Keresés

Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz SystemRoot #922 üzenetére

    A szörnyű helyesírásom pl ijesztő helyett ilyesztő, tudom hogy elborzasztó én magam is elhülök rajta néha.
    Hiába, már többet olvasok angolul mint magyarul, plusz ez a fórumozás még tovább ront rajta.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz SystemRoot #922 üzenetére

    "a miért hiszek kérdésre te már a hitből hozod a választ."

    azért hiszek, mert Isten ezt kéri tőlem. és hiszem, hogy ezt kéri tőlem. és kéri. és Ő. tehát ez egymásból következik, nem tudok kicincálni egy szálat.
    azért hiszek, mert bízok, és azért bízok, mert hiszek.

    erre mondom azt, hogy Istenben nem hívő embernek ez nem magyarázat. mert nem értheti meg. mert nem élte át.

    jön pár korábban szétfeszegetett kérdés, ezeket bocs, de kihagyom. csak ismételni tudnám magam.

    a világot, és az egész emberiséget összességében annyira velejéig romlottnak látom, (magamat is beleértem, nem vagyok kivétel), hogy Isten ha egy szempillantás alatt eltörölné, mint megbánt alkotást, nem hibáztatnám. ehhez is elismerem a jogát. és nem a romlottság mértéke miatt, hanem a teremtés jogán.

    és erről is írtam, hogy Isten szempontjából nincs példás, meg nem példás ember. ezek a mi mércéink.
    ártatlan ember pedig végleg nincs. nincs olyan ember, aki egész élete folyamán semmit nem követett el. nem csak a btk szerint. de erről is írtam már vagy fél oldalt...

    nézd! te eldöntötted, hogy nem akarsz hinni. lehet, hogy igazságtalannak tűnök, de én akkor is így látom. tagadod Isten létét. megteheted. úgy érzed, ha bebizonyítod, hogy van valahol egy ellentmondás, igazságtalanság, Benne vagy a Bibliában, vagy elletmondás annak a mondókájában aki Őt hirdeti, akkor igazolva látod a tagadásodat.

    nekem csak egy még jutott eszembe: Isten léte - nem léte, nem fog attól függeni, hogy mi hiszünk-e benne, vagy sem. ebben remélem nem talász hibát.

    két verzió:

    te tagadod ->
    - ha nem lenne, akkor életedben úgy érzed, hogy nyerő vagy, utána meg tök mindegy, mert nem lenne a pokol, amiről beszélek.
    - ha van, akkor ugye ez elég gáz, nem kell ecsetelnem... (örökkévalóság a pokolban, előtte pár évtized mindegy, hogyan telt, túl nagy az időarány...)

    én hiszem, hogy van: ->
    - ha nem lenne, akkor is megtérésem óta egy számomra sokkal jobb életet élek. (sokkal nyugodtabb vagyok, sokkal kevesebb gondom van, az anyagi dolgaim is jobban mennek, szenvedélyeimtől szabadultam, stb, írtam) - tehát nem vesztettem vele, hanem csak nyertem. utána meg uganaz mint nálad.
    - ha van, akkor is ugyanúgy elégedett vagyok a sorsommal, életem folyásával, mint az előbb leírtam, és utána az örök élet vár.

    tessék, ez egy logikai, matekos érvelés volt.
    de hangsúlyozom, mielőtt azt mondanád, hogy érdekből, számításból hiszek: nem ezért teszem. egyszerűen elhiszem Istennek, hogy Ő van, él, létezik, és nekem jót akar, és legfőképpen nem hazudik. szeret engem, és ennek számtalan bizonyítékát adta már.
    (megelőzve a kérdést, mik ezek: már ezeket is írtam...) :)

    és bárki, aki megpróbál Vele vitatkozni, fogást találni Rajta, tagadni Őt, még nem ismeri a végtelen nagy türelmét....

    az enyém elfogyhat, mert ember vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Aktív témák