Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    az Opera Software technológiai vezetője „érdekesnek” minősítette a megoldást, ám szerinte ez még nem elegendő a versenyhelyzet biztosítására.

    De, pont ez a versenyhelyzet, senkinek sem előnye, sem hátránya. Innentől tessék kampányolni, meg menni szerződést kötni az OEM-ekkel, a vinnyogó fürdősk_rva style-t meg abba lehetne fejezni, ha már nekem, a fizető ügyfélnek okoznak plusz munkát azzal, hogy uninstallálgassak és telepítgessek.

    Ha ezek után mégis betetetik a többieket a termékbe, akkor már tényleg lobbiérdeket leszek kénytelen feltételezni, és nem olyan nehéz kitalálni, hogy kiét.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz hackeeeee #58 üzenetére

    Gyak. nem, mert versenyjogilag nem az a lényeg, hogy egy böngésző van benne, hanem az, hogy ezzel korlátozni tudja-e a versenyt.
    Az Apple jelenlegi részesedésével max. Jobs álmaiban tud bármit korlátozni.

    Tehát az más tészta.
    Tehát a lényeg az, hogy nem "Monopólium" miatt büntetnek, hanem erőfölénnyel való visszaélés miatt, ahhoz meg legalább az erőfölény kell :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz doc #76 üzenetére

    Nem, de az utólag telepített szirszart vagy számonkéred az OEM-től (ha ő telepítette), vagy a 3rd party gyártójától.
    Ellenben ha a Windows-ban benne van (ill. a WU-ban benne van), akkor számon lehet kérni az MS-től.
    Tehát különbség van aközött, hogy te telepíted, vagy a Win felajánlja.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Csakénvagyok #154 üzenetére

    önnálóságra kell nevelni a júzert

    Ahhoz nevelni kell, nem az arcába erőltetni, hogy köteles választani. Választási lehetőség már most is van, csak nem kötelező élni vele.
    Vagy mondjuk a választójoggal köteles élni minden választópolgár? És ha esetleg kötelezővé tennénk, akkor az miért jó - hogy a dilettánsok találomra válasszanak?

    ezt most a böngészőkkel kezdik

    Egyáltalán nem. Ettől a Józsi még nem fogja tudni, hogy a kék E betű, a piros O betű meg a rókaizé között mi a különbség, tehát rohadtul nem önálló, csak kattint egy next-et, mert ennyit tud.

    Mellesleg ennél a "kell nevelni"-nél nem rándul egyet a gyomrotok? Csak azért kérdezem, mert én eléggé zokon venném, ha a bevásárlóközpontba betérve és a Sony tévére rábökve a pénztárnál egy bolti alkalmazott elémrakna még 4 márkát, és kötelezne, hogy válasszak. Ha nem érdekel, akkor hagyjanak békén engem, még akkor is, ha ettől valaki tönkremegy, ugyanis (és itt a lényeg), nem érdekel, mivel nem az én dolgom ezzel törődni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Csakénvagyok #158 üzenetére

    Ez erős. Honan veszed hogy lefizetett

    Nem lepődnék meg egy Google lobbiérdeken, ugyanis a "többi böngésző" (tehát a négy kinevezett) egytől egyig a Google-t használja default search engine-nek.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Csakénvagyok #160 üzenetére

    Nevelni kell, nem az arcába vágni, hogy köteles legyen megenni az IEt.

    Tehát most az arcába vágod, hogy köteles választani egy csomó olyasmi között, amit eddig sem nem ismert, és nem is érdeklődött iránta.
    Senki nem köteles megenni az IE-t. És itt jön a jó poén, hogy persze, dehogynem, mert az emberek nem tudnak a többiről. Oké, ha holnap a nagyanyámnak azt mondom, hogy a kék E betűn kívül van még piros O és stb., akkor mi van? Nem érdekli, jó ez neki.
    Értem, hogy sokaknak az fáj, hogy az emberek ignoránsak, de könyörgöm, erről szól a dolog - hadd ne legyen kötelező minden után érdeklődni, mindenhez érteni, mindenre időt szánni, mindennel szarakodni.

    Csakénvagyok: Érdekes, ha ugyanezt a szöveget valaki MS kontextusban süti el, akkor egy csomó ember emeli kalapját, miszerint milyen élesen lát és nem dől be. De tudom, G-vel kezdődik, és "don't be evil"-re végződik.
    Mellesleg nem állítom, hogy ez így van, de ha arról beszélgetünk, hogy lobbiérdek, akkor bizony ez simán benne van.
    Ha elfogadom, hogy az egyik nagy, ha érdeke fűződik hozzá, akkor lobbizik, megken, lefizet, akkor a másik az mitől lesz kutyább?

    Azért még Józsi Bá't se higgyük tök parasztnak, csak legfeljebb egy új dolgot kell majd megtanulnia

    És honnan tudod, hogy Józsi bá' meg akarja tanulni? Lehet, hogy csak használni akarja, és rohadt mindegy, hogy egyesek a háttérben ideológiai vitát folytatnak az ő IE-használata felett.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Csakénvagyok #171 üzenetére

    Az ugye tudod, hogy ezzel pont az a baj (a beépített szirszarokkal), hogy azért vannak, mert a júzer a Windows-al nem egy szaros oprendszert vesz, hanem egy működő számítógépet.

    És igen, a júzer a pacinak a nemi szervét fogja orális használatra ajánlgatni azon egyén számára, aki kivesz majd szépen mindent, és neki majd a neten, weblapokat meg fórumokat böngészve kell össze-vissza kajtatnia órákon át ahhoz, hogy egy szaros mp3 végre elinduljon.

    Mert igen, az átlagjúzer nem olyan, mint itt a helyi rezidens fórumita, aki kútfőből tud tucatnyi fizetős és ingyenes alternatívát bökni egy feladatra, weblapcímmel, torrentnévvel és krekkel együtt.
    Mert a júzer "júzingolni" akarja a számítógépét. Mert neki a számítógép nem linux meg windows, nem ópenszósz meg klózdszósz, nem cégek, részesedések, statisztikák, szabványok meg böngészőháború, hanem egy eszköz, ami lejátssza a filmet, megnyitja a weblapot, elindítja a játékot, végzi a munkát.

    Ennyi, és köszipuszi.

    szerk.: Finoman jegyzem meg, mielőtt ledobja valaki a linuxbombát: a populárisabb "for human beings" distrók ott is arról szólnak, hogy egyből minden van, ami kellhet egy júzernek, anélkül, hogy végigbarangolná a csomagtelepítőt.
    És akkor OSX-ről még nem is beszéltünk, ahol a seggtörlésre is van külön app, egyből out-of-the-box.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Csakénvagyok #180 üzenetére

    Tehát akkor úgy gondolod, hogy mindenre legyen húszféle választási lehetőség? Merthogy miért pont a böngészőknél húzzunk határt?

    Király. A fizetős termékemet változtassuk egy giganagy reklámplakáttá, ami minden második klikkentésemre ezerféle szarral jön elő. Kösz, de kösz nem.
    Kettes gond: ki dönti el, hogy mi kerül be az ajánlásokba? Elnézést, de kapják be az alterböngészők. Ha holnap én csinálok egy browsert, bekerül? Hát megintcsak lóalkatrész, mert nem.
    Tehát nem neveljük a júzereket, hanem egy kék E betű helyett csinálunk öt kék E betűt, és a hatodik alternatíva megint hurutosan krahákolhat, mert ő kimarad a tortából. Hát ez így szar.

    Ha meg mindent kiemelünk, akkor jogosan fogja mindenki elküldeni a halálba az OEM-eket, Microsoft-ot, EU-t és minden szart, ami érintett, mert a júzer nem fogja tudni lejátszani az mp3 gyűjteményét, és azt fogja mondani, hogy elmentek ti a francba, fizetek, és mit kapok? Egy nyamvadt felületet. Hát neki ez nem kell, mert ő számítógépet vett, nem egy háttérképet startmenüvel, meg egy rakat ideológiával, miszerint deszépisazhautánanézmindennek.

    szerk.: Van most egy rendszer; a pénzedért kapsz egy platformot, amivel az átlagjúzerkedést out-of-the-box tudod végezni. Kereshetsz alternatívát, kiegészítheted, van ingyen, van pénzért, van szarabb, jobb, feketébb, fehérebb, szebb és rusnyább, minden.
    Miért kell ezt megváltoztatni? Miért kell beleugatni egy kialakult és működő rendszerbe, ami júzer és PC között van? Ideológiából? Hát azt mindenki kenje a hajára, mert az sem nem szórakoztat, sem munkát nem végez, de még az index.hu-t sem nyitja meg.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #191 üzenetére

    Amúgy tegyük fel azt az egyáltalán nem valószerűtlen feltételezést, hogy a jövőben több ember lesz, aki újonnan kerül kapcsolatba a számítástechnikával, mint aki eddig került. Ezeknek MIND adjuk meg a választás lehetőségét, még mielőtt EGY rendszerhez láncolnák őket.

    Oké, akkor én az ÖSSZES böngészőt szeretném a listában látni. Azt is, amit csak egy ember használ.
    Mert én választási lehetőséget szeretnék.

    egyébként meg miért nehéz megérteni, hogy az M$ monopólium ellen van az egész?

    Azt, hogy a böngészőpiacon nincsen monopóliuma az MS-nek. Itt arról van szó, hogy a konkurensek reklámozás nélkül, ingyen szeretnének részesedést szerezni. Igazából amúgy teljesen értem őket, én is jobban szeretnék munka nélkül pénzt keresni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Yooha #196 üzenetére

    Olyat nem lehet, hogy letöltöd a kedvenc böngésződet, és utána a Windows Features-ben kilövöd az IE-t?

    Ja, nem, mert már van. A francba.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #193 üzenetére

    - van vagy hozzáértő ismerőse, ő akkor úgyis olyan böngészőt ajánl neki, ami jó

    Na mondjuk az is kb. olyan, mint hogy én a vörös haj - zöld szem kombinációt preferálom, te meg a szőke haj - kék szemet, ergo jól elvitatkozunk azon, hogy a harmadik félnek mi is lenne az ideális, aki, ha ismerné a saját igényeit, valószínűleg a barna haj - barna szem kombót választaná :D

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Yooha #199 üzenetére

    Hogyne. Sőt, néha a Windows dvd linuxot telepít, és a Soproni Ászok üvegben BB pezsgő van. :U :)

    Ha túl bonyolult, akkor meg úristenúristen, letörlöd az IE ikonját, és használod, amit letöltöttél. Vagy eddig nem ezt csináltad?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #207 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy minden létező programot fel kell sorolni.

    Miért?
    Ha nem, akkor milyen számszerűsített, tényszerűsített kritériumot kell teljesíteni a bekerüléshez?

    Ha pistike minden nap megöl egy kiscicát, akkor rá kell hagyni csak mert már évek óta csinálja?

    Azt hittem, a kiscica akkor hal meg, amikor IE-t használok :U
    Egyébként már bocsánat, de Pistike gyilkolta a kiscicákat, aztán a kiscicák elkezdtek elfutni előle. Manapság már nem érvényesek azok a dolgok, amiket az MS-re el lehetett mondani évekkel korábban, lásd az fx sikerét.
    Komoly verseny van a böngészőpiacon, ezt bizonyítja az is, hogy az MS gőzerővel fejleszt, szabványosít.

    Munka nélkül? El vagy tévedve... írj egy hasonló szinvonalú és tudású rendszert és akkor mondd, hogy munka nélkül szeretnének pénzt látni.

    Nézd, attól, hogy én a garázsomban feltalálom a teleportációt, még nem kell, hogy automatikusan ismerjék és akarják az emberek.
    Ha a termékemet nem reklámozom, akkor nem fognak ismerni.
    Ha reklámozok, de így is szarnak a fejemre, akkor lehet, hogy el kéne gondolkodom.

    Még őket állítod be semmirekellőnek, mikor éppenhogy az ő kárukra sértette meg a törvényeket az MS?

    Á-á. A büntetést meg kell fizetnie az MS-nek, és be kell szüntetnie a jogsértő tevékenységet. Olyan nincsen a földön, hogy a büntetés a konkurens termék beépítése, mivel ez egyik esetre sem kompenzáció.
    És igen, már elnézést, az fx beépítés nélkül is szignifikáns sikereket tudott elérni. Akinek innentől fogva nem megy, az vagy hülye, vagy szart csinált, vagy fel kell fogni, hogy nem kell a népnek.

    Mellesleg ha ennyire radikális vagy, akkor megint mondom: ezzel az erővel mindent ki kéne venni a Windows-ból. És akkor dekurvajó lenne, mert visszatérhetnénk ahhoz a szinthez, hogy a PC-zés egy ismeretekkel rendelkező elitnek a kiváltsága, a többiek meg menjenek konzolozni, vagy reszelni a fingot.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #214 üzenetére

    Ha elmondod nekem, hogy az miért jó a versenynek, mint egésznek, hogy négy, jelenleg a piacon lévő és erős szoftver terjedését elősegítsük egy másik, szintén piacon lévő és jelenleg legerősebb szoftver rovására úgy, hogy mindenközben effektíve semmit nem használunk a statisztikai határ alatt lévő ill. újonnan belépő alternatíváknak, akkor szívesen elismerem a bölcsességet és kompetenciát.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #223 üzenetére

    Vagod-e, hogy nem arrol van szo, hogy en mennyire okos vagyok (egyebkent nem is, alapvetoen nem vagyok gazdasagi ember, csak erdeklodo laikus)

    Ahogy szerintem a maradék 95% is. Ettől függetlenül én csak a sztereotípiák alapján történő megítélést látom, ami amúgy nem önálló gondolkodás, hanem pár cég ügyes PR-jának az eredménye. Magyarán ideológiai vita. Abba meg, mint tudjuk, olcsó kokainként mindenki beleszívhat.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #225 üzenetére

    Egyébként tényleg azt gondolom, hogy több ismerettel kellene rendelkeznie a felhasználóknak. De legalábbis, ne csináljanak úgy, mintha az ilyen ismeretek velünk születnének. Az egész net úgy néz ki mint egy szemétdomb. Néha hiányzik az az időszak, amikor még szakmaibb közösség volt.

    Ezt minden médiumra elmondták a világtörténelemben, szóval (attól függetlenül, hogy nyilván valahol igazad van) egyszerűen ignorálom, mert a világ nem a szakmailag kompetens elitről, hanem a "mass"-ról szól.

    Az ff sikerei mögött rengeteg munka áll, valószínűleg a nyílt kód is sokat segített (nameg a megboldogult Netscape kódbázisa) ... az opera kereskedelmi program volt eredetileg, így eleve szűkebb rétegnek szólt.

    Bármilyen fájdalmas bevallani, az fx a legnagyobb növekedést a valós reklámkampányok alatt szerezte, és az bizony nem szakmaiságról szólt, hanem IE bashingről meg vírusos böngészésről.
    Elhiszem, hogy a termék mögött rengeteg munka áll, de egy dilettáns nyíltplénumnak szóló szoftvernél nem elég a rengeteg munka. Sőt, a rengeteg munka kereskedelmileg nem sok, csak éppen annyi, hogy van eladnivaló, amit el is kell tudni adni.

    Az O/A pedig a desktop browser terén gyakorlatilag minden döntést hibásan hozott meg (gondolok itt a fizetős szoftverre és később az adware fiaskóra), de igazából nem sajnálom a céget, mivel eléggé több lábon áll; elég, ha a mobilböngészőt és a Wii-s marhaságot említem.

    Attól, hogy valakinek az "elnyomás" ellenére sikerül kitörni még nem csökkenti a szabálytalankodó vétségét.

    A szabálytalankodó vétsége azzal kerül megtorlásra, hogy pénzbüntetésre és a tevékenység megszűntetésére kötelezik. Ezzel semmi gond nincsen.
    Ellenben azzal, hogy mindezekután 4 prominens konkurenst piggyback-eljen egy cég saját költségen (mert ne felejtsük el, a Win terjesztése és kampányolása az MS feladata és költsége, ehhez az alterek lóalkatrésszel sem járulnak hozzá), az már a nonszensz kategóriát eléggé súrolja. Főleg, ha ezekből a prominens konkurensekből legalább 2 igencsak későn lépett be a Win platformon folytatott ún. "böngészőháborúba".

    Megjegyzem, aki mond egy olyan precedenst, ahol egy jogi személyt köteleztek a konkurens felfuttatására önköltségen, annak fizetek egy sört...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #227 üzenetére

    már nem tudom, ki írta, de a lényeg: az OS piacon lévő monopóliumát kihasználva lett (de most már csak volt) monopóliuma a browser piacon is. ez ellen megy a dolog.

    Ezzel már kicsit elkéstek.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #224 üzenetére

    Ezt meg nem vettem észre, modidő vége... részemről is pardon.

    Ha viszont tele spammelem mindenkinek a postaládáját a reklámjával, akkor az csúnya dolog. Kicsit mintha az IE is így lenne terjesztve: minden egyes win pc-re ráteszi az Ms alapértelmezetten.

    A spam az (egyik definíció szerint) kéretlen reklám, vagy simán levél.
    A Windows, mint vásárolható termék minden komponensének utána tudok nézni, ergo semmi nem kéretlen. Ha rántott sajtot kínálnak rizzsel és én megveszem, akkor a rizs még akkor sem kéretlen, ha szerintem szar.

    A géphez nem értő többség számára pedig van egy lehetőség netezni, mást már nem is próbál, mert minek mégegy eszköz ugyanarra a feladatra. Még azt sem tudja, hogy miben jobb vagy rosszabb, mint a másik.

    Az a baj, hogy ez a gondolatmenet alapban feltételezné, hogy egy "hülye" júzer IE-vel televírusozza magát, más böngészővel meg nem. Na most ez meg akkora kardinális örökség, hogy kilóg az oldalról.

    Tudod , hogy a számítógéppel is sokan így vannak. Van egy doboz ami a gép... az, hogy a doboz tartalma határozza meg a gép képességét, már magas nekik. Vagy pl "csak játékra kell"... nem tudnak különbséget tenni, azt választják amit elé tesznek.

    El kell fogadni, hogy a számítógép egy eszköz a tömegek számára, amivel különböző feladatokat lehet elvégezni. Tehát nem cél, hanem eszköz. Pont.

    És az MS visszaél azzal, hogy mindenütt ott van, egy olyan csatornát használ terjesztésre, amit a win monopóliuma hozott létre. Ilyen előny kihasználása viszont sérti a versenyre vonatkozó szabályozásokat.

    És vissza az eredeti koncepcióhoz: akkor pénzbüntetés, plusz a versenyt korlátozó tevékenység beszűntetése. De nem több, és főleg nem a konkurensek vállon cipelése.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #247 üzenetére

    Aha, szóval ha csak rizsel lehet kapni a rántott sajtot, akkor elvi okoból akkor is megeszed, ha egyébként útálod a rizst.

    Nem, hanem otthagyom, vagy ha elvi kérdést csinálok belőle, akkor meg sem rendelem.

    Meg lehetett venni az utóbbi 13 évben IE nélkül a win-t? Nem. Tehát ezek szerint mindenki IE-t akar. Akkor is megkaptad az IE-t, ha nem kérted, szóval ennyire azért ne csúsztass.

    Ezek konstrukciók, amiket megalkot egy cég. Most itt lehetne hülye példákat hozni, hogy pl. a házimozirendszerből nekem csak a mélynyomó kell, meg a kocsit ülés nélkül szeretném, de inkább hagyjuk.
    Ez egy termékcsomag, amit egy cég így árul. Ha nem kell, nem veszed meg.

    Azt írtam, hogy mivel fogalma sincs semmiről ami a géppel kapcsolatos, így azt fogja használni, amit elé tesznek. Mégha később hall is valami másról, akkor is a) minek kéne neki mégegy progam ugyanarra b) már megszokta az előszőr látottat és a könyvjelzők, megjegyzett jelszavak s egyéb dolgok miatt már nem is fog váltani

    Oké, én meg megszokom, hogy a Pizza Hut-ban zabálok, és rohadt nagy baromságnak tartom, hogy engem köteleznek a Don Pepe árlistájának átnyálazására is csak azért, mert nem elég magas a részesedése. Nem érdekel, nem az én dolgom, menjen tönkre.

    Kezdetben boldog-boldogtalan vezethetett autót mindenféle jogosítvány nélkül. Idővel már annyira veszélyes és tarthatatlan lett a helyzet, hogy bevezették a jogosítványt.

    Erre majd visszatérünk akkor, ha jogosítvány kell a számítógéphez.

    Olvastad a topic és a hozzá tartozó hír címét?

    Olvastam, plusz azt is, hogy ez egyáltaln nem biztos, hogy elegendő.

    Ha pedig a versenykorlátozás miatti per vesztés után kártérítési pert indítanak az alternatív böngészők, még akár az is megeshet, hogy a ingyenreklámra kötelezzék az Ms-t. Nagyon frappáns ítélet lenne.

    Aha, és miért kéne mondjuk kármentesíteni a Google-t vagy a Safari-t? Azért, mert "tegnapelőtt" beléptek egy böngészővel a Win platformra, és ez nyilvánvalóvá teszi, hogy az elmúlt 13 év nekik egy szopás volt az IE miatt?
    Oké, én 2000-ben megcsináltam a "shitplayer" nevű médialejátszót, ami letölthető a www.shitplayer.org oldalról. 9 éve egyetlen ember nem töltötte le, ergo most beperelem az MS-t, mert teljesen nyilvánvaló, hogy a WMP miatt van ez.

    Azt feltételezni, hogy az emberek magas százaléka más webböngészőt használna, egy iszonyat nagy spekuláció.
    Amúgy már meg ne haragudj, de frappánsnak nevezni azt, hogy egy kis szar pár százalékos programot egy, a piac ~90%-át lefedő "reklámfelülettel" megtámogatni, hát rendkívül okos.
    Nem mellesleg feltenném a kérdést az O/A cégnek, hogy ameddig a Mozilla egy normális termékterv és reklámkampány mellett rövid időn belül nagy részesedésre tett szert, akkor ők mi a faszt csináltak? A saját üzleti inkompetenciájuk az oka annak, ha nincsen akkora részesedésük, mint az fx-nek.
    Az Apple meg a Google fogja be a pofáját, nem alapítványok hanem profitorientált cégek. Lehet húzni reklámozni saját tőkéből. -> Vagy ha nem, akkor vice versa, tessék kirakni a Bing-et a google-com-on reklámfelületbe, ha már "majdnem monopol" helyzetű szolgáltatásokról beszélgetünk.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ddekany #250 üzenetére

    De majd a te dogod lesz, ha a Don Pepe és társai tönkrementek, és ezért Pizza Hut konkurencia híján megváltoztatja a viselkedését.

    Blabla.
    Csak az a gond, ha nem volt jogsértő tevékenység, akkor ez le van szarva, mert a kuncsaftok azt választották, hogy a PH-ba mennek, nem a DP-be, és c'est la vie.
    Ha a PH jogsértő tevékenységet folytat, akkor kötelezhető annak megszűntetésére és büntetés megfizetésére.
    De olyan nincsen, és konkrétan nevetséges is, hogy a PH-ban a DP szakácsai DP pizzát sütnek, és a PH-ba betérő kuncsaft DP pizzát kap PH helyett, mert előbbi kicsit szarul áll.
    Aztán utána rakjunk még bele pár pizzát, mert ők is szarul állnak.

    Persze közben a kis százkuncsaftos pizzériák még mindig szopnak, aztán szépen rájönnek, hogy most már nem egy naggyal, hanem fél tucattal kell megküzdeni. Micsoda csoda, igazi böngészőverseny, nagyszerű.
    Fel kéne fogni, hogy ha "verseny", akkor az nem az 5 melákról szól. Egyébként elég szánalmasnak is tartom, hogy "böngészőháború" néven becsomagolták ezt a kalap szart egy jól eladható, reklámozható dobozba, majd az emberek képébe vágták, akik eddig nyugodtan képesek voltak [akármit] használni, de most már háborúba kell menni. Hát aki erre ráharap, annak gratula.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #252 üzenetére

    gazdasági és üzleti ismeretek nélkül lehet, hogy az a legjobb neked, ha mindent alád tesznek...

    Látom, ha nincsen az ideológiai marhaságon kívül érved, akkor jön a "hülye vagy" duma, ami annak fényében elég poén, hogy a kommentjeidben notóriusan kevered a monopóliumot az erőfölénnyel.
    Nem gond, leborulok a tudásod előtt, hiszen nem fújtad a szokásos demagóg dumát az MS-ről, hanem komoly magyarázatot adtál arra, hogy miért is lenne jó piggyback-elni az amúgy is nagy böngészőket a kisebb versenytársak rovására.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ddekany #254 üzenetére

    És azt akarod mondani, hogy a PH, azaz jelen esetben az MS, nem változtatná meg a viselkedést úgy, hogy az neked kedvezőtlen legyen?

    Úgy változtatja a viselkedését, hogy az neki kedvező legyen, nem úgy, hogy nekem kedvezőtlen.
    Amúgy ezzel egyet is értek, csak nem értem, hogy miért tesz mindenki úgy, mintha az MS 100/100 százalékos részesedéssel rendelkezne, ami sehová nem csökken. Ez a dolog nem igaz, az utóbbi években látványos változások voltak: azért, mert a piac megváltozott.
    És még mindig mondom, ott az fx, mint tökéletes példa arra, hogy hogyan is lehet "megtörni" egy "monopóliumot"; tette mindezt úgy a Mozilla, hogy jóval nehezebb dolga volt, mint most bárkinek.
    Az Operáról már kifejtettem a véleményem, a desktop browserrel kapcsolatos összes húzásuk üzleti értelemben tragédia volt, szóval nem meglepő, hogy nem állnak jobban.
    A Safari meg a Chrome meg relatíve új jövevény, ergo már a szépen kitaposott ösvényt járják, tehát nem értem, hogy mitől járna nekik bármilyen kompenzáció a nem létező kárukra?

    Az, hogy az IE kivétetik a Windows-ból, nem probléma, teljesen elfogadhatónak tartom, bár személy szerint feleslegesnek is, mindegy -> ebben az zavar, hogy ezzel az erővel minden mást is ki lehetne venni, ami viszont már zavarna.
    Az, hogy a konkurensek ingyenreklám betétetik a Windows-ba, probléma, és elfogadhatatlannak tartom. Egyrészt azért, mert aránytalan kompenzáció, másrészt azért, mert ez precedenst teremt, és egy reklámokkal és linkekkel teli Windows még kevésbé kívánatos, mint egy üres és semmire nem jó Windows.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ddekany #258 üzenetére

    Nem értek hozzá, ezért kérdezek: miért nem lehet létrehozni egy szervezetet, ami szabványok vizsgálatával, osztályzásával és megteremtésével foglalkozik, nem pedig ajánlásokkal?
    Hozzanak létre X számú szabványt, ahol minden új marhaság elbírálást igényel, és csókolom. Onnantól meglenne a szabványosság, és le lenne szarva, hogy Operával, IE-vel vagy kisrókával vagy szabványos, aztán mindenki simogathatná a kedvenc cégét.
    Persze értem, hogy ebben kevesebb buli van, mint itt a faszkodásban, de egyébként technikai akadálya lenne?

    Csak azért, mert ez a "csökkentsük, hogy ne ő határozza meg a haladási irányt" dolog nekem elég időszakos, béna problémamegoldásnak tűnik, még csak eseti kezelésként is elég ótvar. Merthogy holnapután majd a Google-t kell széjjelperelni, két hét múlva meg a Firefoxot.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #261 üzenetére

    alapból van diesel és benyós. a kereskedő meg ne akarjon nekem autót úgy eladni, mintha csak benzines lenne, csak kárpittal. mikor van diesel is bármilyen opcióval, de benzines is bőrkárpittal.

    Ja, de ha te a székeket Sparco sportcuccra akarod cserélni, attól még nem lesz gyárilag ilyen opció, sőt a kocsit sem hozhatod úgy el a szalonból, hogy nem kérsz széket, illetve ha kiszeded, nem kapod vissza az árát.
    Ellenben biztosítva van a lehetőséged, hogy - ha akarod - kicseréld önköltségen, önállóan arra, amire akarod.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #263 üzenetére

    Szerintem kb. senkit nem érdekel, hogy egy szabvány milyen módon kerül be, ha utána használható.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #265 üzenetére

    Rendben, értem hogy az MS rendkívül gazdag és gonosz, de ez nem válasz a fenti kérdésre.

    Lenne valami konkrét technikai akadálya egy ilyen csoportosulás létrehozásának, ami ajánlatok helyett betartandó szabványokat alkot az internet világában?

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #267 üzenetére

    a bibi csak az, hogy az Ms olyan saját megoldásokat próbál terjeszteni, amit levédetett, így más nem használhat (active x?)

    ActiveX-et használhat más is szerintem.
    Amúgy meg MS, MS, MS... ha majd egy év múlva más cég lesz toppon, akkor meg majd vele lehet lefutni ugyanazokat a köröket.
    Nem lehet valami szabad is meg szabványos is. Soha senki nem fogja csupán szívjóságból betartani az "ajánlásokat", ha azok megszegése vagy megkerülése számára előnyt vagy anyagi hasznot hoz.

    Hogy lehetne nyílt szabvány az, amit egy cég levédetett és tiltja másoknak a használatát. Arra játszik szokás szerint, hogy ellehetetlenítse a konkurenciát.

    Ezért mondom, akkor legyenek szabványok, amit mindenkinek kötelező követni, és le van kakkantva, mennyire "szabad" a net.
    Ha valaki kitalál valami újat, akkor szépen végig kell menni a szabványosításon, és pont.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák