Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #224 üzenetére

    Ezt meg nem vettem észre, modidő vége... részemről is pardon.

    Ha viszont tele spammelem mindenkinek a postaládáját a reklámjával, akkor az csúnya dolog. Kicsit mintha az IE is így lenne terjesztve: minden egyes win pc-re ráteszi az Ms alapértelmezetten.

    A spam az (egyik definíció szerint) kéretlen reklám, vagy simán levél.
    A Windows, mint vásárolható termék minden komponensének utána tudok nézni, ergo semmi nem kéretlen. Ha rántott sajtot kínálnak rizzsel és én megveszem, akkor a rizs még akkor sem kéretlen, ha szerintem szar.

    A géphez nem értő többség számára pedig van egy lehetőség netezni, mást már nem is próbál, mert minek mégegy eszköz ugyanarra a feladatra. Még azt sem tudja, hogy miben jobb vagy rosszabb, mint a másik.

    Az a baj, hogy ez a gondolatmenet alapban feltételezné, hogy egy "hülye" júzer IE-vel televírusozza magát, más böngészővel meg nem. Na most ez meg akkora kardinális örökség, hogy kilóg az oldalról.

    Tudod , hogy a számítógéppel is sokan így vannak. Van egy doboz ami a gép... az, hogy a doboz tartalma határozza meg a gép képességét, már magas nekik. Vagy pl "csak játékra kell"... nem tudnak különbséget tenni, azt választják amit elé tesznek.

    El kell fogadni, hogy a számítógép egy eszköz a tömegek számára, amivel különböző feladatokat lehet elvégezni. Tehát nem cél, hanem eszköz. Pont.

    És az MS visszaél azzal, hogy mindenütt ott van, egy olyan csatornát használ terjesztésre, amit a win monopóliuma hozott létre. Ilyen előny kihasználása viszont sérti a versenyre vonatkozó szabályozásokat.

    És vissza az eredeti koncepcióhoz: akkor pénzbüntetés, plusz a versenyt korlátozó tevékenység beszűntetése. De nem több, és főleg nem a konkurensek vállon cipelése.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák