Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz KROK640 #7021 üzenetére

    Szóval én összegeztem, hogy milyen Tiszapalkonya helyzete, mik ott a lehetőségek -, milyen a viselkedése, és mik a a kilátásai stb... valamint előbogarásztam az emlékeim közül egy olyan ember profilját, amely úgy illik rá, mintha ráöntötték volna...

    Berettyóújfaluban lakik egy, már 60-hoz közelítő fickó, aki a 90-es években a helyi számtech boltban volt ilyen mindenes, csak aztán kirúgták. Így került ki a munkaerőpiacra mint notorious munkanélküli. 8 osztállyal az embernek nem lehet nagy az arca, főleg nem a 90-es években. Munkaügyiközpontban szerzett pár OKJ-s papírt, nehézgépkezelő stb. Jellemző volt rá ha ideiglenesen megkapott egy állást - pl CORA árufeltöltő -, akkor azt úgy prezentálta, mintha osztályvezetőnek tették volna meg. A cég az király volt, egészen addig ameddig ki nem rúgták. Aztán közmunkán kötött ki.
    Volt több érdekessége. Az egyik, hogy tech őrült volt. Az akciós kajákra hajtott a boltban, de 2003-ban is épített magának több százezer forintért PC-t! Meg frankó házimozi rendszert, miközben egy dekadens városnak, a szegény környékén lakott, se nő, se perspektíva mellett. Ennek is megvan a pszichológiája. Ezzel tudta feledtetni az élet nyomorát, amivel mindennap szembe kellett nézni, ez jelentett neki örömet. Ateistaként úgy gondolta, hogy egyszer élünk...

    A másik érdekesség: ennek is az volt az agylövése, hogy neki mindig a leggyorsabb Internete legyen a városban. Amikor nekem elég volt a 384 Kbps-os ADSL, neki 768 Kbps kellett. Torrentezett orrba-szájba, és betegesen nézte a fogyasztást. Pl Telekom IPTV-t sokáig elvetette, mert az STB áramot fogyaszt, meg ne legyen két távirányító...
    Nagyon fontos volt neki, hogy melyik szolgáltató nyomja a legjobb bitrátával, a képminőség stb. A 90-es években a szobából elektromosan forgatható parabolája volt (akkor muszáj volt STB-t használni, évekig) (még azelőtt, hogy elérhető lett volna a városban a kábeltv, azon a részen).
    Ameddig elment keccsölni a gépe töltött... :D

    Az ürgét ha látnád felöltözve, civilben, azt hinnéd, hogy valami középvezető diplomával! :DMondjuk azért kommunikációban az ilyesmi hamar eloszlik, de ameddig az nincs, addig meg sem fordulna a fejedben, hogy közmunkás...

    Már majdnem elfelejtettem az ipsét, amikor jött Makkoss és basszus, olyan mintha a tiszapalkonyai reinkarnációja lenne a pszichéjének. Ugyanúgy fejleszti a gépét is.

    Tiszapalkonya. Amit tudunk róla: szegény falu. Úgy gondolom, hogy a barátunk a mezőgazdaságban dolgozik, vagy esetleg pont közmunkás. Ez megmagyarázná, hogy miért nem mer szólni a polgármesterének. Mert függ tőle.
    Itt van egy érdekes videó: (3) Facebook
    Nekem az is összeállt, hogy barátunk narancs szimpatizáns. Aztán megtaláltam a fentebbi videót tegnap a "független" pm-ről...

    A közmunkások kegyetlenül sokat dolgoznak, havi 54-55K-ért... mert ennyi a nettója:
    most kerestem elő: Szeged.hu - 10 ezer forinttal nő a közmunkásbér nettója
    Na 66K... mit lehet abból kihozni? Ráadásul olyan kegyetlen meló, hogy amellett nem igen tol másodállást, na meg ha lenne másodállása a közmunkásnak, vélhetően többet is hozna mint ez az érintettnek.

    ... és ez Magyarországon, a sötét Magyarországon úgy működik, hogy a Kossuth tér üres...

    Szerinted Tiszapalkonyán lesz jövőre optika?

    Itt:
    rezes-szolgaltatasok-megszuntetesenek-utemezese-2023-10-06.xlsx (live.com)
    még nincs benne a listában. Már azon is meglepődtem, hogy volt egy ilyen engedélyeztetési dolog... magyarázat lehet rá, hogy régi projekt az EU-s pénzek idejéből, és hát akkor megcsinálják... de nem tartanám kizártnak azt sem, hogy majd felfüggesztik.
    Az eléggé biztosnak látszik, hogy nem fog megtérülni. Az is lehet, hogy részleges lesz. Lehet, hogy jövőre bekötik a faluba, de az is lehet, hogy nem, és utána sem... :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák