Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Reggie0 #50 üzenetére

    2 fo pontban tevedsz.

    1) A 20 az nagyon-nagyon sok, foleg a mai vilagban. Ezt nem fogom fejtegetni, egyertelmu szerintem.

    2) Feltetelezed, hogy a szabadalom liszenszelese jo, mert nem kell ujra feltalalnod a spanyol viaszt es ezen sporolsz penzt es idot is. Egyreszt ezt egy publikacioval is megteheted, a kutatointezetek amelyek kozpenzbol es palyazatokbol mukodnek fokent ezt az utat valasztjak, de ettol meg nem ordogtol valo dologkent kezelik a piaci alapon mukodo cegek sem, van ra pelda, hogy kozkinccse teszik azokat a kutatasokat amikert ok fizettek anno, tehat van boven alternativa. Masreszt a szabadalmak jo resze trivialis dolgot ir le, ami valojaban erteket nem kepvisel, csak pont arra jo, hogy en hamarabb vedettem le, igy a masik kesobb nem kerulhet meg. Ezzel valojaban nem sporoltam neki munkat, hanem egy nagyon komoly terhet is rottam ra, hogy a szabadalomerdo tizezrein kell atvagnia magat, es esetleg nem teheti bele olyan formaban az o termekebe, hanem egy keruloutat kell valasztania, ami lehet senkinek sem elonyos. Vagy a nyakaba varrok egy tobb eves jogi procedurat.

    #49: az a gyors es tiszta mod, a fo claimeken atragod magad, szepen cafolod mindet, aztan mehet mindenki isten hirevel, az ilyenekbol szerintem igazan hir sem lesz. Altalaban jogi utra nem az ilyen esetek kerulnek, trollok sem ugranak neki ilyennek, csak az igereteseknek, amibol penzt remelnek, mert vagy van alapja a kovetelesuknek, vagy csak jogi uton nehezen es hosszadalmas uton bizonyithato, azaz az alperes inkabb megfontolja, hogy fizet. Na ilyen esetekben erdemes magat a szabadalmat tamadni es abban mar a felperesnek is van veszteni valoja.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Vesa

    veterán

    válasz niof #18 üzenetére

    A világ/gazdaság működésének alapjaival sem vagy tisztában, különben nem írnál ilyen butaságokat.
    Én is szeretem a Star Treket, szórakozásnak jó, de ha Te ebből azt szűrted le, hogy valaha is megvalósítható lenne mindaz, amit ott lefestettek, akkor azt javaslom, olvass egy kicsivel több gazdaságpolitikai témájú anyagot, és nézz kicsit kevesebb ST-t!

    A tudomány a valóság költészete!

  • Reggie0

    félisten

    válasz Cathulhu #51 üzenetére

    Pont, hogy nem sok, csak te az informatika szemuvegen nezel mindent. Azert az iparban es az elet mas teruletein nem lesznek 5 ev alatt elevultek az eszkozokben alkalmazott technologiak, nehol meg 10 sem nagyon. Peldaul nezd meg a kazanokat vagy a villanymotorokat.

    "Feltetelezed, hogy a szabadalom liszenszelese jo, mert nem kell ujra feltalalnod a spanyol viaszt es ezen sporolsz penzt es idot is. Egyreszt ezt egy publikacioval is megteheted, a kutatointezetek amelyek kozpenzbol es palyazatokbol mukodnek fokent ezt az utat valasztjak, de ettol meg nem ordogtol valo dologkent kezelik a piaci alapon mukodo cegek sem, van ra pelda, hogy kozkinccse teszik azokat a kutatasokat amikert ok fizettek anno, tehat van boven alternativa. Masreszt a szabadalmak jo resze trivialis dolgot ir le, ami valojaban erteket nem kepvisel, csak pont arra jo, hogy en hamarabb vedettem le, igy a masik kesobb nem kerulhet meg.'

    De a publikacioval nem keres rajta penzt. Ha meg penzt is akar keresni a talalmanyaval, akkor a publikacion felul kene valamit kitalalni, ami jogi vedettseget ad a felhasznalasra es valamifele keretet ad a hasznositasi jogok kezeleresre. Ja hoppa, ez pont a szabadalom :)
    Azert nem kommunizmusban elunk, ahol rogton mindennek kozosnek kell lennie es kizsakmanyolni a feltalalokat.
    A cegek nyugodtan publikalhatnak szabadalmaztatas mellett, az hogy valaki publikalt, meg nem jelenti azt, hogy nincs szabadalom.

    Az mas kerdes, hogy most visszaelnek a jelenlegi rendszerrel. Ezert mondom azt, hogy a szabadalmakkal semmi baj, az eljarasrendet kell megreformalni es a minimum szintet novelni. Esetleg kotelezove tenni par ev utan a fizetos licencelest racionalis arszabas mellett, tehat kizarni ne lehessen sokaig senkit a hasznalatbol, meg a konkurenciat se.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Reggie0 #53 üzenetére

    Es miert is kellene elavulnia barminek is ahhoz, hogy mas is hozzaferhessen a technologiahoz? Miert kell egy gyogyszernek elavulnia ahhoz, hogy mas gyogyszergyar is gyarthasson belole? Hol jo ez az embereknek?

    A rendszer alapjaban veve rossz, drasztikus reformra szorulna, de nem ragozom tovabb, mert mar csak magamat tudom ismetelni, esetleg atfogalmazva. Alapvetoen nem ertunk egyet, es nem foglak tudni meggyozni ezekszerint, te sem engem.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Ribi

    nagyúr

    válasz Cathulhu #54 üzenetére

    Az egyszerű válasz a pénz. És ez nagyjából meg is magyarázza a dolgokat.
    Hiába jó vagy nem jó valami, ugye minden fejlesztéshez pénz kell. Amit belefektetnek az szeretnék viszontlátni. Ha csak nem egy unatkozó milliomosról van szó akinek túl sok elégetni való pénze van. Szerinted miért a vegyipar (gyógyszerekkel együtt) az egyik legnagyobb iparág? Ne hidd, hogy az emberek egészsége a legfontosabb.
    Szép amiket írsz, csak kicsit idealista, mondhatni naiv gondolkodás. Még egyszer, a pénz a válasz a legtöbb kérdésre.

  • Reggie0

    félisten

    válasz Cathulhu #54 üzenetére

    Azert, mert 5 ev alatti megterules egy kutatas/fejlesztesnel elegge rovid ido. Egy fejelsztesbe akkor fektetnek be, ha az megterul. Ha 5 ev utan barki mas hasznalhatja jogdij nelkul, akkor 5 ev alatt kell megterulnie. Emiatt az 5 ev alatt kell az osszes vevonek megfizetnie ezt a termek araban, tehat joval dragabb lesz a termek, plane, hogy a magasabb ar miatt kevesebben veszik meg. Tehat, ha ilyen drasztikusan lecsokkented a vedettseg ideje, azzal nagyon sok fejlesztest kutba dobatsz, mert meg sem eri majd belevagni a cegeknek. Vegeredmenyben ezzel a fejlodesnek gatat szabsz, pedig te segiteni szeretned.

    A gyogyszeriparban is lathatod az 5 eves korlat hatranyait: a ritkabb es komplex hatoanyagokat igenylo betegsegekkel nem is foglalkoznak, mert 5 ev alatt sosem terul meg. Igy a betegek is rosszabbul jarnak, mert nem lesz nekik gyogyszeruk.

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz Cathulhu #54 üzenetére

    "Miert kell egy gyogyszernek elavulnia ahhoz, hogy mas gyogyszergyar is gyarthasson belole?"

    Mondjuk azért, mert annak a gyógyszernek a kifejlesztésébe valaki/valakik millió dollárokat öltek bele, és teljesen természetes, ha az így megszerzett és kifejlesztett technológia utána a saját tulajdonukat képezi! Vagy mégis, hogy gondolod? Ki a fene ölne pénzt K&F-be, ha utána jönne a noname akárki, és nulla befektetéssel pont annyit keresne az ügyön, mint aki évekig dolgozott rajta és ölte bele a pénzt?
    Vagy mondjuk mit szólnál, ha indítasz egy vállalkozást amibe tolod bele a saját pénzedet, netán hitelből finanszírozod a fejlesztéedet, majd mire X év múlva végeztél, az eredményeidet cakk-pakk át kell adnod az első jött-mentnek, aki szabadon felhasználhatja? Ő hülyére keresné magát nulla kockázattal, lévén nem volt fejlesztési költsége sem, te meg még mindig csak a hitelt törlesztenéd vissza, amit a fejlesztéshez vettél fel. Jó deal, így aztán vissza is repülne a világ a középkorba, mert senkinek esze ágában sem lenne fejleszteni.

    Szerintem hittan helyett ideje lenne legalább alapszinten tanítani a gazdaság múködéséről, már általános iskolában is, mert félelmetes, hogy az emberek mennyire nem értik a világ működésének legalapvetőbb folyamatait sem!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • xeon forever

    addikt

    válasz Vesa #57 üzenetére

    Jogos... Egyebkent azt is megjegyzem, hogy nekem is volt mar olyan otletem is X evell ezelott amit a korabeli technikaval nem lehetett veghez vinni, de tudhato volt, hogy X+X ev mulva tobb gyartosori fejlesztes utan lehetoseg nyilik ra, hogy ertelme legyen. Mar csak azt sajnalom, hogy akkoriban nem volt ra penzem, hogy levedessem az otletem...Most mar kaszalhatnek belole...

    PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Cathulhu #54 üzenetére

    "Miert kell egy gyogyszernek elavulnia ahhoz, hogy mas gyogyszergyar is gyarthasson belole?"

    Nem kell. A szabadalom lejárta után bárki gyárthatja. Viszont gyakran előfordul, hogy hatékonyabb gyógyszert fejlesztettek ki a az adott betegségre, mire lejár a szabadalom.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Vesa

    veterán

    válasz Hieronymus #59 üzenetére

    Ő "elavulás" alatt azt értette, hogy miért nem osztja meg egyből egy cég a technológiáját, hogy azt bárki azonnal felhasználhassa! Ez meg nagyon másról szól, mint a szabadalom lejárta...

    xeon forever
    Egy iilyen levédetés rettentő költséges, ugyanis nem úgy működik, hogy besétálsz a szabadalmi hivatalba, kifizeted és le van tudva. Egy szabadalmi ügyvivő céget kell megbízni a dologgal, akik először lekutatják, hogy nem ütközik-e valamivel már eleve, aztán ha minden rendben, akkor pedig jön a kérdés, hogy hol szeretnéd levédetni? EU esetén szerencsére már lehet egyben védetni, de ezen kívül gyakorlatilag minden egyes orszábna külön le kell védetni, ha nem akarod, hogy ellopják az ötletedet! Hiába védett ugyanis mondjuk az EU-n belül, attól még az USA-ban vagy bárhol máshol, simán foghatja a találmányodat egy cég, és bejegyeztetheti saját nevére, mint saját találmánya. Azt viszont ne részletezzük, mennyibe kerül egy ilyen egész világra kiterjedő levédetés, több millió (de inkább tízmillió) forint. Nagyon gáz az egész szabadalmi rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Vesa #60 üzenetére

    Bár ezek nagy költségek egy magánembernek, kis cégeknek, vagy kutató intézeteknek, de azokban az iparágakban amiről szó volt (félvezetőipar, gyógyszergyártás) csupán aprópénznek számít.
    Szóval a felvetett problémákra kevésbe van hatással szerintem.

    Aki hülye, haljon meg!

  • Vesa

    veterán

    válasz L3zl13 #61 üzenetére

    Ez nyilvánvaló, a hozzászólásom konkrétan valakinek szólt a felvetésére, nem az iparágra vonatkozott!

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák