Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz rennes6 #20 üzenetére

    mindig el szoktam mondani: egyrész megnézném, hogy milyen körülmények között, pl milyen TV-n játszanak ezek a megélhetési warezbélák. másrészt jól látható,
    hogy torrentoldalakon (majdnem warezoldalt írtam, micsoda elszólás lett volna) hány hit&runnerbe botlik az ember, akinek csak annyi dolga lenne, hogy amit leszedett, azt utána meg is ossza a többiekkel, de még erre sem képes. ezt elnézve sajnos nemigen hiszek ebben a belátásra késztető lélektani határban. mindig van olcsóbb megoldás, és az emberek többségének értékrendje sajnos azonnal a kevésbé költséges alternatívához idomul. ha van warez, akkor a fizetős oldalak díja a mérvadó, ahogy írod, ha nyílt torrentről jön, akkor meg az üres lemez ára (tehát mindkettő bagatell), de mintha valamit mindenáron meg kellene megspórolni, ha mást nem, akkor legalább a "köszönömöt" :D panaszkodni meg ugye muszáj, vagy a lemez kerül sokba, vagy a játék szar, és akkor már az önigazolás is megvan, hogy "na ugye, én ezért nem fizetek". de konzolt tartani, játszani bezzeg kötelező, remélhetőleg szép nagy 1080-as TV-n.

    PS:
    tudtommal nálunk is lesz hozzá éjjellátó

    ja, a BBC-s gyerek meg pont a kedvencemet írta, ez pedig a "megfordult a fejemben,
    hogy PS3-ra váltok!" Yeah, whatever... Jóember, eleve azért válaszottál boxot,
    mert gyári játékokat venni büdös volt, PS3-nál viszont ez elkerülhetetlen!
    de komolyan, most már akkor alternatíva?
    végignyavajogja az egész levelet arról, hogy milyen drágák a játékok,
    okosan kiszámolja, mennyit spórolt meg, a végén meg beírja: f@szom,
    lehet, hogy inkább átállok PS-re. Ott ugye nincs másolt lemez
    (bár ha lenne, akkor meg az üres BD magas ára miatt lehetne lázadni, muhháháhá),
    és ha boxra is eredetit vett volna, akkor most nem tartana itt. de őt most annyira megbántották, hogy (bosszúból platformot vált, és) gyári játékokkal kezd el játszani,
    magyarán azt csinálja, amit kezdetektől fogva kellett volna. Bravo.

    [ Szerkesztve ]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz rennes6 #22 üzenetére

    60 font, ha mondjuk valami megastore-ban veszed, de 18 rugót én még játékért soha nem fizettem. csak ez úgy működik, hogy egy wb azonnal leránt mindent, ami megjelenik, utólag meg nekiáll megmagyarázni, hogy ha mindezt megvette volna, akkor az többszázezres kiadás, és azt nem engedhetné meg magának. ha elég hitelesen adja elő, akkor sokaknak fel sem tűnik, mennyire sántít az abszurd magyarázat.
    aki képes arról lemondani, hogy megjelenéskor azonnal beszerezze az adott címet,
    az viszonylag rövid időn belül is már 10 rugó alatti összegért szert tehet rá.
    ha ennyit nem ér meg a hőn áhított cím sem, akkor meg nem kell játszani,
    vagy keresni kell olcsóbb platformot. mert ami a warezt illeti: ha tudod jól, hogy belátható következményei vannak (hányadik ban hullám is volt ez? 3-ik?), akkor miért sírsz utólag, ha egyszer bevállaltad azokat? sosem fogom ezt megérteni...

    egyébként jópár ismerősöm játszik boxon, kb fele-fele arányban vannak a gyári játékok hívei meg a warezolók, és utóbbiak rendesen odáig merészkednek, hogy gúnyt űznek azokból, akik hajlandóak áldozni ilyesmire. ez milyen már? égő, hogy gyárit vesz az ember...
    legutóbb azért kaptam meg a magamét, mert vettem egy vírusírtót (egyik barátommal közösen, korlátlan licensszel), merthogy miért nem jó nekem az ingyenes. hát bzmg,
    ez jobban tetszett, plusz az általam ismert ingyeneseknél jobbnak is bizonyult, mert régi szar asztali gépem van, és ez alig fogja meg. ez nekem megérte azt az irdatlan 7rugót.

    azt is mindig el szoktam mondani, hogy nem maga a wareztevékenység zavar, hanem a hozzáfűzött magyarázkodás. mert lehet ezt szép csendben is csinálni, úgy, hogy tisztában vagy vele: helytelen, de sajnálod a pénzt adott dologra, hát ejnye-bejnye, de ez van. viszont harsányan bizonygatni, hogy ez valójában jár neked, és rohadjon meg, aki mindenféle szankciókkal büntet ezért? apááám...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Szpisti #29 üzenetére

    érdekes ez az oprendszer téma, mert az pont olyasmi, aminek van ingyenes alternatívája, de az a többségnek pont büdös :D még akkor is, ha az átlagpógár céljainak tökéletesen megfelelne. nem irigylem a sw cégeket (mármint ilyen szempontból, mert amúgy meg marhára irigylem őket), mert igazság szerint a lakosság által használt gépek 80%-át freeware-ekkel is gond nélkül be lehetne lakni, de az mégis csábítóbb, ha olyasmit használ az ember, amiért fizetni kellett volna ;)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz #16820480 #31 üzenetére

    "nem feltétlen csábítóbb, én nagyon élvezem, hogy sikerült megoldani mindent úgy a gépen, hogy freeware, beleértve az operációs rendszert."

    hát én ezt nagy általánosságban írtam (és magam sem soroltam feltétlenül ide),
    de utólag átolvasva tényleg máshogy jön le, mert a szarkazmus
    nem ütött át eléggé. sebaj. a lényeg, hogy ha kategóriákba soroljuk az embereket,
    akkor van, aki warezol és szégyelli, van, aki még büszke is rá,
    van, aki legális sw-t használ és erre büszke, meg van az,
    aki ezt teljesen természetesnek tartja.

    játékok kipróbálása: egyrészt jópár játéknak kijön a demoja,
    másrészt olyan játékkal még nem találkoztam, amiről az égvilágon semmit
    ne lehetett volna kideríteni. ott vannak a szaklapok értékelései, persze az nem
    feltétlenül mérvadó, hogy XY-nak mennyire tetszett, de fórumon is utól lehet
    érni azokat, akik már beszerezték. itt csak az számít, ki mennyire körültekintő
    és alapos, így olyan nagyon azért nem zsákbamacska a dolog.
    más kérdés, ha valaki nem tud várni, és azonnal beszerzi a megjelenés napján.
    eltekintve azoktól a címektől, amiknél biztos a siker, ez lényegében ökörség,
    bár majd az ilyen türelmetlen fószerek fogják megírni nekem, hogy
    "bazmeg, hát ez kidobott pénz volt". thx m8, akkor könnyen lehet,
    hogy én már nem szerzem be

    [ Szerkesztve ]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák