Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz Essentials #1389 üzenetére

    Pedig igaza van, csak itt a 11 pro topikba többen írtuk, nem beszélve róla, hogy a neten mennyi anyázás ment már emiatt, hogy nyártól elkezdtek a programok újra töltődni, mert kevés lett a ram, ahogy fejlődtek.
    Te meg írsz kisregényt és teljesen másképp értelmezed, amit leírt. És ilyen soha nem volt, írom ezt úgy, hogy őskövület apple felhasználó vagyok és amióta iphone létezik, minden évben lecseréltem az újra, ahogy most is a 11 pro max-ot a 12 pro max-ra, de a 4gb egyre több programnak már nem elég, mert újratölt.

  • Hallosz

    senior tag

    válasz Essentials #1389 üzenetére

    "Sok switcher képtelen megszokni az apple platformjár, és az androidot keresik benne, pedig ez valami egészen más ami a működést illeti! Zárt, korlátolt, hülyebiztos!"
    -
    Milyen igaz, magam is ezek közé tartozom. Nagyon kedvelem az almás telót, volt 4s, 7, - 8, XR. 11 készülékem. Az iOS miatt fél év múlva mind eladtam, agyf/-\szt kapok tőle.
    Ettől függetlenül, ezt a hibát idén is elkövetem, veszek egy 12 minit. :D
    Hátha. . . . :K

    Mert lakni, muszáj.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Essentials #1389 üzenetére

    Régen ez nem így volt ios-on. Nem régóta van ez így. Fentebb is írta más is. Minimum 6gb kellett volna az iphonekba, a pro-ba meg 8gb.
    Viszont sztem a a yt-nál nagyon nem mindegy mekkora felbontáson nézzünk valamit. Nekem pl bőven elég a 480p60 is. Semmi különlegeset nem látok 1080-ra kapcsolva se.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz Essentials #1389 üzenetére

    " Itt az alapvető probléma neked az, h ezek szerint eddig nem használtál ilyen típusú készüléket"

    Ez így igaz. Másfél hónapja van meg, androidról jöttem, ennek is megvan az oka (pl az árak elszállása, ha már 300e Ft környékén veszek telefont, gondoltma kipróbálom ezt).
    Azt tudtam, hogy nem lesz egyszerű, vannak bőven megszokást igénylő dolgok, azt aláírom. Nem is vagyok türelmetlen, hagyok időt magamnak megszokni. De hogy 2020-ban ilyen béna a multitasking, azt elég nehéz lenyelni (a használhatóság többet számít, mint a logó a hátulján). Nyilván nem a youtube a legfontosabb, de ezen lehet a legjobban demonstrálni: nem akarom elveszteni a félbehagyott videót azért, mert közben megírok egy üzenetet vagy megnézek valamit a térképen. Amikor újból előveszem a háttérből, ott legyen ahol abbahagytam (ha nem is a végtelenségig, de amíg nem muszáj a RAM hiány miatt, addig nem dobja már ki).
    És ahogy olvasom ez nem az én kitalációm, kb iOS 11 óta sírnak ezért az iOS juzerek (nem az alkalmi androidos fikázók, hanem az apple saját userei).

    Ezen kívül egyébként van még jópár dolog, amit vagy meg lehet szokni, vagy nem.

    A UI navigációtól sem vagyok elájulva:
    az hogy rendszer szinten csak a képernyő bal szélétől jobbra behúzva működik a back gesztus, az is minimum érdekes. Ezen a ponton értettem meg, hogy miért mindig az iOS userek sírnak a kis méretű telefonok után. Mert a nagyot nem érik át és kényelmetlen. Androidon ezt felismerték, pl miui-n (de már stock droidon is) jobbról és balról bepöccintve is megy a back gesztus (évek óta), így mindét kézből kényelmes, nem kell hüvelykujjal átnyúlni mindenen (ha jobb kézben tartod).

    Érdekesek a billentyűzetek is: a speciális karakterek elérése nem megy hosszú klikkre, váltogatni kell a nézetet. Nagyon lassú a hosszú nyomás (ékezetes betűk előcsalása) és nem konfigurálható (még egy swiftkey sem olyan, mint androidon, egyerűen sokkal butább, fapadosabb) - ezt elég nehéz megszokni, szégyenszemre visszaszokok az ékezet nélküli gépelésre... Meg nincs pl gesztusra (balra suhintás) szótörlés.

    Ami tetszik, hogy ilyet is mondjak:
    A felület folyékonysága szép (bár kicsit minden lassú emiatt).
    Tetszik, hogy minden app -gáyriak is- törölhető (a váltás egyik oka volt, hogy nem akarok 300+ Ft-ost adni valmaiért, amiről nem tudom letörölni ami nem kell, pl nem kell 2 galéria, 2 notesz, 2 mail kliens stb - midnenki rárakja a gogole mellé a saját szarjait is, ezt meguntam).

    Tetszik a kamera gyorsasága és videó minősége. A fotóminőség nem feltétlenül a legjobb (ez is gáz ennyi pénzért), de a kamera működése kárpótol. Tetszik hogy mind a 3 kamera normális minőségű - legalább ezt nem spórolták ki.

    Tetszenek a shortcutok és automation, bár ez sem százas:
    Beállítottam pl egy olyan automation-t, hogy ha elmegyek itthonról, akkor állítsa fel a hangerőt (csengés), mert mindig elfelejtem. Ha hazajövök, akkor meg vegye le 15%-ra. Tök jó, csak egy bibi van: nem állítja, hanem jön egy értesítés amiben rákérdez, hogy futtassa-e ezt automation-t. Ez így nem automatizálás, hanem ló*asz :)
    Meg még van sokminden pro-kontra, de nem fárasztanék ezzel mindenkit.

Új hozzászólás Aktív témák