Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Elf #77 üzenetére

    Nyilván semmi közöm hozzá, de minek vágott bele ha kevesli a pénzt?

    A többség azért, mert egyébként a kolbászba darált húsnak sem felelt volna meg.
    Vagy pedig extrém elhivatott - ez utóbbi csoporttal nincs is probléma, sőt.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #54625216 #80 üzenetére

    Amit írtál, az olyannyira nem hülyeség, hogy Autsztriában pl ez történik, de már az érettségivel is. Sokan 14 évesen elmennek szakközépbe, ahol 3 hónapot dolgoznak, 2 hónapot tanulnak, 3 éven át. Ezzel 17 évesen van egy szakmájuk és elkezdenek dolgozni. 20 évesen rájön, hogy mégis csinálna egy érettségit, 2 év alatt munka mellett meg tudja csinálni. Meg még 1 évig tanul hozzá valamit, könyvelést, bérszámfejtést, azt amit. 23 évesen van két szakmája és egy érettségije. Megint dolgozik 3 évet, majd akár céges támogatással, akár munka mellett elkezd egy főiskolát. 30 éves korára van 3 piacképes szakmája.

    Az orvos/jogász/mérnök képzés picit más, viszont ők diplomát és gyakorlatot szereznek 27 éves korukig, és onnan kezdve, ha jól csinálják, amit csinálnak, akkor annyit keresnek, hogy ha ideírnám, akkor többen nem rosszul lennének, hanem egyenesen hánynának.

    A tanári pálya feltétele itt, hogy szeress és akarj tanítani, szeresd a gyerekeket, és legyen hozzá jó érzéked. A képzés jóval keményebb, viszont biztos jövőt adnak.

    Hová lyukadunk ki? Oda, hogy magyarországon rendszerszinten van elbaszva az egész, és remény sincs, hogy ez valaha javulni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #54625216 #89 üzenetére

    A tanár is a hasznosság alapján kapja a fizetését. A mai magyarországon a tudás nem érték, mert a közmunkásnak még a 8 általános sem kell, ezért a társadalom számára a tanítás sem érték.

    Más országok azért fizetik jobban a tanáraikat - és követelnek tőlük többet -, mert rájöttek, hogy tudással lehet előrébb lépni.

    Ne tessék keseregni, magyarország ezt akarta, ezt szavazták meg, tessék szépen mosolyogva viselni! :)

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #54625216 #101 üzenetére

    Neeem, barátom. A közmunkás program arra való, hogy függőségben tartsa ezeket az embereket, és két kiló krumpliért továbbra is a hatalomra szavazzanak. Ennyi.

    Itt a hanyatló nyugaton is vannak lecsúszott emberek, és mindent megtesznek azért, hogy képezzék őket, melynek következtében önállóan be tudnak lépni a munkaerőpiacra. Magyarországon meg mindent megtesznek azért, hogy nehogy előre mozdulhassanak.

    A tudás társadalmi megítéléséhez meg úgy van köze, hogy bárhol másutt vasvillával kergetnének el egy olyan vezetést, amelyik gáncsolja az oktatást. De nektek megfelel. Így van hozzá köze.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #54625216 #108 üzenetére

    Nem látsz tovább az orrodnál. Pontosan úgy van, ahogy írtam. A közmunka program rabszolgatartás, a hosszú távú megoldás KIZÁRÓLAG az lehet, ha visszakerülnek a munkaerőpiacra ezek az emberek. Ha a közmunka programban dolgoznak, az konzerválja a problémát, és esély nincs a feljebb lépésre. A kormánynak pedig pont erre van szüksége, hogy minél több kiszolgáltatott ember csinálja meg éhbérért az összes szar melót, amit rábíznak. Ez nem szól másról, minthogy a közfeladatok egy jelentős csoportját piaci ár alatt tudják elvégeztetni ezekkel az emberekkel.

    Úgyhogy igen, ez a modell ezeket az embereket függüggőségben tartja. Ha mondjuk ezeket az embereket elkezdenék kiképezni szakmunkásnak, akkor a Tiszától keletre talán lehetne még találni ukrán meg román burkolón kívül mást is. Ja, de ez pénzbe kerül. Igen, de ez a befektetés egy generáción belül kamatostól megtérül. Jaaa, de a jövő kit érdekel.

    Nem gáncsolják az oktatást? Bekebelezték a közgázt, elvették a BME saját lóvéját, a farkuk könyékig van az ELTE-ben. Minden iskolának elvették az autonómiáját, és kézi vezérléssel megy minden. Könyörögni kell egy krétáéert. Visszajárok néha előadni a gimibe, ahol végeztem, minden volt tanárom könnyes szemmel mesél a régi időkről, és arról, hogy ami most van, az katasztrófa. Vannak diák ismerőseim, akik horror történeteket mesélnek ahhoz képest, mikor én gimibe jártam oda. Úgyhogy nem, nem a DK lakossági fóruma alapján ítélem meg, hanem a saját szemem által látottak alapján. Te viszont hamrabb hiszel a PÉK-nek (Pártunk És Kormányunk), mint a valóságnak, és bárki, aki mást mond, az rögtön DK-s. Nem gáncsolják az oktatást? Húbazmeg, milyen lenne, ha gáncsolnák?

    Nyugodtan vitatkozz. Sőt, legyél biztos abban, hogy neked van igazad! Nem nekem fáj, engem már nem érint, mert én már nem vagyok magyar. A történelem, a PISA-tesztek és a valóság engem igazol. Nem, nem múlt idő, már MOST engem igazol. Nem közeldtek Európához, hanem távolodtok tőle, és ezt mindenki látja titeket kivéve. A nyugat-európai ipar tartja magyarországot lélegeztető gépen, amíg megéri neki, amíg ki tud zsákmányolni titeket. És ki tud, mert nem csak hagyjátok, hanem még tapsoltok is hozzá, a vezetés meg rajtatok röhög, mert közben gennyesre keresi magát :) Ti is látnátok ezt, de akinek a feje a PÉK seggében van, az sajnos nem lát azon kívül. Annyit kérnék, hogy te és a hozzád hasonlók maradjanak magyarországon. 10 éve uralkodtok minősített többséggel, most már biztos minden jó akkor, én elfogadom. De ha minden fasza, akkor tessék ott maradni.

    @finest: naná. Kereslet/kínálat. A magyar oktatási rendszer a régióban az egyik legjobb volt, a felsőoktatás különösen. Nade fajlagosan harmadannyi pénzt kapott, mint egy európai oktatási rendszer. Ugyanez igaz az egészségügyre is, a magyar orvosok még mindig nagyobb tudásúak, felkészültebbek és alaposabbak, mint a nyugati kollégák. Maga a rendszer is jó. De GDP arányosan a magyar egészségügy alig több, mint felét kapja az Európában erre fordítottnak. Szarból nem lehet várat építeni.

    @Tikakukac: van ebben egy adag szocialista beidegződés is: dolgozgatok, és fizetgetnek. Azon kívül az emberek félnek. Voltak korábban próbálkozások, de a válasz mindig az erő volt és az ellenszegülés letörése. Több ismerősöm van, aki nem szereti a jelenlegi rendszer, mégis rájuk szavaz, mert "csak rosszabb ne legyen". Már túl vagyunk azon, hogy az emberek azt látják, hogy hogyan lehetne ez sokkal jobb. Már az a fázis van, ahol azon van a fókusz, hogy csak rosszabb ne legyen. Hát ilyesmi okok vannak a józanabbaknál. Másokat meg még mindig meg lehet etetni migráncsokkal meg a Sorossal. Amúgy most mennem kell, pont a Gyuri bácsi hív, hogy mikor adja ide a pénzemet! :K

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #54625216 #117 üzenetére

    Ki írt itt segélyről? Te. Már másodjára. Én egyetlen szót sem. Oktatásról írtam, ami feltétele kell, hogy legyen a segélynek. Akárcsak a legtöbb országban a hanyatló nyugaton. Kapsz munkanélküli segélyt, cserébe a munkaügyi hivatal kirendel ide és oda tanulni. A legtöbbször elég sok alternatívából lehet választani. De ha visszautasítod, azonnal megszűnik a segély. Ha abbahagyod az oktatást, megszűnik a segély. Te még mindig nem vagy hajlandó 1 évnél messzebb tekinteni a problémát illetően. Nem magyarázom tovább, mert ha ennyiből nem érted, akkor nem akarod érteni.

    Ami az oktatást illeti: az elmúlt 80 évben bármikor mentél el egy iskolába, mindig az volt a katasztrófa ami éppen akkor volt. - Én nem tudom, nagyanyám, ha a gyerekkora valahogy szóba kerül, az soha nem múlik el anélkül, hogy el ne mesélné, mennyire szerette az iskoláját, a tanárait, ahogy tanult. Az én szüleim között 10 év van, mindketten szépeket meséltek az oktatásról, és mindketten jó oktatásban részesültek. Én szintén jó oktatást kaptam mind gimiben, mind az egyetemeken. Biztos az idő is megszépít mindent, de nálunk gimnáziumban a tanár abból a könyvből és azt tanított, amelyikből és amit akart, 2-kor vége volt a sulinak, 4-re megvolt a házi, aznapra végeztünk az iskolával. Nem 6-kor keveredtünk haza, és vacsora után álltunk neki a házi feladatnak. A történelemórán lehetett érvelni, filozofálni, vitatkozni és véleményeket ütköztetni. Most meg a tankönyvben van, hogy nemzethy módon kell gondolkodni. Minket szabad gondolkodásra neveltek, ennek ma az ellenkezője történik. Aztán mégis jobb PISA-teszteket írtunk, mint a mostani generáció. Talán mert hülyébbek? Nem, épp ellenkezőleg. Hát akkor vajon miért? Végül pedig.... talán nem kellene az 1990 előtti oktatást (is) idekeverni (utalok az általad írt 80 évre), mert akkor egy abszolút a hatalom által irányított, átpolitizált oktatás volt. Annál most ugye ezerszer jobbnak kellene lennie, minden kérdés nélkül. Hacsak nem bevalljuk, hogy a rendszer ma inkább arra a régire hasonlít... Ugye az nem volna jó? Vagy igen?

    Hogy a világ legelitebb elitegyetemét, a Cambridge-t minek kellett felhozni, azt nem pontosan értem, de Nyugat-Európa legtöbb egyetemén hasonló szabadságfok jellemzi az oktatást. Onnan tudom, hogy a családon belül 6 külföldi diploma van, két holland, két spanyol, egy német és egy finn. Természetesen mind a 6 térítésmentesen, 5 esetben egy darab felvételi vizsgával, egy esetben felvételi elbeszélgetéssel. Pedig nem mi vagyunk a Rotschild-család. Úbgyhogy első kézből tudom mondani, hogy haz tév nem helytálló, amit írsz.

    Most jön a tetőpont: ez az! "aki fizet az mondja meg, hogy mi legyen" - Angyalbögyörőőőőő, hát erre a mondatra vártam! :D Ugyanis ez bizonyítja, hogy fogalmad nincsen semmiféle társadalomismeretről vagy államelméletről. Röviden: az állam felel az újraelosztásért, és az államilag szervezett szolgáltatások (erőszak monopólium, egészségügy, TB, stadionépítés, stb.) FINANSZÍROZÁSÁÉRT. Most figyelj, mert beszarsz: NEM a finanszírozónak kell megmondania, hogy hogyan üzemeljenek ezek a szolgáltatások. Hanem annak a szervezetnek, amely ért hozzá. Nem az állam fogja megmondani, hogy milyen arányban kell az aszfaltot gázolajjal higítani, nem, azt az a mérnök mondja meg, aki ért hozzá. Még csak azt sem az állam mondja meg, hogy hová kellene út, mert az meg a közlekedési hatóság dolga. És igen, NEM a finanszírozó mondja meg - egy normális társadalomban -, hogy egy adott iskolát hogyan kell vezetni, mert nem ért hozzá. Központosítottak mindent, de elnézést kívánok, lehetne, hogy az iskola eldöntse, hogy milyen könyvből mit tanít? Hogy mondjuk a budapesti Fazekasban nem ugyanazt kellene tanítani, mind a borsodi falusi iskolában? Továbbá lehetne, hogy az oktatásból ne csináljunk politikát, és ne lássak fasiszta provokációt egy 8.-os történelem könyvben? De persze a leírtak alapvetően olyan államokra stimmelnek, melyeknek a formája az ún. Köztársaság. Elvileg magyarország is ilyen, ugyanakkor sokat elárul a gesztus, hogy a "Magyar Köztársaság" elnevezés bizonyos köröknek nem felelt meg. Lehet, hogy téged ez zavart meg?

