Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz D1Rect #137 üzenetére

    Elfogadom, nem állítom, hogy régen minden jó volt, sőt, azt sem, hogy jobb volt, csak annyit akartam ezzel kifejezni, hogy nem volt régen sem egyöntetűen minden tragédia.

    Én 2003-ban érettségiztem, és 8 osztályos gimnáziumba jártam, egy viszonylag jó nevűbe a az ország nyugati felében. Nagyon jó volt, de a példám nyilván nem szignifikáns mindenkire.

    @tomcat78: amit te írsz, az valóban a szomorú igazság, de ez azt tükrözi, amit írtam. Az oktatás a társadalom számára nem fontos, a tanárok társadalmi elismertsége nincs sehol. Uram-bátyám rendszer van mindenhol, és bármilyen cinikus is volt Lázár János megfogalmazása - mely szerint akinek nincs semmije, annyit is ér -, a magyar fejek többségében kb ez van, csak egy picit megfordítva: nekem több van, ezért többet érek. Mercédesszel járok, nehogy már egy tanár nekem ugasson! Mert a társadalom nem tudás/teljesítményalapú, hanem vagyon alapú.

    A rohanás, amit írsz, mindenhol kialakult, nem magyar jelenség. Ebből máshol is vannak gondok, de ehhez sokszor az is hozzájön ám, hogy a gyerek mindenhonnan azt kapja: különleges vagy, egyedi vagy, megismételhetetlen vagy, szeresd magad, tökletes vagy. Amely mind igaz, abban az aspektusban, hogy legyen egészséges énképed, önbizalmad. De csak AMELLETT működik, hogy élj társadalomban, és egy vagy a sok közül. EZ a része elmarad. Innen jön az, hogy ha találkozok egy haverommal (kb 3 havonta), akkor hétszentség, hogy elmondja, hogy megint megvette mindkét gyereknek a legújabb iphone-t és csak tomy hilfiger ruhákban járnak iskolába. Nem az a probléma, hogy ezek megtörténnek, hanem hogy ez a legfontosabb.

    Egy gondolat a #136-oshoz, hogy OV nem hülye. De nem ám. Még csak nem is gonosz, szimplán zseniális ember, aki mindenkinél élesebben érzékeli a magyar társadalom minden rezdülését, és patikamérleggel adagol minden szükséges elemet a rendszer fenntartásához. Ez olyan dolog, mint a gyógyító kristályok. Valaki kitalálta, hogy színes köveket fog horror áron eladni azzal a dumával, hogy azok rezegnek és gyógyítanak. Micsoda csaló... szerintem meg zseniális. A mutatványhoz ugyanis kell ám az a marha is, aki ezt elhiszi és megveszi. Mindig is az egyik vesszőparipám volt, hogy a jelenlegi kormány nem maga a betegség, csupán egy tünet. A betegség az a bő 3 millió ember, aki a történtek után még mindig rájuk szavaz, mert hívő.

Új hozzászólás Aktív témák