Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #407 üzenetére

    Igen, pontosan. Ugyanis az átlagember akár hiszed akár nem, erre használja a nettopot az esetek 90%-ban.

    Ez így ebben a formában nem igaz. És az első alkalommal amikor valamihez nem elég egy böngésző, már le is lesz gyalulva a chrome os. Pontosan azért, mert az emberek szemében a netbook is számítógép, nem pedig mobil telefon, és nem is valami internetböngésző. Ebbe még a linux is belebukott, a sokszorosan használhatóbb funkcionalitásával együtt. Miért pont egy "böngészőablak" váltaná meg a világot?

    A maradék 10%-ból meg 9-et ugyanúgy el tudna végezni neten is, csak nem tudott róla eddig.

    Ez meg még nagyobb hülyeség, és ha visszaolvasol akkor láthatod is hogy miért. Elég sok átlag felhasználót ismerek, aki első ránézésre lehet hogy ellenne egy ilyennel, de ha végignézzük egy napját, akkor rájövünk hogy mégsem.

    Akkor miért ne lenne elég neki egy csökkentett képességű olcsóbb laptop? Miért fizessen olyanért amit ő nem használna?

    Akinek ez kevés, vesz rendes netbookot/laptopot kicsit drágábban.

    Egyrészt semmivel sem lenne olcsóbb, másrészt nincs mivel spórolni a jelenlegi netbook -okhoz képest. SŐT! a docs hardware igényét figyelembe véve talán még erősíteni is kellene picit.. ;] Márpedig ha ezeken elmegy egy rendes os is, és még csak nem is olcsók - ahogy a linux -os netbook -ok sem voltak azok - akkor minek használna chrome os -t? Ha te egy árban kaphatsz egy egykerekű biciklit, vagy egy versenymotort, akkor melyiket veszed meg?

    Azonkívül pedig, tegyük fel hogy mindenki ilyeneket akarna venni. Abban a pillanatban kétszeresére nőne az ára is, és érvényesülne a "divatos gagyiság, prémium áron" elv.

    Mielőtt azzal jönnél, hogy szerinted ez a tudás kevés, te messze nem vagy átlaguser az eddigiek alapján és úgy tűnik nem is tudsz a fejükkel gondolkodni.

    Én nem vagyok az, ez igaz. Viszont találkozom sokkal, és nem mindegyik van odáig a butított eszközökért. Gyakori kérdés a "van -e ilyen, meg olyan programod?" Ezekre nyilván igen a válasz, linux -nál is, de leginkább windows esetében az. Egy chrome os -nél max a webstore -t böngészhetné.

    Az sem érv, hogy találtál egy valószínűleg leakelő webalkalmazást, ami extrém felhasználás során egy rossz, önmagában leakelő és lassú js motorral rendelkező böngésző alatt leakelt.

    off
    Hát ez egy gyönyörű mondat.. :D
    off
    Főleg hogy a docs -ról volt szó, aminél úgy tűnik hogy 100 oldal tiszta szöveg, már az extrém felhasználás kategóriának számít.

    ezt mondd olyanoknak, akik lógó faszos képeket posztolnak közösségi portálokra.

    Az hogy emberek hülyeségeket raknak a netre, még mindig az ő döntésük. VÁLASZTHATNAK hogy adott "művet" odaadják -e valakinek, vagy nem. Ez egészen más, mint amikor alap helyzetből kötelező ezt megtenni.

    A viccet félretéve: ez az átlagembert nem fogja zavarni (hacsak tényleg el nem terjednek a skynetes urban legendek)

    Azért ne mond már nekem hogy minden ember fogyatékos... úgy állítod be az átlagfelhasználót, mint aki egy cipőfűzőt sem tud bekötni... őket is zavarja sokminden hidd el. Pl ha a kedvenc programjuk nem indul el, vagy ha nem tudják bezárni a böngészőt.. ;]

    Eddig azt hittem csak szimplán neked nem tetszik a koncepció és azért osztod itt az észt, de most kiderült hogy barlangból tolod ráadásul.

    Én feltettem egy kérdést. Szerintem nem jó ötlet, ha csak netről fut, de ennek ugye EZ A LÉNYEGE. Akkor minek kellene helyileg futnia? Ezt kérdeztem. Illetve azt, hogyha helyileg fut egy program, akkor az miért legyen ócska webapp? A két dolognak együtt semmi értelme. Ez így olyan mintha egy felügyelőtisztet állítanék magam mellé, de ugyanúgy dolgoznék tovább, sza*abb alkalmazások mellett..

    Asszem itt elérkeztünk a beszélgetés végéhez, így nem sok értelme van a további vitának.

    Hát ha nem válaszolsz, akkor valóban nem sok...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák