Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Ha már ennyi off,
    a terminál nem gyerebe a kisboltosnak.
    Mióta van a sarki kisboltba a havernak, azóta átkozza. De kellett mert a vevők igényelték.
    Ha bárki fizet 200 forintot 5 zsemléért az neki többe van. Hajrá bankok, korrekt egy üzletág ez.

    Valamint lehetett nála telefont tölteni.
    Mivel ezt nagyon kevesen vették igénybe, totál deficit.
    Pl. Van a lilánál. pirosnál, kéknél egy létraszerűen emelkedő táblázat amit a boltosnak ki kell választani hogy mennyit fognak tölteni havonta.
    Érted, előre kell neki tudnia hogy Júliusba 50.000-ért lesz piros, 30ezerért lesz kék és 40ezerért lila telefontöltés.
    Majd megveszed ezt a csomagot, a lehetőséget. Igen TE FIZETSZ azért hogy nálad tölthessenek az adott szolgáltató javára.
    Brilliáns ugye?
    .Ha sokat tévedtél, akkor nagyobbat buksz, ha kimeríted a keretet akkor csak kevesebbet de mindenképpen pénzedbe kerül hogy egy mobilszolgáltató jól járjon a te közreműködéseddel. és neked ennek örülni kell.

    BKV és egyéb bérlet.
    Fatornyos kis falunkba perpill. 17000 körüli a lélekszám.
    A bkv, vagy bkk vagy mi a neve, 2 éve leszerelte a falu főterén a jegy és bérletautomatát. Kihasználatlanság, ez volt az indok.
    Én áldom a Jóistent hogy az asszony már nem jár be pestre melózni hanem a faluba talált munkahelyet mert egy pesti és egy vidéki kiegészítő bérlet vásárlása az így működött:
    Átautóztam a 17 kerületbe, ott a közeli automata vagy tudott visszaadni vagy nem, vagy elfogadta a QR kódot amire az aszonynak az utazási költséget visszaadták vagy nem, vagy adott áfás számlát vagy nem, vagy elfogadta a kártyámat vagy nem, épp működött vagy nem.
    Ha ezek épp pont így voltak,akkor bebumliztam a 17. ker központba és ott a bkk ügyfélszolgálati irodájába megvettem a bérleteket. Emberektől. Gond nélkül.
    Az irodát ezév tavaszán bezárták. Gratula.

    És nekem nyelt be bkk automata lóvémat, semmit nem tudsz tenni, ha megrugdosod akkor téged büntetnek meg.
    Bebumlizol a keletibe a központjukba, itt jegyzőkönyvet vesznek fel, majd mivel az automatákat nem a bkk hanem külsős cég üzemeltetei, 50-60 nap múlva majd történik valami.
    Nekem visszadták a benyelt lóvét 57 nap múlva, de nem ám utalnak vagy postázzák, áááá dehogy, egyesegyedül a Deák téri irodába vehettem át kp-be. Ami tőlem 30 kilométer, vagyis ráment fél napom+6 darab buszjegyem, hogy a saját pénzemet visszakapjam. Ami így máris 3000 forinttal kevesebb volt, utazást nem térítenek, akkor se ha Nyíregyházáről jössz a te saját jogos pénzedért amit az automatájuk benyelt.
    Én egy maradi öregember vagyok lehet de szívből gyűlölöm a jegyautomatákat és az összes ilyet. Míg nincs gond addig nincs de ha bármi kis gebasz van akkor ott rohadsz meg, nincs normális azonnali ügyfélszolgálat, napjaid mennek rá az elintézésre.
    És ilyen nincs, dehogy nincs, haverom majdnem benntragadt egy áruház mélygarázsába mert a rendszer nem engedte ki, annak dacára hogy kifizette a parkolást. Másfél óráig futkosott hogy kiengedjék és nem kevés gyanúsígatáson esett túl hogy Ő a barom. Mer' a gép nem tévedhet.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #90 üzenetére

    Kb. ott a pont.
    Megvan ebben az országban az a pénzmennyiség ami ha megpördülne egy megfelelő időállandóval, akkor minden happy.
    csak a pénzmennyiség nagy része kevés embernél van. A kicsik meg a maradékot egymás között pörgetik, kevés eredménnyel és lassú ütemben.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #94 üzenetére

    Én is utalás+borítékos vagyok.
    A környezetemben 1 azaz egy darab ismerős van aki 480 nettót visz haza és ez a frankó bejelentett.
    Ez a cégnek havi 800-ba van.
    Vagy egy jó kőműves, ki fogja a havi 600rongyos nettója után befizetni a a járulékokat? Az havi 1 milla felett van bőven.

    Igen, máshol ez simán megy. Csak mi itt vagyunk, nem máshol.

    Írtad a nyugdíjakat.
    Ad1. Az évek óta pengeélen tácol, egyszer be fog borulni és akkor amúgy is tökmindegy. Mint az egészségügy.
    Ad2. Pl. én. Én relatíve jól keresek azt hallom az ismerőseimtől.
    340nettó. És ezért 2 ember munkaidejét töltöm, havi 370 órákat csinálok.
    Minimál a borítékba, a többi zsebes.
    Namost akkor én, és a hozzám hasonlóak, lehetünk 1-2 millió munkavállalói létszám körül, holnaptól elkezdjük verni az asztalt hogy hohó, lassan itt a nyugdíj, tessék engem rendesen bejelenteni és kifizetni.
    Vagy úgy rúgnának pi...csán hogy csak na, vagy lakonikusan "nem
    lenne a válasz.

    Nem akarok mélységeibe belemenni de nekem volt vállalkozásom.
    20 embernek adtam kenyeret, és folyamatosan trükközni kellett mert ha nem variáltam akkor nem tudtam volna még az embereket se kifizetni, nemhogy a vállalkozásból valamicskét kivenni.
    Ez van és ezt megváltoztatni csakis fenntről lehetne de dicsó kormányaink egyike sem foglalkozik ezzel mert akkor esetleg nekik is a körmükre lenne koppitva mert ugyanaz megy feljebb csak nagyba.
    Bár egy önkényuralmi rendszerben ahol az ország fele eladva, külföldieknek, a másik fele magánkézbe, innen már csak felfelé lehet esni.

    Itt csak forradalom lehetne a megoldás és gyökeres változtatások az egész eddigi gazdasági és politikai vezetésben de ez már túlmutat eme fórum keretein úgyhogy be is fejeztem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák