Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz philoxenia #101 üzenetére

    Arról volt szó mennyire könnyű bedőlni és engedelmeskedni csak azért, mert valami hivatalosnak tűnik. Az, hogy kamu rendőrt alakítani sokkal rizikósabb, maximum csak a csalás előfordulási esélyeit csökkenti. De nem erről volt szó.

    Az itt fórumozók azt felejtik el, hogy ami nekik triviális, az másnak nem az. Ahogy az itt fórumozókat is egészen biztosan át tudják verni az élet más területein. Átverheti egy kereskedő, átverheti egy ingatlanos, átverheti egy szerelő. Az is lehet, hogy egy valódi rendőr is átverheti (van, hogy nem is szándékosan) és egy igazoltatás során többet megengedhet magának, mint ami a hatásköre.

    Most hirtelen ez is eszembe jut: [link]

    Több ismerősöm is inkább fizetett. A barátnőm is kapott ezekből a fenyegető levelekből és rögtön fizetett volna, mire én állítottam le azzal, hogy a BKV követelése jogtalan, végrehajthatatlan és az egész hemzseg az eljárási hibáktól. Szomorú, hogy ez a csalási forma ráadásul legális, fizetés esetén el is ismered a követelés jogszerűségét.

    Van aki ennek dől be, van aki annak. Engem is biztosan szedtek már rá úgy, hogy észre sem vettem.

Új hozzászólás Aktív témák