Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Doom #11 üzenetére

    Kicsit árnyaltabb a probléma, már régóta egy konzolháború zajlik, több szereplővel, xbox, ps3, wii míg a PC-nek úgymond nincs "ellenfele", van és kész, teljesen másodlagos platform jelenleg, ráadásul csak a baj van vele, viszi a pénzt (ugye a rengeteg tesztelés a különféle konfigurációkra, plusz a kalózkodás), a konzolos fejlesztés meg ebből a szempontból rentábilisabb (célplatformra fejlesztés, kisebb kalózkodás, ergo nagyobb árbevételek), ami sajnos üzleti szempontból érthető, még ha PC-s szemüveggel nem is elfogadható.

    El kell fogadni, hogy játékok szempontjából a konzol az első, erre lett kitalálva(lehet jönni a különböző dumákkal, hogy de xy játékot, hogy irányítok rajta, de felesleges... ja meg a hdtv duma..) ennek következtében a PC-n való játék másodlagos lett. Elsősorban PC-t produktív munkára használják ma már és csak utána játékra. A Microsoft utoljára PC-re a Gears of War-t adta ki 2007 novemberében. Az a Microsoft amelyik a PC Gaming Alliance oszlopos tagja.

    Persze én nem aggódom, amíg a Blizzard játékokat ad ki PC-re, addig én nyugodt vagyok, megvan a napi pár óra szórakozásom. :-)

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák