Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz sasa134 #7573 üzenetére

    Oké, de hozzáteszem, hogy mennyiből jobb a BB-nek, hogy a QNX piacvezető esetleg az autóiparban? Éppen senkit se kell hogy érdekeljen, mert ha telefonhoz lehet kapcsolni az autó okos rendszerét, akkor nyilván olyan telefonnal való kompatibilisre oldják meg, amilyet az emberek használnak (ios, android). Innentől hóttotál mindegy, hogy milyen oprendszer dolgozik a motorháztető alatt. Szerintem.

    (#7574) sasa134
    "sosem fejted ki, mennyire speciális a helyzete a cégnek"
    "Gondolom a fejlesztés nem 20 fillér volt, és ez nyilván be fog épülni az árba. Mindezt nem Kínában teszik, hanem Kanadában."
    Irgalmatlan módon nem érdekel, oldják meg. Piac van és verseny, nem kötelező valamit drágábban csinálni mint a konkurencia. Ez szerintem roppant egyszerű.
    Tegyük hozzá hogy van olyan tech cég ami anyagilag messze sikeresebb (Apple) és szintén nem kínai / ázsiai. Amit gazdaságosan Ázsiában kell csinálni/csináltatni ott csinálják, amit otthon, azt otthon. Nem hiszem, hogy ez a lehetőség el lett volna zárva a BB elől, aki mellesleg ugye szintén nem Kanadában gyártotta a mobilokat.

    "Nagyon kíváncsi vagyok, te/ti mit tennétek/ tettetek volna a BB helyében. "
    Iguana erre válaszolt konstruktíven (amivel egyébként egyetértek, pl mikor valamelyik tini popsztár jelentkezett, hogy népszerűsítené a cuccaikat, akkor elhajtották dél felé V alakban, hogy nem kell nekik, azt hiszem a Justin Bieber vagy ki volt - hát asszem kissé mellélőttek a nagyarccal). De a nem-konstruktív válaszom a következő: oldják meg, ezért kapják a fizetésüket, ezért ők a BB és nem én. A konkurenciájuk között volt olyan aki megoldotta, és sikeres lett, és volt olyan amelyik nem oldotta meg, és elbukott. Tehát nem megoldhatatlan feladat állt előttük. Sőt, övék volt a vezető szerep, tehát azért annyira hunyorítós egy kicsit az, hogy nulláról kellett valamit elérniük.Oldják meg, az ő dolguk. Nehogy már ne kritizálhassam őket, mert nem biztos hogy tudnám jobban csinálni. Azért egy ételről is megmondom hogy nem ízlik még akkor is, ha nem vagyok szakács.
    Amúgy szerintem alapvetően az elbizakodottság volt a fő problémájuk. Azt hitték, hogy a 15 évvel ezelőtti status quo örök. Hát ezen a piacon nem.
    Persze könnyebb lett volna a helyzet (kritika szempontjából) ha a termékeik rosszak lettek volna. Sajnos nem, jók voltak, tehát a kudarcért keményen meg kellett dolgozni hibás vezetői döntésekkel, és helyenként nem-döntésekkel. Egész egyszerűen nem tudtak reagálni a változásokra, emiatt korábban fajok is kipusztultak már, egy tech cég is tönkremehet bele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák