Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Krugszvele #1 üzenetére

    Nos, a második postban TFSi nagyon helyes választ adott rá :R

    Most a tűzfal részbe nagyon nem mennék bele, Vistától kezdődően a Windows-oknak is van valós kétutas tűzfaluk, csak ugye konfigurálni kell, bővebben: Extra biztonságos Win. Vista/7 tűzfal. A cikket még a Windows 8 megjelenése előtt írtam jóval, de természetesen a 8-asra is vonatkozik.

    Erre pedig sokan nem akarnak időt szánni, esetleg túl bonyolult számukra stb...

    Ami az AV-t illeti. Sajnos az MS.S.E. a legutóbbi teszteken elég gyengén muzsikált, és lemaradt. Elsősorban pro-aktív védelmi Pont akkor ugye amikor a Windows 8 -ba már integrálva is lett...

    Elbukott a Microsoft vírusirtója

    A Chip magazin 2013. évi februári számában egyenesen azt írták. hogy akinek fent van uninstallálja... én ennyire nem veszem szigorúan a dolgot, mert netezési szokástól is nagyban függ a védelem hatékonysága, de nálam sincs jelenleg telepítve az MSSE, pont a három gépes NIS licenc miatt.

    (#3) Aidan85; (#6) atti_2010: Köszönöm szépen :R

    (#4) TOM-202: A térképről sajnos nincs. Szerintem is látványos volt. Személy szerint én még a témákat is sajnálom, hogy kivették, de ez nyilvánvaló okokból történt. A 2012-es vonal még pár hétig támogatott lesz minden bizonnyal, de már a Firefox 18-hoz is csakúgy bónuszként adták meg a szükséges kompatibilitási frissítést. Azóta persze a 19 is megkapta úgy tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz AxBattler #9 üzenetére

    Comodo érdekes kérdés, a FW-al lefényképezésén már túl vagyok, az 5-öt is megcsináltam a 6-ot is, csak mindig a kidolgozása maradt el időhiányában. Itt egyébként esetleg a PRO verzióról lenne szó, az pedig a komplett csomag.

    (#9) AxBattler, (#10) egykori, (#11) sh4d0w: Köszi szépen :R

    Igen, ismert oldalakat is megfertőzhetnek és ott már fókuszban van, hogy mennyire kiterjedő a védelem. A károkat azonban nagyban lehet csökkenteni ha a netezés nem rendszergazdai fiók alatt zajlik ilyen esetben is. A korlátozott fiók - XP-n még ez volt a neve -, vagy más néven általános jogosultságú fiók a Windows játszótere :)

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #15 üzenetére

    Igen, sőt XP-re javasolt is vagy komplett csomagot, vagy önálló két utas falat használni, mert az XP-é se nem kétutas se pedig nem túl korszerű már.

    Egyébként amit leírtál helytálló, de az Agnitum is tudja ugyanezt. Most a példa erejéig vegyük az MS féle platformot.

    1.Tehát minimum Windows Vista operációs rendszer - mert innentől kezdve van fokozott biztonságú tűzfal és UAC is.
    2. Internet Explorer böngésző
    3. UAC bekapcsolt állapotban
    4. Fokozott biztonságú Windows tűzfal konfigurálva.
    5. Rendszergazdai fiók használata csak akkor amikor feltétlenül szükséges.

    A Fokozott biztonságú Windows tűzfal ha felvettük az Internet Explorer-t akkor minden olyan kommunikációs kérést kienged ami az IE-n keresztül zajlik.

    Tehát ebből a szempontból gyengébb mint az CFW. Ugyanakkor a fokozott biztonságú Windows tűzfalat csak és kizárólag rendszergazdai jogosultságú fiók alól és bekapcsolt UAC mellett csak UAC engedéllyel lehet konfigurálni. Jelszavas védelme pedig van, mert a rendszergazdai fiók jelszavát kell tudni hozzá.
    Ebből a szempontól erősebb, mert amit az admin nem engedett ki az nem is jut ki.

    Amit mondtál - és ezért is ragaszkodtam az IE-hez -az akkor működik, ha a kártevő admin jogokat szerzett. Ha az UAC engedélyt megkapta... ez akkor képzelhető el, ha egy laikus a rendszergazda, az AV védelem nem jelez rá, felugrik az ablak, és nyom rá egy igent, ekkor betelepülhez IE alá is. Mert ugye Internet Explorerhez nagyon okosan csak UAC engedéllyel lehet még a megbízható kiterjesztéseket is telepíteni alapértelmezés szerint. WOT, Lastpass, stb mind UAC ablakot dob. Ha ez a két dolog megtörtént, és a böngészőn keresztül akar kommunikálni kifelé, akkor a fokozott fal nem állítja meg.

    Amúgy érdekes a CLT teszt program is. Nem veszi figyelembe, hogy a fokozott biz. Windows tűzfal sokkal biztonságosabb mint az alap fal. Ugyanúgy 190-200 pontot dob rá... bár lehet abból indul ki, hogy a CLT-t ha sikerült lefuttatni akkor megadtak neki az engedélyt, és ha kártevő lenne már ténykedhetne... :)

    (#17) AxBattler: :R

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #20 üzenetére

    Egyébként még az előbbi postomhoz írnék egy dolgot, mert fontosnak tartom.

    Volt olyan fórumos bejegyzés amiben arról számolt be a harmadik féltől származó tűzfalat használó illető - Agnitumról volt szó, de igaz ez a Comodo-ra is, hogy beállította maximális védelemre, és innentől kezdve ő kikapcsolta a felhasználói fiókok felügyeletét. A magam részéről én ezt nem tartom jó ötletnek.

    Windows tűzfalnál egyenesen kötelező a használata - fokozottnál lehetséges még az is, hogy kikapcsolt UAC mellett nem lehet konfigurálni (bár ezt nem próbáltam, mert sosem kapcsolom ki) - az egészben az a nagyszerű, hogy két látszólag külön komponens de együtt alkot egy egészet. Ha feltelepítjük a harmadik féltől származó tűzfalat, vagy IS-t akkor az a duó egyik felét inaktiválja automatikusan, de a másik felének óvó védelméről akkor sem kell lemondani, sőt ezt soha egyik gyártó sem kéri.

    Abban viszont van igazság, hogy Windows XP-n egy Comodo Firewall vagy egy Agnitum - most direkt nem említek ide IS-t - részben vagy egészben pótolni képes az UAC hiányát.

    (#21) TOM-202: 20.3 előtt még ott volt a helye, azóta viszont az új elrendezésben - jó nagy betűméret, és vertikális elhúzás - a webes védelem elfoglalta.

    Amúgy érdekes, hogy a Gadget-et nem nagyon hiányolják, pedig - bár a Windows Vista is érintett, de azt ugye nagyon kevesen használják - 7-es Win-t használók alól is kihúzták. Persze elég egyértelmű, hogy ha már a 8-ason megszűnt a minialkalmazások támogatása, akkor nem akarták benne hagyni a két korábbi Windows esetében sem, talán pont az egységes arculat miatt. Viszont az is helyes út lett volna ha Vista/7 alatt települ 8-ason pedig marad a Studio.

    A Comodo példának okáért a 6-os verzióig nem ismerte a Gadgetet, az új verzióba - majdnem egy időben azzal, hogy a Symantec termékekből eltávolításra került - pedig belepakolta. Nem is akárhogyan oldotta meg! Ugyanis nem csak Windows Vista/7 esetében helyezi ki az asztalra, hanem az ősöreg XP és a vadonatúj Windows 8 esetében is, ez pedig úgy lehetséges, hogy nem az MS féle minialkalmazások támogatására épít.

    Harmadik utat választottak, mint ahogyan tette azt a HD Sentinel is. Igaz a HDS Vistán és 7-esen a minialkalmazások tárában is megtalálható rendszergazdai fiókok esetében.

    (#23) vinibali, (#25) zoli62: A 2008-as volt az utolsó olyan kiadás...

    (#26) Tirexi: A NOD32 csak AV-abban nincs tűzfal, teháta NAV-al lehetne összevetni. Ha a fentebbi linket megnézed közösen véreztek el az MSE-vel :)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz dnsi #32 üzenetére

    Mondjuk én Windows 8-on kíváncsi vagyok a 360 -ra. Az nekem sem kell, hogy az SSD-t elkezdje töredezettségmentesíteni :), de úgy általában véve az egésze érdekel. NU-ból még a 15-ösöm van, az ugye eleve nem W8-as.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz po1son #34 üzenetére

    Köszi :) Igen én folyamatosan Kaspersky rajongó is voltam és vagyok. Anno 2009-ben a kettő között vacilláltam, és ugye mint az tudható a Norton mellett döntöttem.

    NIS-ből is három gépes licencem van, de csak két gépem három telepített OS-el - a negyedik az már pár éve szó szerint a polcon pihen, szóval kellene még egy gép ahhoz, hogy a NIS-t is kitudjam teljesen ilyen téren használni, aztán még egy, hogy legalább egy KAV jöhessen. A három gépes Agnitum is csak azért nem pihen, mert az egyik OS-en NAV-ot használok :)

    Egy éven belül lesz harmadik gép is csak az a baj, hogy nem igen van helyem egy időben három gépet a szobában üzemben tartani. Jó szokás szerint eladni nem fogom - mert ami eladható lenne, az már úgy sem kell senkinek a korából adódóan, másrészt meg három OS van rá licencelve... - tehát logikus rotáció van, ami annyiban fog kinézni, hogy a régi gépet vagy odaadom fateromnak ha kell neki, vagy megy a dobozba úgy, hogy ami még használható belőle az újabb gépek esetében is - HDD, ODD etc - azok átszerelésre kerülnek, a véglegesen elavultak pedig dobozba.

    A kérdésre válaszolva még azt elmondom, hogy igen tervben van a Kaspersky Internet Security tesztelése, de konkrét időpontot nem tudok mondani, valamikor a 360-as Norton után. Most egy hónap leforgása alatt várhatóan összejön a két teszt.

    A cikkben nincsenek benne ezek a képek, de:

    20.3-tól Kasperskyhez hasonlóan a NIS sem igen komálja az MBAM-ot:

    (#35) sing1ep1ayer : Milyen irdatlan méretről van szó?

    Teljesen átlagos méretű biztonsági csomagokról van szó.

    Ami az eltávolítást illeti. Az az általános elfogadott irányelv a szakmai topic-ocban, hogy egy Windows telepítés = biztonsági csomag telepítésével. Sokan nem tartják be aztán mennek panaszkodni, hogy miért B.S.O.D-zik a gépük.

    Félreértés ne essék, azonos gyártótól származó csomagok esetében ez nem szempont. Tehát egy NAV felhasználó Windows újratelepítés nélkül válthat NIS-re, vagy NIS-ről 360 Ra, sőt még vissza irányba is.

    Viszont sokan képesek arra, hogy egy évben végig próbálnak 5-6 különböző terméket is.

    (#37) sing1ep1ayer Egészen pontosan erről volt szó:

    NIS 2012-es borulások

    Akkor a Windows sem volt teljesen 100%-os már.

    (#39) Tamás9x: Sajnálom, hogy maga a termék nem jött be, de az elismerést köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz TFSi #41 üzenetére

    A Kaspersky termékek is egyébként úgyis félúton van az új 14'-es verziók felé vezető úton.Az ESET 6-os viszont friss, szóval még az is lehet, hogy az megelőzi.

    (#43) TOM-202 Ez érdekes, én nem tapasztaltam ilyesmit a 2012-es verzió esetében. Olyan volt, hogy a gadget lezakkant - olyan volt mintha nem futna a NIS és minden gomb inaktív volt, a Gadget pedig szürke, de olyan hogy egyáltalán ne pakolja ki az asztalra illetve a minialkalmazások tárába, én nem emlékszem.

    (#44) Mikulásbá 2 gépen is azt tapasztaltam, hogy a 2013-as verzióval nem igazán komálták egymást, pedig a 20.3 előttiek nem is hívták fel telepítéskor erre a figyelmet. Igaz elvileg az MBAM PRO késleltetett indítása a problémák nagy részét megoldja.

    A telepítő egyébként nem tesz különbséget MBAM Free és PRO között. Free-nél nincs gond.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz gthomma #48 üzenetére

    Az általad beidézett szöveg nem tőlem származik, hanem (#30) turbulencia8 hozzászólásából való. Csak a tisztánlátás kedvéért.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz icecave #53 üzenetére

    Szia,

    Mindegyik gépen, a Tieden és a rokonok gépén is ugyanazt a termékkulcsot kell megadni, ami természetes, de csak rendszergazdai fiók alól végezhető el az aktiválás. A másik része a dolognak, hogy a Norton Management-be, azaz a Norton fiókba be is kell lépni azon fiók alól, ami azt jelenti, hogy a rokonok gépéről is, legalább az aktiváció erejéig.

  • #41133696

    törölt tag

    Egyébként, nyugodtan frissítsd le a legújabb verzióra (2014), és itt van egy általános évszámoktól független topikja: Norton védelmi programok (NAV & NIS & N360)

Új hozzászólás Aktív témák