Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Depression #239 üzenetére

    Akkor nem nagyon van szimpatikus cég, mert mindegyik él az ilyen ostoba reklámszövegekkel.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • biker

    nagyúr

    válasz Depression #255 üzenetére

    olvasd el, mire írtam. direkt megfektetés volt a cél. nem átlagos használat.
    átlagos használatnál a leo 10.5.6, ami a mai legfrisebb rendszer, kernel eszik olyan 90Mb-ot, az összes wired mem 280mb körül van, és ha a szokásos dolgok futnak (mail, safari, adium(msn), ált. mindig nyitva a textedit és a preview, akkor olyan 500mb ram szabad az 1gb-ból, és kb 512mb a swap mérete, de 4gb van készenlétben tartva.

    mikor kezdek kicsit dolgozni webre, és küldi az emberem a szarjait, akkor mellé nyitva van az ftp kliens két kapcsolattal egyszerre, a spéci karakter konverter program, a fireworks 8-10-12 egyszerre betöltött képpel, mert batchben dolgozok rajtuk (a 2006-ban elmentett scriptek, lévén ez még 2005 óta reinstall alatt nem volt), meg a finder (win alatt intéző) legalább 3-4 munkaablakkal, innen oda dobálom a fileokat, texteditben is min 2-3 ablak, 2-3 php fileal egyszerre (expose rulz)
    ilyenkor ált 50MB free fizikai ram van, és elfogy a 4gb swap, de nem mindig készít friss területet elő
    és az exposé nem röccen be ekkor még, mint a nővérem 2,4Ghz P4 + Gef6200 kártyáján az aero egy FF + Tbird + Tcommander esetén :(
    ja, vga a G4 miniben 32M-s Radeon 9200

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • azbest

    félisten

    válasz Depression #255 üzenetére

    azt nevesítettem amivel tapasztaltam, mivel a bajt megelőzendő vista alatt már eleve úgy konfiguráltam a rendszert, hogy lehetőle ezzel ne szivasson.

    Az átlagfelhasználással kapcsolatban meg: az nem mentség, hogy két böngésző ablak viszonylag normálisan elfut egy gépen, ha közben összetettebb feladatok alatt hajlamos elhasalni.

    Fogd már fel, hogy a dzsunak pc teljesen más hardvert és kategóriát képvisel. És ez nem a dzsunka lenézése... ha úgy vesszük nekem is dzsunka a gépem, de mégsem akarok meggyőzni senkit arról, hogy legalább olyan jó mint egy csúcs kategóriás brand. A legegyszerűbb példa a hűtés: még egy gagyi régi p3as fusi desktopban is ételmesebb, mint ebben, mert a fusinak úgy alakították ki a tápot és a légterelő csatorát, valamint az alaplapot, hogy teljesen hangtalanul is meglegyen a légmozgás... ha beleszakadok, akkor sem lehet utólag belegányolni ugyanolyan szinten egy barkács pc-be ilyet, pedig csak egy nem szokásos helyre tett ventillátor és egy felpattintható műanyag csatorna.

    A MacPro esetében leginkább azért furcsa a fikázás, mert jelen pillanatban csak ők szállítanak olyan hardvert, amit. (üzleti megegyezés persze, hogy elsők legyenek, majd nemsoká más gyártók is kapnak ilyen hardvert)
    Az inteles macbook(pro) esetében is az volt, hogy fikázta mindenki az árát, közben meg nem volt még más laptop az első hónapokban ilyen cpu-val... amikor pedig a konkurencia is kijött vele, hasonló felépítésű gépet drágábban adták, kevesebb tartalommal (később lett csak divat a webcam és az izlésesebb dizájn). Persze, a mac esetén tartani szokták az árat, kevésbé csökkentik az újabb modeleknél, mint a pc-k esetében.

    De azért itt is fontos, hogy egy 140eft-s laptop nem biztos, hogy olyan minőségű, mint egy 300eft-s (a thinkpad topikokban is az az érv, hogy hiába ugyanaz a teljesítmény - hisz a cpu és más technikai paraméterek hasonlók- de egy komolyabb kategóriás laptop akkor is laptop lesz, mikorra a legolcsóbb kategóriás gépek széthullanak /rollcage/).

    Ha valaki nem akar annyit költeni, akkor nem muszáj megvenni... de a saját gépének képességeit ne úgy akarja igazolni, hogy fikáz valamit, amit nem is ismer, csak mert az drágább és más szempontok szerint készítették.
    Sokszor apróságokon múlik, hogy milyen a használhatóság és a minőség.

  • biker

    nagyúr

    válasz Depression #272 üzenetére

    well, ez igaz, én is szívesen beletenném, de nem lehet.
    ellenben a te géped nem 15x15x5cm, hanem ugy 15x ekkora, nem tud síri csöndben, 0 ventillátorfordulattal egy percig sem üzemelni, mint ez, és nem 50W a fogyasztása, mint ennek, hanem olyan 150-300W közt ingadozik.

    mindennek van előnye és hátránya.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Depression #272 üzenetére

    "Az én 'dzsunka' gépemen meg a Vista elfoglal alapból 1 gigát a 4-ből, de ha kevés lenne a 4, akkor lemegyek a sarki boltba, és veszek 10k-ért még 4-et."

    Már ha 64 bites az a Vista, csak akkor nem árt, ha lemondasz pár programról, vagy hardverről az inkompatibilitás és a driver hiány miatt. Vajon OSX alatt miért nem probléma 8-16-32 GB memória kezelése? Miért lehetett ezt már évekkel ezelőtt a 32 bites Panther-rel is megoldani??

    "Ha kevés lenne a 750 giga szabad helyem, akkor 20k-ért megduplázhatom, akár RAID tömbként is. (és itt alapból megkapom a 3 év garaciát, nem 40k felett van a hosszabbítás.)"

    4 db 1 TB-os vinyó van a gépemben Raid tömbként, szerinted ez meghat engem?
    A dzsunka gépedre mióta van 3 év gari és mennyit is ér az?? Mondjuk elszáll a tápod 2 hónappal a vásárlás után, mire mész a 3 év gariddal, ha elfüstöli az egész gépedet?

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • cucka

    addikt

    válasz Depression #291 üzenetére

    Az Imac belefér a monitor kávájába. Ezt csináld meg a legó pc-vel.
    Miért kell ilyen butaságokon lovagolni? A te géped tök jól bővíthető, cserébe egy nagy lom az asztal mellett, az Imac meg dizájnos és kicsi, cserébe nehezen bővíthető. Most akkor minek hasonlítgatod a bővítési lehetőségeiket?
    Tudod, mint ha a Ferrari topikban vernéd a nyálad, hogy bezzeg a te kombi Opel Astrád huszad annyiba kerül és belefér a csomagtartójába a teljes család 2 heti cucca.

  • cucka

    addikt

    válasz Depression #294 üzenetére

    Azt írtam, hogy ennyi pénzből (alapcím drága az Apple!!!) duplázza meg a memóriát, vagy a HDD-t egy iMac-ben. Nem lehet, mert drága különc cuccokat csinálnak, és mégdrágábban adják.
    Az Imac-ben azért nem fog megduplázni semmit, mert hardverileg kb. ugyanaz, mint egy notebook, ahol az elsődleges szempont a kis méret. Ezek a tulajdonságok nem csak az Imac-re jellemzőek, hanem gyakorlatialg az összes notebook-ra és mini pc-re. Tehát ha veszel egy olcsójános notit, abban sem fogod cserélgetni a hardvereket, mert ekkora méretben jelenleg ennyit tud a hardveripar.
    Az Iphone akksija más történet, ott ugyanis technikailag megoldható lett volna az akksi csere, csak az Apple nem akarta valamiért. (Na vajon miért? :) )

    Amúgy értem, hogy neked nincs pénzed a drága Apple cuccokra, nekem sincs, ettől még nem kell leszarozni azokat a termékeket, amelyek
    - nem a te pénztárcádra vannak szabva
    - nem a te igényeidre vannak tervezve

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Depression #307 üzenetére

    A kis méret az a luxus. Hány olyan embert láttál (hallottál), ahol azért vett valaki iMac-et, mert a sima gép nem fért volna el?
    Átalában azért tetszik az embereknek az Imac, mert dizájnos és nincs mellette a nagy doboz. Ez nem azt jelenti, hogy nem férne el a nagy doboz a szobájukban. Nálam pl. elférne egy ruhásszekrény méretű számítógép is, mégis marhára nem akarnék olyan gépet a szobámban tartani.

    Szóval luxuskategória, azaz aránytalanul drága.
    Prémiumkategória és a versenytársaihoz hasonló árazása van. Ez a dizájn ekkora méretben ennyibe kerül, pont. Ha neked drága, akkor nem kell megvenni.

Új hozzászólás Aktív témák