Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz vzsryl #65 üzenetére

    "Aki a munkahelyén sem tesz hozzá semmi pluszt" - ez a kijelentés már korábban is szúrta a szemem. Tehát szerinted csak az a "jó dolgozó", aki valami pluszt hozzátesz már a munkaidejében IS (ebből amúgy tisztán következik az elvárás, rogy azon kívül is..)? Mihez képest pluszt? Ha valaki tökéletesen elvégzi a munkáját (a munkaidejében), akkor az ne is számítson tőled semmire, mert nem teszi hozzá a jól definiált és megfogható pluszt?
    Sajnos találkoztam már korábban is ilyen hozzáállással és többnyire az volt mögötte, hogy hogyan lehetne többet kicsikarni a kollégákból. Tapasztalatom szerint nem a plusz visz előre, hanem az önmenedzsment. Azt meg eleve kikérem magamnak -minden dolgozó nevében-, hogy ha nem dolgozom munkaidő után, akkor droidnak legyek minősítve (szerintem ez inkább fordítva van, ha már elmés módon a munkaidővel akarjuk ezt definiálni ;) ).
    Én abszolút csapatjátékos vagyok, de az a tapasztalatom, hogy amikor hozzáteszem a plusz a melóhoz, abból kizsákmányolás lesz, általában kézzelfogható előny nélkül. Köszönöm, többet már nem kérek belőle, így tökéletesen elvégzem amiért és amikor fizetnek, de nem többet (ettől még nem vagyok rugalmatlan, vagy nem zárkózom el a változástól, ahogy szerintem még pluszt is teszek a dologba, csak már nagyon ésszel, és szigorúan munkaidőben, hogy ne szívassam meg magam újra).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák