Új hozzászólás Aktív témák

  • markzolee

    tag

    válasz Cifu #11 üzenetére

    Naná, hogy védelmezem őket, hiszen mindig analóg hangrendszert használtam. Ha zenét hallgatok, akkor azt kénytelen vagyok fülessel tenni, mert nem biztos, hogy a szomszédok örülnének. Fejhallgatóból nem nagyon tudok (személy szerint) digitálisról :D
    Ezernyi alaplap megfordult már a gépemben, de az integrált hangkeltőkirtózatosan sz@r minőségben szólt mindegyiken. Egyszer egy ismerős msi deszkájának integrált Creative hangját is kipróbáltam, hát az sem ejtett ámulatba. Hely szűke miatt az eredetileg 56db kondenzátort csak 8db-bal pótolták...na ez meg is hallatszott.
    A DAC-mániáról csak annyit, hogy egy félmillás házimoziban biztosan normális van, de egy 50ezresben tuti nem találsz olyan minőséget, mint egy jó hangkártya+analóg hangfalszett párosításban. Itt jön elő az analóg jelforrás előnye...az ár...és persze a hibaszázalék is az analóg mellé áll, kevésbé alkalmas a romlásra. Egy drágább dedikált hangkártyán viszont képtelen tönkremenni a DAC. Házimozit meg hányat kidobnak, mert megkukul benne...
    Hidd el, tapasztalatom van és nem alkalmi tesztélményem.

    Telefon: +36304421483

Új hozzászólás Aktív témák