Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz pilóta #2 üzenetére

    Egyetértek. Én ezt a megoldást egyenesen katasztrófának látom :s
    Nem akarom, hogy egy távoli szerveren legyen minden fontos / személyes adatom... Nem akarok mégjobban függeni a nettől... elég ez így is.. :U
    Meg ugye az alapvető legegyszerűbb kérdés, mi van ha nincs net?
    Ehhez az internetszolgáltatásnak minimum olyannak kellene lennie, mint most az áramszolgáltatásnak. Vagy még stabilabban és állandóbbnak.
    Mert koncepcióból kb az derül ki, hogy ha nincs net, akkor voltaképp használhatatlan a géped.

  • Dany007

    veterán

    válasz Bluegene #7 üzenetére

    "olyan hogy "nincs net" sztem nem létezik"

    uh, na neee... Ez azért erősen túlzó butaság volt, ugye te is tudod!?

    Az áramszolgáltatás már több, mint 100-150 éves! És a mai napig van, hogy elmegy az áram, szakadozik, van, hogy órákra, valahol napokra kimarad! Ehhez képest vajon hol van az internet? Ugyanmár...
    Mivan ha vonaton vagy? Vagy utazol? Akkor vagy előfizetsz egy mobilnetes szolgáltatásra még pluszban az otthoni mellé, vagy nem tudod használni a gépet? Na ? Röhej...

  • Dany007

    veterán

    válasz Bluegene #11 üzenetére

    @Bluegene+Narxis:

    "hagyjál már az árammal, meg a száz évvel, az teljesen más"

    Na ez az ami minősít : ) Ez aztán az érvelés.

    Szóval te azt hiszed, hogy azért mert nálad 3 éve nem volt netszakadás, azért sehol máshol az országban / Eu-ban nem volt és nem is lesz?

    "Olyan csóró országban mint ez, ahol tényleg előfordult, hogy áram se volt napokig(legutóbb télen, Dunántúlon, e-on....) "

    A hangsúly nem azon van, hogy mennyi az esély erre, hanem, hogy van rá esély...
    Jajj várj, hol is volt pár éve napokig áramszünet.... huh melyik falu is volt az??? Jaaa megvan New York! New Jersy, aztán Olaszban is...

    Sajnos nálunk a cégnél, és otthon is van olyan, hogy megszakad a net. Max pár órára, nem tovább, de akkoris a jelenség előfordul. Az egész rendszer nem holtbiztosra van kiépítve. Mindig közbejöhet valami. Ezért a legegyszerűbb megoldás, hogy nem tesszük függővé magunkat mégjobban a nettől : ) És itt nem arról van szó, hogy ellenezném a netet meg ilyesmit, mielőtt valaki még belemagyarázná ezt is.
    Csupán arról, hogy had írjak már meg egy levelet, egy önéletrajzot vagy akármit anélkül, hogy kapcsolódnom kelljen a netre.
    Sajnos a mi cégünk is olyan, hogy függ az internettől. Párszor itt is elszállt már az egész. És olyankor érzi csak meg igazán az ember, hogy mennyire függő. Egyszerűen megállt a munka. Nem tudtunk dolgozni. Majd mikor pár óra után visszajött a net, nem győztük behozni a lemaradást. Akkor a szolgáltató hibája volt.

  • Dany007

    veterán

    válasz Bluegene #22 üzenetére

    Igen, én értem mire gondolsz. Nincs is gond az ötlettel. A koncepció nem rossz.
    De az internet még gyerekcipőben jár ahhoz, hogy csak így rábízzam magamat.

    Én arra céloztam voltaképpen, hogy minél több dolog szükséges az adott használathoz annál nagyobb a hiba lehetősége is! Minél többmindentől függesz annál több esélyed van rá, hogy valahol valami gubanc legyen. Nem élünk tökéletes világban és tökéletes nincs is. Csak a hiba esélyét lehet csökkenteni.
    Ott van a laptop. Ha jó az OS, jó a hardver akkor gond nélkül használhatod bárhol, bármikor! Kinn a terepen építkezésen, vagy utazás közben vagy akárhol. Elvégre az akksi, ahogy te is mondtad bírja pár órán át.
    De ha neten keresztül tudom elérni csak a programjaimat és a fájljaimat akkor ez egy plusz tényező, ami miatt akár használhatatlan lesz a gépem... Ha le lesz mentve minden SSD-re, akkor meg mi értelme a neten keresztüli munkának?
    Amúgy a notebookok nem mobilinternettel működnek... :U A mobilnet csak pár éve kezdett terjedni, és előtte is volt net, meg laptop is... Szal... :U

    Amúgy ez a nagy kábelmentesség dolog... Az egész ott kezdődik, hogy 3-4 óránál többet egy átlagos notebook sem bír ki normális használat mellett... Szóval így eleve hálózathoz vagy kötve bizonyos időszakonként, amikor is hálózatról vagy wifiről a net is ugyan úgy elérhető...

    Uh, ezt kis is felejtettem. Moonmannek igaza van. Az egész dologhoz pluszban hozzájön még az is, hogy a Google messze nem az atomstabilitásáról híres... :U De ezt fölösleges is fejtegetni...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz pzstm #38 üzenetére

    Na jó, alátámasztom én is... : )
    Az idei nyaralásunkról ~ 3,5 - 4 Gb képet csináltam... :U 8Mpixelen, főként azért, hogy nyomtatni is tudjak belőle nagyot :)
    De eszembe nem jut a netre rakni... Ha raknám is... Nem 8mp-t. : )

  • Dany007

    veterán

    válasz haris #88 üzenetére

    Na, már vártam ezt az ellenérvet. :) :R
    Pontosan ezen gondolkodtam én is. Hogy ennyi erővel akkor semmilyen elektromos berendezést se használhatnánk. Tény.

    A különbség annyi, hogy direkt kiemeltem, hogy az elektromos hálózat mint olyan már sokkal nagyobb technológiai / technikai múltra tekint vissza, mint az egész világon elterjedt internet.
    Ergo nagyobb tapasztalat, kiforrottabb rendszerek biztosítják az egészet.

    A másik, amit egy későbbi hsz-ben írtam, és csak ismételni tudom magam.
    Hogy minél több összetevőtől függ az adott gép működése annál több esély van rá, hogy valami nem fog kifogástalanul működni.

    A közös munkán kívül nemsok értelmét látom neten keresztül dolgozni, illetve egy központi szerveren tárolni a saját adataimat, doksikat stb...
    Nemtom a googlenek vagy az MS-nek volt e olyan elképzelése, hogy az office programot szerver oldalról futtassa és arra kapcsolódva dolgozhasson rajta a júzer. De se ez se az nem jó megoldás.
    Kíváncsi lennék melyik cégvezető engedné, hogy a titkárnője egy ilyen 'online felületen' írja és / vagy tárolja a szerződéseket és egyéb céges dokumentumokat.

    A biztonság kérdése is felmerülhet. Bár ebbe nem folynék bele részletesen. Elég az hozzá, hogy szerintem sokkal nagyobb célpont egy google szerver, mint a 1225. júzer pc...

    @#59) Bluegene :

    "hát a netbook, nem Personal Computer, vagy igen?"

    Uh, na ezt nagyon nem kellett volna :) Ezen jót röhögtem...
    Mért szerinted a netbook mi? Ha nem személyi számítógép, akkor mi a csoda?
    Azért mert a köztudatban a PC= az asztali géppel, attól még a notebook / netbook / laptop is ugyan úgy személyi számítógépek... Ugyan azon az alapon nyugvó alkatrészekből áll...
    Kb olyan, mint amikor a BMW-s azt mondja a trabantra, hogy az nem is gépjármű... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Valaki itt írta, hogy a netbookot vajon mire is használná az ember ha nem netezésre, mert akkor elvileg net nélkül az se ér semmit.
    Hát, ezt kategórikusan cáfolhatom.

    Pár hete összefutottam egy HP mini 2430-as ? Vagy valami hasonló számú netbookkal. Haver jóvoltából helyrepofozhattam a vadiúj notiját. 3 napig volt nálam.
    A lényeg.
    85 ezer forint volt. A konfig a következő:
    Atom 1,66 proci
    2Gb ram (!)
    160Gb vinyó
    intel gma vga
    wifi, usb kártyaolvasó meg ami kell...
    10,1 colos ledes kijelző. 1024x600 felbontás.
    Akksi kb 3-4 órát bírja általános használat mellett.

    Alapból Vista home volt rajta, azt nem akartuk leszedni, így csak pofozgatni kellett.
    A lényeg, hogy a grafikus felületet meghagytam. Hogy jólnézzen ki neki : ) Sőt, még tettem rá Object bar-t is, csak a design kedvéért. Plusz az oldalsávban van 4-5 gedget pluszban. A szokásosok.
    Netezni tökéletesen lehet rajta, ez gondolom nem újdonság. Firefoxot tettem rá.
    Ami viszont az olvasottak alapján új lehet, az az, hogy Divixes filmek is simán mennek. Még a 1,5Gb-os 'jobb minőségű' is simán. Akadásmentesen.
    Office 2003 van rajta alapból. Az is tökéletesen fut. Nincs akadás. És nem különösebben lassú a betöltés sem. Tehát szöveg szerk. + táblázatkezelő, prezentáció simán fut.
    8mpixeles képeket egy régi (de épp ezért jó és gyors) ACDSee 3.0-val simán viszi. Nincs különösebb loadig. Lehet görgetni a gépeket...
    Plusz raktam még rá neki egy Photoshop CS2-t és poénból ki is próbáltam. Átlag mérteű képeket jól és gyorsan kezeli. Lehet vele dolgozni is.

    Egyszóval egy ilyen olcsó netbook, vagy subnotebook (a hülye elnevezésektől már kivagyok) tökéletesen megfelelő home - office használatra!
    Persze sebességben nem olyan, mint az asztali gépem, de nagyon messze van az elmegyek közben kávézni kategóriától. Teljes mértékben használható a felsorolt célokra.
    Játszani persze nem tud rajta, de egy 150 ezres laptopon se nagyon tudna... Sebességben minimálisan lassabb. Egyszóval nemcsak netezésre, hanem office meg filmes használatra is kiválóan alkalmas! És voltaképp olcsó is!

  • Dany007

    veterán

    válasz 5h4rK #119 üzenetére

    Nézd, ez relatív.
    Itt sok fanatikus mindig kiáll a 3G mellett. Mert, hogy mobilnet milyen jó meg hasznos. Én azt nem tudnám elképzelni, amikor valaki telefonon próbál netezni, illetve filmezni. Pedig mindegyik elég népszerű és sokan csinálják.
    Nekem 28'-os monitorom van, kinn meg 102-es lcd. Ez így bőven elég. Notebook meg notebook. A 10 col meg a 15 col... Nekem mindegyik édes kevés : ) 5 éve nincs 21 col alatti monitorom. Szal tudom mire gondolsz :)
    De egy átlag embernek az a 10,1 col is bőven elég. Főleg, ha hozzávesszük, hogy hányan állnak ki és, érvelnek a mobiltelefonok filmlejátszása, és mobilról netezés mellett.

  • Dany007

    veterán

    válasz zoltanz #124 üzenetére

    Így van. Én próbáltam iPhone-on netezni. Lehet is. Nincs vele gond.
    De nagyon messze van a rendes, monitoros, egeres, billentyűzetes netezéstől!
    Átlag embernek, akinek szánom azt a bizonyos HP minit, tökéletes lesz filmet nézni is : ) Nem fanatikus. Főként unaloműzésre kell ez a funkció, nem szórakozáshoz.
    Amúgy csak azt próbáltam kiemelni, hogy egy jól kiválasztott netbook mennyi mindenre használható megfelelően, attól függetlenül, hogy olcsó.
    Nem véletlenül emeltem ki a használhatót, mivel sok helyen a 130 ezres kategória is csak 1Gb rammal és mobil 1,3-as celeronnal (vagy e környékén) van árulva Xp-vel...
    Szal a lényeg, hogy megbízható. Stabil (bár ezt nem teszteltem), és net nélkül is használhatóak a programok, fájlok. A 160Gb vinyó ma már kevésnek tűnhet, de 7köznapi célokra bőven elegendő.
    Hja, meg ha esetleg raknék rá egy Xp-t vagy Win 7-et a tapasztalatok alapján még gyorsabb lenne a kis gépezet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák