Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz pjen #6704 üzenetére

    Amikor hideg van szoktam olyat is, hogy ha útközben be kell ugrani a gyógyszertárba, vagy húsboltba stb., akkor a pótkulccsal bezárom a központit és míg beugrom a dolgomat elintézni, ketyereg a motor. Amúgy azt az életben le nem vezeti senki számokkal alátámasztva (tehát nem csak rámondva, hogy környezetszennyezőbb, károsabb), hogy ez a fajta eljárás jobban szennyezi a környezetet, mint az állandó hidegen indítás, leállítás, indítás, leállítás kilóméterenként, a gyakoribb akkumulátor, önindító és gyújtáskapcsoló csere, a szervízbejárás stb stb. Tehát hogy mindkét megoldás összes szennyezését és költségét kimutatni, szerintem ez képtelenség. A műszaki oldalától eltekintve szeretem a meleget , minden bajom van attól, hogy hideg az ülés, a kormény, hideg a levegő az autóban, a motor hangja sem olyan, mint mikor melegebb. :) Otthon is ülhetne az ember két nadrágban és két pulóverben 15 fokban, de mégiscsak kényelmesebb egy melegítőben és pólóban tévét nézni a 22-23 fokban, pedig mennyivel több gáz/villany/fa stb fogy és mennyivel jobban szennyezi a környezetet. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák