Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    válasz Jaffafa #13 üzenetére

    elhiszed hogy akkor megtalálták volna a jogi kiskapukat hogy demárpedig akkor ő visszaél az állítólagos monopol helyzetével és árúkapcsolás és versenykorlátozás és szemétmulti ?

  • DraXoN

    addikt

    válasz Jaffafa #13 üzenetére

    Az unió valószínűleg 2 dolgot akar (lehet mind kettőt, de lehet, hogy külön-külön, vagy egyiket, vagy másikat):
    - Pénzt a MS-től, íj módon a szivatásokkal,
    - Kiszorítani a MS-t és szoftverét az EUból, de legalábbis visszaszorítani jelentősen az alternatívák javára...

    A második pont esetében nem értem akkor miért nem inkább az alternatívok feljesztését támogatja.. esélyesebb inkább csak az első pont, fejőstehénnek nézik, vagy tarták a "picipuhát" (ezt most muszáj volt ideírni.. jól illik a szövegbe szerintem)

    Egyébként nem értek egyet a böngészőválasztóval.. szép és jó dolog, hogy az embereknek elmagyarázzák, hogy mi is az a böngésző, de egy szoftvercég a saját(!) termékébe hagy rakjon már olyan alkalmazást amit ő akar.. persze nem szép dolog, hogy sok esetben nem tesz mindig mindent hozzáférhetővé, de hát még is csak a sajátja.. azt tesz vele amit akar.. akár azt is megtehetné, hogy holnaptól csak a saját márkájú gépein lehet megvásárolni a programját, külsős gyártók hardvereire meg nem lehetne megvásárolni.. csak ez sokaknak nem tetszene, de szerintem joga lenne hozzá, a saját terméke (más kérdés, hogy nem tenné, mert vélhetőleg neki se érné meg.. ez most csak elmélet volt)...

    Szerk: közben kibővítetted az írásod, így pár dolog amit mondtam, nálad is említve van, de már hagyom :))

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • oO7

    őstag

    válasz Jaffafa #13 üzenetére

    "Azt sokan elfelejtik, hogy a Win7 nem CSAK egy op.rendszer, hanem egy komplett, szinte mindenre kiterjedö programok sokasága"
    Egyrészről nem felejtik ők ezt el... csak felfogni nem képesek valamiért.
    És mivel nem képesek felfogni és folyamatosan rinyálnak (és még sajnos sikerrel is járnak sokszor) ezért lassan már tényleg CSAK egy oprendszer lesz mer már a notepad is az openoffice piaci részesedésére tör és árúkapcsolás és monopol helyzettel való visszaélés... :W

    [ Szerkesztve ]

  • freelancer

    tag

    válasz Jaffafa #13 üzenetére

    Maradektalanul egyetertek veled. :R

    UI. IE8-at hasznalok es teljesen elegedett vagyok vele...pont.
    Azon kellene gondolkodni a piros karikanak, hogy vajon mi a feneert nem hasznalja a kutya se, kiveve azt orszagonkenti 100-110 usert.

    [ Szerkesztve ]

    Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

  • attila9988

    őstag

    válasz Jaffafa #13 üzenetére

    Én nem raktam volna be semmit a MS helyében. Kapják be címszóval.

    Még szerencse hogy a világ nem úgy működik ahogy azt te elképzeled, mert már rég egy nagy diktatúra részei lennénk mi is, ezen gondolatmenet alapján, ahol egy nagyobb csoport, vagy szervezet azt tesz amit akar, szabályok nélkül, te pedig elfogadod és bólogatsz. De szép is az.

    MS megtette, jönnek majd a fájlkezelök, háttérképek és az összes többi szarság.

    Ez a mondatod is bizonyítja, hogy halvány fogalmad sincs erről a témáról.

    Az IE-s verzió normál áras, a böngészö nélküli meg +50-100€. Senki sem köthetett volna bele, elvégre annyit kérsz a termékedért amennyit nem szégyellsz.

    Az EU meg annyira büntet, amennyire akar. És a fenti lépés megint az erőfölénnyel való visszaélés mintapéldája lenne.

    Azt sokan elfelejtik, hogy a Win7 nem CSAK egy op.rendszer, hanem egy komplett, szinte mindenre kiterjedö programok sokasága.

    Tényleg? És mi ez a minden amire kiterjed? Kíváncsi vagyok, mert én pl csak olyan emberekkel találkozok, akiknek (átlag user ne feledd) minimum egy tucat plusz programot kell a gépére telepíteni, hogy arra használja amire kell. Ezzel persze nincs is semmi baj, csak éppen ellentmond a fenti tézisnek. Ráadásul még ha igaz is lenne amit írsz, az sem lenne indok, egy teljes iparág bedarálására, ezért létezik a piacszabályozás, és felügyelet. És elhiheted, hogy ezek a szabályok az egészséges gazdaságért, és érted, mint fogyasztóért vannak, nem azért hogy "szerencsétlen microsoft -ot már megint noszogassuk mert az olyan jó".... Nem is értem miért akarod sajnáltatni, a giga bevételeket elkönyvelő óriásmultit..... azért mert szabályok szerint értékesítheti a software -ét? Jajjj szegény.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák