Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz MiZY #469 üzenetére

    "Par hozzaszolas ravilagitott arra, hogy egy hardverre keszitenek operacios rendszert, igy eleg konnyu jo minosegu atgondolt rendszert csinalni! "

    Az egy dolog,hogy jó oprendszer az OSX,de amit megengedhetnek maguknak Apple-ék azt nem csinálhatják meg Windows-on(pl.védelem teljes hiánya).

    Egy hacker verseny győztesének nyilatkozata:
    "Miért pont a Safari? Miértnem az IE vagy a Firefox [ez azt hiszem el van írva az eredeti cikkben]?

    Nagyon egyszerű, a Safarit könnyű megtámadni Mac-en. Azok a dolgok, amik Windowson megnehezítik egy exploit elkészítését, Mac-en egyszerűen nem működnek. Maceket sokkal könnyeb feltörni. Nem kell a windowsos anti-exploit technikákkal foglalkoznod.

    Ez inkább az operációs rendszerről szól és nem a programról. A Mac-es Firefox is elég egyszerű eset, mivel az alap operációsrendszer nem tartalmaz semmilyen kihasználást megnehezítő technikát.Egy Firefoxxal OS X-en azt csinálsz amit akarsz. A Mac operációs rendszerében nincs semmi ami ebben megakadályozna

    A Safari exploitomban, ha beírok valamilyen kódot egy folyamatba, akkor pontosan tudom, hogy az hová fog kerülni. Nincs randomizáció. Tudom, hogy amikor a megfelelő helyre ugrom, a kódom ott lesz, és lefuttathatom. Windowson beírhatom a kódot, de nem tudom, hová került, ha pedig megtalálom, akkor sem tudom lefuttatni. Ez két olyan dolog, ami nincs meg egy Mac-en."

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz MiZY #469 üzenetére

    "Steve Ballmer verne a mellet, hogy igen megcsinaltuk! Akkor ugye nem pattogna, hogy miert olyan draga a spec. Windows?"

    normális OEM-től véve már most is faszán stabil, csak nem kell szétgányolni - és a Windows árának kb hatodával kerül többe, mint üresen. én őszintén szólva örülnék a Microsoft brand PC megjelenésének, de sajnos egyelőre kevés esélyt látok rá - ha be is próbálkoznának vele, egyből lerohannák és szarrá perelnék a céget. addig maradok a bevált és megbízható hp-Intel-MS hármasnál.

    "Amugy SB nekem egy eleg unszimpatikus, onelegult csavonak tunik. (Szemely szerint Bill Gates sokkal szimpatikusabb volt.)"

    van egy stílusa, hihetetlen energikus csávó, de semmivel sem "rosszabb" vagy "jobbabb" mint Gates vagy akár Jobs. (annyiból talán más, hogy nem csinál vallást a dologból.)

    [ Szerkesztve ]

  • stichus

    tag

    válasz MiZY #469 üzenetére

    sztem csak olyan a fellépése, mint amilyennek egy jó managernek lennie kell

Új hozzászólás Aktív témák