Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz emvy #45 üzenetére

    Az összes eddig hír szerint az aosp-t nem tiltja le a google, nem is tilthatja, mivel nem public domain, hanem open source. A kernel emlékeim szerint gpl-es, azt például lehetetlen letiltani.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz emvy #47 üzenetére

    mindig olyan bájos, amikor úgy csinálsz, mintha totál hülye lennék mindenhez, pláne, ha kiderül, hogy én vagyok a tájékozottabb...

    "Az a nagy kérdés, hogy a Google és a Huawei között érvényes lehet-e az Apache licensz, ha a két cég nem léphet üzleti kapcsolatba.": nincs olyan, hogy a két cég nem léphet üzleti kapcsolatba. olyan van, hogy bizonyos körökbe tartozó technológiák exportja tiltott. az apacs licenszes forráskód nem tartozik ezen körökbe. Tehát a google és a huawei "üzleti" kapcsolatba léphetnek minden olyan területen, amit az exportkorlátozás nem tilt. ráadásul az aosp cuccok nem is feltétlenül a gugli cuccai.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz emvy #50 üzenetére

    egyrészt az aosp cuccok nem mind google tulajdonúak.
    másrészt hogy zárja le a huawei elől azt a repót, amit egyébként a világon bárki használhat? klintonné levelezését se tudták rendesen elzárni, majd pont egy apacs2 licenszes opensource projektet sikerül...

    szerintem ez tipikusan egy olyan vélemény, illetve a benne leírtak tipikusan azt mutatják, hogy nincs fogalmuk arról, hogy mi az open source.

    a licenszelési jogviszony pedig a licenszben megfogalmazottak szerint létrejön. ráadásul nem látom esélyét a licensz visszamenőleges módosításának, mert pl. most is kaptak 90 nap haladékot, tehát ebben a 90 napban biztosan jogosultan használják az aosp-ot, meg előtte évekig, az apacs licenszes cuccokat meg lehet forkolni. szóval hogy tilthatnák meg, hogy bárki használja az aosp-ot, aki már egyszer használta? és ha a huawei-t letiltják róla, de ők forkolták, mi akadályozza meg őket abban, hogy tovább is használják úgy, hogy külsős tanácsadókat bérelnek fel, akik "inspirálódnak" az aktuális aosp patchekből, és azt átvezetik a forkolt cuccon is.

    meg különben is, nem láttam gyöngyözni a homlokukon a verítéket, mikor szemükre hánytak, hogy lopnak minden techológiát. majd pont az aosp-nál fognak megbánást tanúsítani.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák