Keresés

Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz szab.tam #898 üzenetére

    Huh, erre rengeteget lehetne reagálni, de most nagyon fáradt vagyok.

    Amit az elején írsz abban az a vicces hogy előhozol életbeli dolgokat és hasonlatot alkotsz az elképzeléseddel velük, majd úgy tűnik mintha ez bizonyíték lenne, vagy alátámasztás hogy lám ehez is hasonul a helyzet. Ráadásul "puzzle" és "valami hurkapálca" hasonlatot mondasz. Itt csak annyit tettél hogy kijelentetted hogy miért nem tudjuk és tudhatjuk amit te, mint hívő, tudsz. Ehhez viszont teljesen fölösleges a hasonlat, ami által (talán tudattalanul) olyan illúziót keltesz mintha levezetést és megvilágítást tennél a problémára, pedig egyáltalán nem.

    "nekem sem érdekem, hogy meggyőzzek bárkit is, mert nem feladatom"

    Ez teljesen inkonzisztens a Bibliával, amennyiben van Isten, és igaz a Biblia, amiben Ő elvárásokat vetít ki ránk, emberekre, akkor a legrosszabb dolog ha ezeket nem tartjuk be és nem élünk Isten utasításai szerint. És ha neked nem érdeked a helyes útra térítése a tudatlanoknak akkor te az általános keresztény erkölcs szerint rossz vagy.

    "ti tudjátok-e, mi indít arra, hogy propagáljátok a "nem hitet"?"

    Erre sokféle válasz lehet. Mint mondtam engem szórakoztat a csevegés ezen témákról. Tehát pusztán önző szempontom van benne. De le tudom neked vezetni többféleképpen is. Mondok egyet a hasznosság-elv szerint röviden, és pongyolán:

    premissza1: nincs Isten
    premissza2: Istenhit értékrendet közöl, megmondja hogyan élj, mit tegyél.
    premissza3: Ez az értékrend(önfeláldozás, imádságnak-szentelt idő, kegyesség, előzékenység, erkölcsi életre koncentráltság, stb) nem szolgálja a te személyes érdekeidet vagy/és az általános közösség érdekét(miszerint pl, törtetőnek kéne lenned, eredményorientáltnak, produktívnak ahelyett hogy imádkoznál)
    premissza4: nekem érdekem a közösség haszna és jóléte, vagy egy másik személy jóléte.
    konklúzió: ártalmas számodra vagy/és a közösségre (akár civilizációra) az Istenhit, ezért nekem érdekem hogy meggyőzzelek hogy nem igaz.

    Tessék.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Aktív témák