    Térjünk vissza az egészségügyhöz. Remélem, hogy azt elismered, hogy a matematikát nem a gonosz DK találta fel, ezért a változatosság kedvéért számoljunk egy hangyafasznyit! Magyarországon 2019-ben az egy főre jutó GDP 13180 euró volt. Az EU átlag 28630 euró. Magyarország a GDP 6,6%-át fordítja az egészségügyre (ez 2005-ben a mocskos kommunisták alatt 8% volt), az EU átlag már 10% felett van, per pillanat. Ez azt jelenti, hogy magyarország egy főre éves szinten átlagosan 870 eurót költött 2019-ben (ez 2015-ben még 1200 felett volt, lásd Forrás2, 6. oldal), míg az EU átlag legalább 2863 euró volt. Igazad van, rossz adatot írtam. Nem a felét, hanem a HARMADÁT SEM kapja jelenleg az egészségügy az EU-hoz képest egy főre. Forrás1 Forrás2
    Az adatokból kitűnik, hogy miközben az Nyugat-Európa egyértelműen növelni igyekszik az egy főre jutó egészségügyi ellátások összegét (nominatív és relatív egyaránt), addig magyarország egyértelműen csökkenti azt (a relatív egy dolog, de még a nominatív is csökken). Ez megfelel, vagy szerinted EU statisztikai hivatala is a DK-tól veszi az adatokat?

    Mire fel a többes szám? - kérdezed. Többes szám, második személy, ti, magyarok, magyarország lakói. Ki az a mindenki, aki látja? Mondjuk az EU többi 26 tagállama, meg minden magyar, aki a hazai sajtón kívül mást is olvas.

    Most komolyan azt rovod fel a ... nem is tudom kinek ..., hogy az országban nagy a külföldi befektetések száma? - bármennyire is szeretnéd ezt belemagyarázni, nem ezt rovom fel. A külföldi befektetés jó dolog, csak kurvára nem mindegy ám, milyen a struktúrája. Magyarországon a külföldi befektetés a győri Audit kivéve szite mindig szalagmunka. Nem a tervezést, a modellezést, a pénzügyi részleget vagy a marketinget hozzák ide a cégek. Ezeknek a hozzáadott értéke magas, de nem ez jön ide, ó nem. Ide csak a gyártást hozzák, ahová kell 8-12% értelmes munkaerő, a többi betanított munkás. A mezőgazdasági kitettség: már jellemzően nem magyar vetőmaggal, magyar fejlesztésű vegyszerrel és magyar technikával dolgoznak, mert már gyakorlatilag egyik sincs. Helyette holland vetőmaggal, mondjuk francia vegyszerrel és német technikával folyik a mezőgazdaság. Magyarország mit ad ehhez? A kétkezi munkát, semmi mást. Vagy már azt sem, csak a földet. Mert az ország csak erre alkalmas. Márpedig ezen csak hosszú távon és csak az oktatás révén lehet változtani, a jelenlegi vezetés pedig ezzel szögegyenest ELLENTÉTES irányba halad. EZT rovom fel.

    Amikor beszélünk ilyenről, hogy GDP, akkor lényegében értékteremtésről van szó. Nem nemzethy-eszmei értékről, hanem gazdaságiról. Az értékteremtés egy folyamat, több tucat állomással, ahol a kiindulópont a nulla, a folyamat végén pedig megjelenik a teljes érték. Hogy melyik részfolyamat mennyit tesz hozzá az értékhez (hozzáadott érték), hogy mennyiben segíti azt, hogy az az érték megszülessen, az egy gazdaságilag nagyon szépen modellezhető, kvalitatív és kvantitatív módon is mérhető dolog. Egyszerűsített példával nézzünk egy autógyártást. Hol jelenik meg az érték? Ott, hogy a vásárló megvette a terméket. Mi vezet idáig?

    Igényfelmérés - stratégia kialakítása - megvalósíthatósági tanulmány - finanszírozási analízis - bázistervezés - technológiai tervezés - beszállítói strukturálás - gyártástervezés - gyártósor tervezés - gyártósor inicializálás - gyártás - controlling - marketing - értékesítési tervezés - értékesítés. Nagyon leegyszerűsítve kb ennyi. Félkövérrel jelöltem azt, amit magyar munkaerő végez, az elvégzett feladattal arányosan. Ebből deriválható, hogy mekkora hozzáadott értéket képvisel a magyar munkaerő. Nem sokat. Ha mondjuk magyar munkaerő döntene a beszállítókról, tervezné és építené a gyártósort, irányítaná a marketinget és tervezné meg az adott típus értékesítési koncepcióját minden régióra, akkor elégedetten csettintenék - és még nagyon sokan -, hogy ez mekkora buli. De nem ez történik, hanem a legkisebb hozzáadott értékkel bíró és a legolcsóbb munkaerőt igénylő folyamat van magyarországon, brutális adókedvezményekért cserébe. Ez miért is olyan nagy buli? Azért, mert az alternatíva az, hogy akkor ez sincs. Na EZ a probléma.

    Némi intermezzo: többször tisztáztam, hogy semmi közöm semelyik párthoz, ez az egész nem a pártpolitikáról szól, ennek ellenére szisztematikusan próbálsz összemosni a DK-val. Ez azért gyönyörű, mert két (1 és 2) érvelési hiba egyben. Elég gusztustalan, de nem probléma. Miután egyértelműen leírtam, hogy nincs alapja a "feltételezésednek", innen kezdve minden erre irányuló megjegyzésed szándékos személyeskedés és hazudozás.

    Végezetül... az hogy van, hogy azt írod: magasról teszel a pártpolitikai fröcsögésre, mennyire elged van a pártpolitikából, de bármilyen párt neve eddig csak részedről került elő, illetve csak te írsz kormányról és ellenzékről. Akkor most melyik az igaz? Vagy hogy van ez? Én az oktatásról, egészségügyről, mezőgazdaságról írok, mégpedig a jelenről és a jövőről. Nem érdekel a múlt, sem a tegnapi, sem a 10 éves, sem a 18 éves, mert cselekedni a jelenben lehet, tervezni pedig a jövőt lehet. Egyiket sem lehet a múltban. De te mindenképp abba az irányba akarod terelni a diskurzust, hogy aki nem veletek van, az ellenetek van, és egyébként a régi kormányok is! Hogy egy kis Star Wars ízt adjunk a dolognak: ha magyarország a Birodalom, akkor most a sithek uralkodnak. De oda - úgy látszik - megfelel.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz D1Rect #132 üzenetére

    Igen. Félreértés ne essék, nehéz idők voltak, nem kicsit. De a tanárok és a tanítás mégis eredményes volt.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz D1Rect #137 üzenetére

    Elfogadom, nem állítom, hogy régen minden jó volt, sőt, azt sem, hogy jobb volt, csak annyit akartam ezzel kifejezni, hogy nem volt régen sem egyöntetűen minden tragédia.

    Én 2003-ban érettségiztem, és 8 osztályos gimnáziumba jártam, egy viszonylag jó nevűbe a az ország nyugati felében. Nagyon jó volt, de a példám nyilván nem szignifikáns mindenkire.

    @tomcat78: amit te írsz, az valóban a szomorú igazság, de ez azt tükrözi, amit írtam. Az oktatás a társadalom számára nem fontos, a tanárok társadalmi elismertsége nincs sehol. Uram-bátyám rendszer van mindenhol, és bármilyen cinikus is volt Lázár János megfogalmazása - mely szerint akinek nincs semmije, annyit is ér -, a magyar fejek többségében kb ez van, csak egy picit megfordítva: nekem több van, ezért többet érek. Mercédesszel járok, nehogy már egy tanár nekem ugasson! Mert a társadalom nem tudás/teljesítményalapú, hanem vagyon alapú.

    A rohanás, amit írsz, mindenhol kialakult, nem magyar jelenség. Ebből máshol is vannak gondok, de ehhez sokszor az is hozzájön ám, hogy a gyerek mindenhonnan azt kapja: különleges vagy, egyedi vagy, megismételhetetlen vagy, szeresd magad, tökletes vagy. Amely mind igaz, abban az aspektusban, hogy legyen egészséges énképed, önbizalmad. De csak AMELLETT működik, hogy élj társadalomban, és egy vagy a sok közül. EZ a része elmarad. Innen jön az, hogy ha találkozok egy haverommal (kb 3 havonta), akkor hétszentség, hogy elmondja, hogy megint megvette mindkét gyereknek a legújabb iphone-t és csak tomy hilfiger ruhákban járnak iskolába. Nem az a probléma, hogy ezek megtörténnek, hanem hogy ez a legfontosabb.

    Egy gondolat a #136-oshoz, hogy OV nem hülye. De nem ám. Még csak nem is gonosz, szimplán zseniális ember, aki mindenkinél élesebben érzékeli a magyar társadalom minden rezdülését, és patikamérleggel adagol minden szükséges elemet a rendszer fenntartásához. Ez olyan dolog, mint a gyógyító kristályok. Valaki kitalálta, hogy színes köveket fog horror áron eladni azzal a dumával, hogy azok rezegnek és gyógyítanak. Micsoda csaló... szerintem meg zseniális. A mutatványhoz ugyanis kell ám az a marha is, aki ezt elhiszi és megveszi. Mindig is az egyik vesszőparipám volt, hogy a jelenlegi kormány nem maga a betegség, csupán egy tünet. A betegség az a bő 3 millió ember, aki a történtek után még mindig rájuk szavaz, mert hívő.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Rodi 4.80 #146 üzenetére

    Linkelni linkelheted, itt a Prohardveren ez nyilvános, de ez egy válasz egy másik fórumtársnak egy érvelés közepén. Nem optimális "oktatóanyag", nem igazán örülnék, ha máshol is viszontlátnám. :R

  • #64791808

    törölt tag

    válasz D1Rect #148 üzenetére

    Elolvastam elejetol a vegeig, en sem ertem, hol az ellentmondas, vagy a problema. Mire gondoltal?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz KEndre #151 üzenetére

    Döbbenet, hogy pont ezen gondolkoztam ma reggel, hogy leírjam-e ezt, vagy ne. A 20 évre gondolok. Ha most elkeződne ez a folyamat, annak 20 év mulva lenne gyümölcse, addig invesztálni kellene bele és csak vinné az erőforrásokat. De ha soha nem kezdjük el, soha nem lesz felzárkózás.

    1990 óta azt látom MINDEN vezetésnél, hogy csak annyi látszatintézkedés történik, amennyi politikailag indokolt, egy centivel nem több. De miért? Volt egy Bokros Lajos, aki PM-ként azt mondta, hogy ha most valami brutálisat nem csinálunk, akkor végünk. Ez volt a Bokros-csomag, ami elképesztően fájdalmas volt, viszont a hatása később majd' egy évtizedig kitartott, a gazdaság strukturálisan átalakult, lehetővé téve a növekedést. De itt-ott még ma is szitokszó és megvetés tárgya. Több, mint 25 távlatából sem fogadják el az emberek, hogy akkor és ott az kellett. EZÉRT nem lesz soha semmilyen gyökeres átalakítás magyarországon, mert politikai öngyilkosság. Márpedig magyarországon csak megélhetési politikus van - egyébként pont ezért, mert az idealizmust nem lehet keresztülvinni. Ez a 22-es csapdája, és én ebből nem látok kiutat. Egyébként ezért döntöttem úgy, hogy lelépek.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz D1Rect #155 üzenetére

    Én nagyon szeretnék ettől elvonatkoztatni, és többször jeleztem, hogy ez nem a pártokról szól. Amikor a felelősség nem kizárólag a kormányé, akkor azt írtam, hogy "vezetés". Ebben benne van mindenki. Ezzel ráadásul nem vagyok egyedül, mert itt többen konstruktívan rákérdeztek, hogy pontosan mire gondoltál. Ez mind annak a jele, hogy akarjuk érteni, amire gondolsz. Lehet, hogy nem értünk majd egyet, de ezt most eltévesztetted, itt nem az orbánfóbiások gyűltek össze.

    TE nem vagy hajlandó kifejteni a nézetedet, többszöri kérés ellenére sem. De mi vagyunk az orbánfóbiás hülyék, mert nem értünk egyet veled... Nos... ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye.

    Keep your secrets than.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    Ez mind igaz, de ez mindenhol így van, ezért Társadalom BIZTOSÍTÁS. A KGFB-t is fizeted, de ha összetörsz egy Lamborghinit a kocsiddal, akkor nem kell 120 milliót fizetned, azt a biztosító intézi.

    A TB nem fed minden ellátást, de a TB jogosultak tudomásom szerint a befizetés mértékétől függetlenül részesülnek minden finanszírozott ellátásban.

    Viszont volt egy változás. Anno ezt úgy hívták, hogy TB járulék. Ma úgy hívják, hogy szociális hozzájárulási adó. Adó és járulék között az a különbség, hogy a járulékot csak arra a tárgykörre lehet fordítani, amire befizették. Az adót viszont szabadon lehet csoportosítani. Ezt sem érdemes szem elől téveszteni.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz chess001 #166 üzenetére

    Öööö igaz, ilyen szempontból teljesen rossz a példa, csak azt akartam megmutatni, hogy biztosítás szinten működik a TB is.

Új hozzászólás Aktív témák