Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Cathfaern #14 üzenetére

    Nem tudom a százalékos megoszlást, de szerintem a youtube forgalmának a nagy részét tényleg a 600x feltöltött "nagypapa fejére ráesik a létra" és a megszámlálhatatlan amatőr "megmondom a tutit a világról/jajdeszomorúvagyok/kaptam egy gitárt és egyből zenész lettem" videó adja. Másrészt - a videók száma miatt - az átkódolás is jelentős erőforrásokat vesz el.
    Ha a videobayen valamennyire kontrollált lesz a feltöltés és tényleg csak "értékes" anyagok kerülnek fel, akár az is elképzelhető, hogy minimális adakozás mellett önfenntartóvá válik. Másrészt pedig már nem egy példa van a p2p-s streamelésre (talán az eztv.it-nél is van ilyen lelhetőség), az sem egy halott ötlet. Amiben ez több az eddig elbukott hasonló próbálkozásoknál, az a piratebay hatalmas felhasználói bázisa és a médiafigyelem.
    Én szurkolok nekik, mert van egy csomó külföldi műsor, amit megnéznék (akár még reklámokkal is), de úgy, mint a youtube-on, nem élőben streamelve (mert wifis nettel néha akadozik a kapcsolat).

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Cathfaern #14 üzenetére

    "Tehát ha a Pirate Bay nem tudja pótolni máshonnan, akkor nem fogják tudni ezt nagyon üzemeltetni."

    Én azért bízom benne, általában ha a kalózok belefognak valamibe azt véghez is viszik. Mialatt egy csomó torrentoldal megszűnt, a TPB virágzott és ma is virágzik, a világ legnagyobb oldalává nőtte ki magát. Ha több lenne a kiadás, mint a bevétel, akkor nem csinálnák. De igazából már akkor megéri, ha úgy veszteséges, hogy bár a kiadás több, mint a bevétel, de sokkal több lenne a kiadás, ha a torrenten letöltött tartalmakat a boltban vette volna meg. A kalózok máshogy számolják a veszteséget, mint egy cég, ahol fizetést kapnak a dolgozók...stb.

    Például te is nonprofit tevékenységet végzel azáltal, hogy a PH moderátora vagy. Ha mondjuk kapnál érte havi x ezer HUF fizetést, akkor ha Parcinak nem nő a bevétele ezzel az x ezer HUF-al, akkor már veszteségnek számít. Ha az x ezer HUF-ot sem éri el, akkor meg csődnek.

    "Miért ne lehetnének házi videók fent? Szabályzat tiltja majd? Az elég érdekesen venné ki magát"

    Nem használtál még zárt torrentoldalt? Komolyabb oldalakon ha véletlenül kihagyod a leírást, vagy valamilyen apróságból nem felel meg a scene szabályoknak, törlik, vagy figyelmeztetnek, második alkalommal vagy komolyabb hibánál már warn-t kapsz és a torrentet is törlik. Simán lehetne olyan szabály, hogy csak a scene szabványnak megfelelő filmet és videoklippet lehet feltölteni forrásmegjelöléssel.

    "S ha az emberek valamiért átszoknak a youtube-ról"

    Miért kéne átszokni? Ide azokat töltik fel, amit a többi videómegosztón törölnek, oda pedig mehet az, hogy a kisöcsi megtette első lépéseit nem jogvédett zenére, és más saját tartalmak.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cathfaern #14 üzenetére

    ez nem törvényszerű azért. vannak olyan videómegosztók, amik nyereséget termelnek. például a www.youku.com idei tervezett nyeresége 100 millió usd, és folyamatosan nő (a felhasználók számával - jelenleg már napi 100 millió letöltést bőven meghaladják).
    pedig az az oldal is tele van ilyen kis privát videókkal, viszont mellette vannak egész sorozatok, teljes filmek, és egyebek is.

Új hozzászólás Aktív témák