Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #19 üzenetére

    Persze, lehet, mások is tudják. Én amíg (5 évvel ezelőttig) Windowst használtam, addig a Comodo volt rajta, bejött, más nem kellett.
    Most nem vagyok otthon, de majd Win8-on megnézem a leírtakat, talán Win7-en is, csak utóbbihoz külön kell bootolni, az meg nehezemre esik. :DDD

  • Alchemist

    addikt

    válasz #41133696 #19 üzenetére

    a CLT-t ha sikerült lefuttatni akkor megadtak neki az engedélyt, és ha kártevő lenne már ténykedhetne...

    Ez egy alapvető paradoxon... ha kártevő garázdálkodásának bármilyen jele van, gyalu és a legutóbbi teljes disk mentés visszaállítása... és ez megkímél a további fejfájástól. Az egyes mentések előtt persze szükséges a disk külsőleg indított rendszerről való átvizsgálása, ami elvben kizárja, hogy a kártevő egyidejű ellenintézkedéseket tegyen a vizsgálat ellen.
    Hozzáteszem, hogy 10-15 év alatt egy szál "gyári" tűzfallal (+házirend beállításokkal!) védett XP-n sem szedtem össze semmilyen "fertőzést", ugyanakkor integrált biztonsági rendszerek és aktív víruskergetők rengeteg bosszúságot, hamis riasztást okoztak, több esetben folyamatosan akadályozva a fejlesztői munkámat is. Néha kifejezetten zabálták az erőforrásokat vagy kéretlenül "akcióztak".
    És persze ilyen "biztosított" gépekről is irtottam már le vírust, trójait...

    A tapasztalataim alapján mindez valamelyest relativizálja az ilyen komplex biztonsági rendszerek alkalmazásának értelmét.

    A helyzet emlékeztet arra a kiterjedt, agyonszabályozott rendvédelmi apparátusra, amely egy pillanatnyi figyelmetlenségért, kisebb hanyagságért bármikor képes szigorúan megbüntetni az egyébként törvénytisztelő állampolgárt, ugyanakkor küszködik a rendvédelmi szabályozásból alaposan felkészült bűnözők kézrekerítésével...

    [ Szerkesztve ]

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák