Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samott

    addikt

    válasz vzsryl #65 üzenetére

    Rossz iranybol kozelited meg az egeszet. Eszembe se jut felhivni a szabin levo kollegat. Az en problemam, nekem kell megoldani. Ha nem boldogulunk nelkule, akkor az risk, es fel kell szamolni.

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • bambano

    titán

    válasz vzsryl #65 üzenetére

    pár dolog ehhez:
    1. nyilván a mennyiség alapvetően meghatározza a hozzáállást. ha három havonta egy ilyen megkeresés van, akkor arra lehet reagálni. ha folyamatos a munkaidőn túli zaklatás, az elfogadhatatlan és elviselhetetlen.
    2. vannak pszichológiai tanulmányok, amik azt mondják, hogy a szabadságod első 2-3 napja arra megy el, hogy kitakarítsd az agyadból a céget, az utolsó 2-3 napja alatt meg visszaszivárog. A két időszak között van az, amikor valójában pihenni lehet. tehát ha elmész egy hétre szabira, az lehet, hogy nem sokat ér. ha ezt a hetet ráadásul még azzal is töltöd, hogy rettegsz, hogy felhívnak-e, akkor nem mostad ki az agyadból a céget, és akkor nem pihentél.

    tehát egy megkeresés értéktelenné teheti a kivett szabadságodat. aminek az is a következménye, hogy nem kipihenten, nem a munkaerődet újjáépítve állsz vissza a munkába, hanem ugyanúgy, ahogy elmentél. ennek a történetnek két vesztese van: te meg a cég. és amíg a cég nem látja be, hogy pihentebb munkavállalóval többre megy, addig baj van mindenki számára.

    másrészt a tapasztalat azt is mutatja, hogy amennyiben a munkaidőn túli dolgokból sok van, az egyértelműen hibás szervezés. amelyik cégnél üzemszerű a túlóra, azt rosszul vezetik. és itt most nem olyanokra gondolok, hogy 10 évente egyszer új irodába költözik a cég, és akkor pár nap orális munka van, hanem arra, hogy valaki mindennap, mégegyszer: mindegyik nap órákkal tovább van bent, és amikor kihúzta a lábát, rögtön jön a telefon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • aginor

    addikt

    válasz vzsryl #65 üzenetére

    "Aki a munkahelyén sem tesz hozzá semmi pluszt" - ez a kijelentés már korábban is szúrta a szemem. Tehát szerinted csak az a "jó dolgozó", aki valami pluszt hozzátesz már a munkaidejében IS (ebből amúgy tisztán következik az elvárás, rogy azon kívül is..)? Mihez képest pluszt? Ha valaki tökéletesen elvégzi a munkáját (a munkaidejében), akkor az ne is számítson tőled semmire, mert nem teszi hozzá a jól definiált és megfogható pluszt?
    Sajnos találkoztam már korábban is ilyen hozzáállással és többnyire az volt mögötte, hogy hogyan lehetne többet kicsikarni a kollégákból. Tapasztalatom szerint nem a plusz visz előre, hanem az önmenedzsment. Azt meg eleve kikérem magamnak -minden dolgozó nevében-, hogy ha nem dolgozom munkaidő után, akkor droidnak legyek minősítve (szerintem ez inkább fordítva van, ha már elmés módon a munkaidővel akarjuk ezt definiálni ;) ).
    Én abszolút csapatjátékos vagyok, de az a tapasztalatom, hogy amikor hozzáteszem a plusz a melóhoz, abból kizsákmányolás lesz, általában kézzelfogható előny nélkül. Köszönöm, többet már nem kérek belőle, így tökéletesen elvégzem amiért és amikor fizetnek, de nem többet (ettől még nem vagyok rugalmatlan, vagy nem zárkózom el a változástól, ahogy szerintem még pluszt is teszek a dologba, csak már nagyon ésszel, és szigorúan munkaidőben, hogy ne szívassam meg magam újra).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák