan, teljes körűen, azt veszem.

    [ Szerkesztve ]

    A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

  • salaud

    aktív tag

    válasz stratova #97 üzenetére

    Mivel linux fut rajta, mphc-val nem tudom kipróbálni, de vaap-t használni tud a gstreameres lejátszó(Parole), és a vlc. Mindkettő elég jól teljesít, bár a killa_sample megakad mindkettőnél. Sima hd videóknál nem volt gond, viszi rendesen.

    A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

Új hozzászólás Aktív témák