Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa134

    addikt

    így kb 24 óra elteltével pár gondolat:
    - Z10 itt a kezemben, onnan költöztem át, elég simán ment, minden megmaradt, kontaktokat Ultimate Backuppal tettem át, SD kártya átröppent, többit a BB ID megoldotta.
    - több mint másfél év BB10 után nem volt furcsa semmi, meg a 10.3-at is ismerem, Passport is volt már a kezemben, igaz csak rövid ideig. Nekem a telón 10.3.0.908-as OS van (.1418-as verzió) és nem talált újabb frissítést OTA, német o2 hálón lógva
    - a telefon sokkal gyorsabban (1-3mp) talál mobilnetet, mint az ugyanazon a hálón lógó, vele egy szobában levő Z10 (LTE, 10.2.2)
    - van pár furcsaság, amit meg kell szokni, nyilván a mérete, itt a szélesség az ami furcsa, nehézkes kicsit alulról megtámasztanom, majd alakul ez. Azt sem tudom még igazán, hogyan vegyem fel az asztalról, hogy a fogás biztos legyen - pedig átlagos méretű a kezem. Ezekkel tisztában voltam. Érdekes, hogy farmer, szövet nadrág zsebben, simán elfér, nem zavaróbb az ottléte mint egy Z10-é. A Z10-et újra a kezembe véve viccesen kicsinek tűnik.
    - a telefon gyors, nagyon gyors, tényleg - nekem a Z10-zel sem volt semmi bajom, de itt valóban érződik a kraft
    - nekem a space picit fura, egyrészt keményebb mint a többi gomb, nem jár olyan 'mélyre' mint a többi (nem tudom, hogy ez minden Passportnál így van-e - majd megnyomogatok egy saturnos példányt). Másrészt csak középen nyomható le, tehát a 'v' és 'b' betűk felőli széle benyomhatatlan. Nem tudom, miért van ez így, mi a műszaki oka, de kicsit zavar. Remélem nem hibás a példányom, de ez egyértelműen így van: középen kell megnyomni a szóközt, hogy működjön.
    - az építései minőség csillagos 5ös - lenne, ha nem jelent volna meg 1-2 óra után az ismert logo körüli folt a hátlapon. Nekem csak villanyfényben látszik, ha úgy forgatom a telefont. Túlélem, de azért...Na. Minden egyéb nagyon jó, kellemes, a fém keret nagyon szép, a hátlap anyaga detto, a kijelzőt érinteni mintha bársonyt simogatna az ember. Nem nagyon lehet sztem többet kívánni, top a cucc.
    - a Z10-nél is bosszankodtam pár alapvető design elem (baki?) miatt: ott az oldalsó töltő-csatlakozóval volt bajom, itt ez szerencsére ugye alul van. De ami itt zavar: a bekapcsoló gomb elhelyezése: Z10/Q10 esetén ugye középen volt, most el lett tolva jobbra. Így ha ez ember kézbe veszi (jobb kézzel, ugye, mint ahogy a többség teszi), akkor SEMMILYEN ujjal nem éri el kényelmesen, a mutatóujjunkat majd' ki kell törni, hogy visszanyúljunk érte. Ha balra tolták volna el (ahol a jackdugó van), kényelmesen lehetne oldani a kijelzőt, de az is elég lett volna ha csak középen hagyják. Így sikerült a legrosszabb helyre tenni. FAIL.
    - kijelző: ugyanolyan beállítások mellett a Z10-énél melegebb és fényerőben jobb képet produkál, fantasztikusan szép a képe. Utcán remekül olvasható, kellemetlen fényben is. Max pont. Jah és már nem csak fehéregyensúlyt hanem színtelítettséget is tudunk állítani a stock OS-ben, szóval mindenki elég jól be tudja állítani a megfelelő szintre. Nekem kb 40%-os van a fényerő és így nagyon kellemes.
    - érdekes, de az előlapi kamera fájdalmasan lassú és laggol, a Z10-hez képest. Itt a Z a kezemben és az a kamera elég gyorsan teszi a dolgát, míg a Passporté ronda utánhúzásokat produkál. Nem halok bele, csak feltűnt, gondolom majd javítva lesz szoftveresen.
    - a böngésző nem sokat változott funkcióiban, persze gyorsabb lett, és egészen kiváló élmény rajta (oldalra fordítva), a billentyűzeten görgetve olvasgatni
    - a billentyűzetről és a hibrid megoldásairól majd írok bővebben, elég annyi, hogy szokni kell. A felpöcköléses szótanítással itt is sok frusztráló pillanattól kímélhetjük meg magunkat. Én a BB10 virtuális billentyűzetét NAGYON jónak tartom, itt a gombok parádésak, de a felbukkanó virt. részen még az ember keresgéli a szimbólumokat, számokat, írásjeleket - ezek megszokásához is idő kell. Egyelőre nem írok olyan gyorsan mint a Z10-en - de erre is számítottam.
    - már korábban kibosszankodtam magam a töltőkábelen: kb 15 centivel rövidebb a Z10-énél, ami elég jelentős. Pl a jól megszokott, nappaliban található kanapé kartámaszán nem tudom rendesen tölteni a Passportot, mert a rövid kábel miatt a telefon félig a levegőben lóg. Khhm. Az ilyen kisstílű dolgoktól én agybajt tudok kapni, tényleg, vizes strandpapuccsal minden reggel pofánverném azt, aki ezen spórolt.
    - pár app, ami simán ment Z10-en, itt nem vagy nem olyan jól fut: ez valszeg a kijelzőméret optimalizálatlanságának köszönhető. Vár még munka a fejlesztőkre. Pl a BB Worldös, "Built for BB" minősítésű Easytune, ami az egyik legjobb zene stream app, behal, ha be akarok jelentkezni és nem jutok tovább a login képernyőnél. Z10-en semmi ilyen nem volt. És ez nem droidos app, hanem natív. Ezeken kell még dolgozni.
    - Snap simán felugrott, semmi gond vele, a számomra fontos droidos appok simán mennek ( menetrend, Deutsche Bahn, Skyscanner, Booking.com stb)
    - a diktálás fantasztikus: kocsiban, vagy akár otthon is , amikor próbáltam, hibátlanul tud bevinni magyar szöveget. Kicsit lassabban, tagolva kell beszélni, mint amúgy tenné az ember, de a végeredmény nagyon nagyon jó! sztem nagyon sokat fogom használni. Az Assistantot nem próbálgattam eddig...
    - Blend: :C No comment, atomjó.

    Azt hiszem röviden ennyi, majd jön még akku tapasztalat, meg részletesebb tapasztalat a hordhatóságról, kezelhetőségről. Nagyon érdekes, nagyon szép, erős, gyors telefon, jó rendszer, apró hibák: sztem sokáig lesz a társam.

    Avanti Roma

Új hozzászólás Aktív témák