Új hozzászólás Aktív témák

  • #70234880

    törölt tag

    válasz chess001 #60 üzenetére

    Látod pont ezért nem értem, az egészet. A digitális oktatás nem új keletű. Bőven volt idő felkészülni, és a tanítókat cél orientáltan oktatni. Bőven volt idő egy olyan digitális rendszer kiépítésére, ami államilag centralizált felügyelet alatt van, és nem ad-hock megoldások, most hogy ég a ház. A gyerekem így látja: Valamelyik nap azt kérdezi, apa tényleg ez lenne a digitális oktatás, mert akkor kenjék a hajukra. Alig várom hogy ismét suliba mehessek, mert akkor a tanító néni elmondja rendesen az anyagot, ha figyelek az órán akkor már a 90% megmarad. Ami nem, napköziben tudom pótolni, sokszor még a szorgalmit is ott csinálja meg. Ja és persze nincs egyedül ezen az állásponton. sok osztálytársa szintén így látja. A digitális oktatás frankón ki zökkentette őket mindenből. És egy nagy káoszt látnak, meg azt de jó hogy apa, anya itt van és tud segíteni, mert nem tudja, hiszen nem tanulták eddig. Az más kérdés, hogy a szülőknek meg lenne más dolguk is, csak rá vannak kényszerülve, hogy foglalkozzanak a digitális oktatással. Szerintem közel sincs ez rendben, és még nem lenne késő, egy normális Digitális oktatási rendszert kiépíteni. Félre értés ne essék, nem a tanítókat minősítem, mert látom hogy igyekeznek, sőt a szülők is igyekeznek segíteni mint a gyerekeknek, mint a tanító néniknek, bácsiknak,hogy minél zökkenő mentesebb legyen az oktatás. Hiszen elméletileg mint tanárnak, mint a szülőknek ugyan az a céljuk, a gyermekek minőségi oktatása. A kölcsönös toleranciával sincs baj, legalábbis személy szerint én nem látok ebben problémát.

Új hozzászólás Aktív témák