Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #21 üzenetére

    a kvantummechanikát meghagyom a tudósoknak, sosem értettem, sosem érdekelt valószínűleg mert magas nekem mint tyúknak az Abc :B

    Kvantum-mechanika ide vagy oda, én furcsának találom, hogy
    (1) hogyan választhatja a játékmester mindig pontosan egy olyan poharat, amilyet te nem néztél ki magadnak, hiszen azt sugallod, hogy titokban tartod a kezdeti választásodat?

    (2) sugallod, hogy a te kezdeti választásod is valamennyire véletlenszerű ("próbálom"), tehát nem 100% vagy 0% eséllyel választod a gombot tartalmazó poharat. Na most ha ez igaz, akkor az szerintem implikálja, hogy a játékmester valamiféle jelből tudja, hogy melyik poharat nem szabad neki választania (amelyiket te titokban kinéztél). Na most innentől kezdve az (1) és a (2) pont már ütköznek.

    (3) Ha eltekintünk attól az "apróságtól" hogy a játékmester valahogyan csak egy olyan poharat választott amit te éppen nem néztél ki, akkor egy feloldása lehet a problémának, hogy a gomb csak akkor kerül a pohárba, amikor a két pohár ténylegesen fel lesz fordítva és akkor 50% eséllyel, addig nincsen eldöntve hogy hol van.

    Btw. limitált tudásommal és rálátásommal ha kvantummechanikáról van szó, mindig az a rémképzet fog el, hogy egy nagy világ-számítógép programjának/szimulációjának részei vagyunk akik magát a programot akarják megérteni, úgy hogy mérésekkel megpróbáljuk megnézni/megjósolni, hogy a világszámítógép egy egy memóriacímén -amit nem kéne látnunk- éppen milyen változó van. Ez a számítógép meg hogy takarékoskodjon véges memóriájával úgy működik, hogy csak akkor rak értéket egy memóriacímre, ha valaki arra ránéz, és akkor is csak valami olyat ami a következő pillanatban eldobható.
    ez persze csak scifi ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák