Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz markzolee #10 üzenetére

    Meg is jöttek a dedikált hangkártyák védelmezői... :P

    Az Abit NF7-S (Soundstorm) óta csak szükségből használtam számítógépen analóg kimenetet. Ez talán válasz a kérdésedre is. A DAC a lényeg, és ezt nem értik meg sokan. Vedd ki a gépből a DAC-ot, és a probléma meg van oldva, ráadásul nem a géphez van kötve a hangrendszered forrás terén, másra is rákötheted.

    Ha meg mindenáron analóg összekötést akarsz, akkor választhatsz, vagy komolyabb hangkártya (amik úgy 50e Ft-től kezdődnek), vagy az ilyen Biostar Hi-fi szintű alaplapok...

    Ha pocsék fülessel hallgatsz analóg jelet, akkor elhiszem, hogy neked mindegy az alaplapi hangkeltő és egy komolyabb kártya közötti különbség

    Szövegértelmezés, egyébként, külön írtam, hogy jobb alaplapi hangkeltő. Nyilván egy gyengébb AC'97-es codec zajos lesz, mint állat. Ellenben a jobb, minőségibb alaplapoknál sokkal jobb a helyzet, és ha a DAC-ra is fordítanak figyelmet (mint ennél a lapnál), akkor bizony ott tartunk, hogy a jobb hangkártyák szintjét hozza...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz markzolee #18 üzenetére

    @Markzolee: az USB-s fejhallgatók ugye digitálisak, csak persze csodákat nem szabad várni tőlük. :)
    Én erre csak azt tudom mondani, hogy azért kíváncsi lennék mit mondasz mondjuk egy ilyen Biostar Hi-fi deszkára. :)
    A külföldi teszteken kimérve és szubjektív teszteken is általában csak dicsérik őket. ;)

    @Male: Videókártyák esetén igen, én jó ideje így használom a gépemet (Radeon 4870X2 óta, anno írtam a Logouton a tapasztalataimról), ha egy mód van rá. Az alaplapi kivezetéseknél, ahol ugye a CPU felelős mindenért, az APU-k esetén biztos nincs gond, az Intel megoldásairól nem tudok nyilatkozni. Bevallom hiába van i5-ösöm, még sose próbáltam ki. De lehet egyszer kipróbálom már csak azért is. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák