Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Kobe #62 üzenetére

    India vagy Szomália a történelem során melyik korban volt igazságosabb? Esetükben a kapitalizmus nem rontott a dolgokon (sőt, javított is, mivel ha jól emlékszem a középkorban mintha kicsit kevesebb nemzetközi segélyt kaptak volna).
    A kapitalizmus hatására jelentősen emelkedett az átlagos életszínvonal, nem is értem ezzel hogyan tudsz vitába szállni. Ahol még most is mélyszegénységben élnek, ott nem a kapitalzmus miatt élnek úgy, hanem annak ellenére. (Ha összehasonlítod az egyes országokat, életszínvonal tekintetében nem meglepő módon ott élnek jobban, ahol régebb óta van kapitalzmus. A javak egyenlő elosztására tett kísérletek csúfosan megbuktak az emberi természet miatt, egyszerűen nem így működünk, nem így működik az állatvilág, nem így működik a természet.) Az meg, hogy mi a "megfelelő" életszínvonal roppant érdekes filozófiai viták tárgya lehet, de amíg Józsi szuzukira meg lcd-tévére vágyik, addig hiába talál ki bárki bármit, az nem fog működni. Bármilyen "etikusabb" világmegváltó elmélet jó leírva, de diktatórikus módszerek nélkül sosem fog működni.

    "Én csak azt kérdőjelezem meg, hogyha a kapitalizmus ilyen kibaszott jó, vagy annak feltételezzük, akkor nem tűnt fel senkinek, hogy valójában kb csak a népesség 1/3ának jó, azon belül is egy fél milliárdos elit rétegnek meg nagyon jó, a többi meg le van szarva"

    Ez szerinted nem eredmény? Ha azt mondanánk, hogy van egy új gyógyszer a rákra, ami az esetek harmadában hatásos, akkor szerinted az semmi? Dögöljön meg a szomszéd tehene is inkább? ("Igaz, hogy a középkorban senkinek nem volt semmije, de az legalább mindenkinek")
    Hát ehhez gratulálok.

    Persze nyilvánvaló, hogy nem tökéletes a társadalmunk, de nem a kapitalizmus miatt, az csak egy keret, amit különböző szabályokkal megpróbálnak "igazságosabbá" vagy igazságtalanabbá tenni. Ha ezért magát a kapitalizmust okolod, az kicsit olyan, mintha a pékséget, mint intézményt akarnád megszüntetni amiatt, hogy egy fél egeret találtál a zsömlédben.

    [ Szerkesztve ]

  • tiv83us

    veterán

    válasz Kobe #62 üzenetére

    Plz hanyagoljuk az obszcen kifejezeseket!

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • bambano

    titán

    válasz Kobe #62 üzenetére

    Ha a társadalmi szerződésnek hiszel, előtted a pálya, valósítsd meg.
    Senki nem mondta, hogy a világ optimálisan működik, csak annyi volt az állítás, hogy javuló tendencia van, illetve hogy az idealizmus nem bizonyult működő rendszernek.

    Szomália... magyarázd már el a kalózoknak a rousseau féle társadalmi szerződést... kalózkám, ne lövöldözz már, szeresd embertársaidat, ne csak a rajtuk lógó ékszereket... megnézném, amikor a kalózvezérnek ezt elmagyarázod... pedig én sóderklubbon edződtem, de ez engem is érdekelne...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz Kobe #62 üzenetére

    "figy, lehet, te olyan ********** nagy gondolkodó vagy, hogy neked egy rousseaui Társadalmi szerződés kismiska és kisujjból rácáfolsz"

    Ha messzebre is latok, mint Rousseau, az csak azert lehet, mert oriasok vallan allok :D
    A Tarsadalmi szerzodes negyed evezrede irodott, azota egy csomo mindent megtudtunk a vilagrol, amit Rousseau nem tudhatott. Az, hogy annak idejen azt irt, amit, az egy dolog, gondolatebereszto volt meg minden. De ha valaki most, a XXI. szazadban egy az egyben azt ismetli, amit o mondott, az szamarsag. Kopernikusz se volt hulye, de ha valaki most azzal az o koralaku keringesi palyaival allna elo, azt nyugodtan lehet marhasagnak nevezni, mert az.

    "Nézz szét Szomália, India, és egyéb harmadik világbeli országok környékén."

    Aha, azok az igazi fejlett, a magantulajdont komolyan vevo, nyugati tipusu allamok.
    Ja, nem.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák