Új hozzászólás Aktív témák

  • D4rkAv3ng3r

    aktív tag

    válasz moonman #128 üzenetére

    1.) Sun, Novell és többi cég csak pénz ad, fejlesztésbe nem mindig száll be, tökéletes példa az OpenSUSE ott csak pénzzel támogatja a project-et a Novell, nem fejleszt rajta semmit. Leginkább amin fejlesztenek a nagy cégek az a kernel maga, disztribúcióba nem mindig.

    2.) Nem írtam, hogy Windows hülyéknek van, de az tény, hogy a bonyolultabb GNU/Linux-okhoz már sokkal komolyabb tudás kell, amire egy Next-et bőszen nyomogató emberke nem képes. Nekik soha nem lesz felhasználóbarát az OS nekem meg az mivel 3 db szót beírva pl. beállítok valamit, nem kell a Vezérlőpultban keresni.

    3.) Pár felhasználó nem egyenlő az egész közösséggel, azt, hogy ők mit akarnak az egy dolog, de nem hiszem, hogy például a Debian fejlesztői globális desktop piac számára dolgoznának.

    Az a helyzet, hogy - maradjunk a Debian-nál de lehet Slackware is - Debian fejlesztői maguknak is készítik az OS-t mivel ők is ezt használják, számukra irreveláns, hogy 10 millió vagy 100 millió felhasználó használja, pénz nem származik ebből nekik egy fillér sem pluszba.

    Az aláírás meg nem komoly vagy aranyköpés, én is valahonnan vadásztam, hanem arra világít rá, hogy ami valakinek bonyolult és nehéz az másnak egyszerű és "user friendly" jó példa erre a Terminal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák