Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vesa #23 üzenetére

    például:
    - beáll egy octavia a kisbolt elé, felveszik kamerával, hogy hány ember jött ki, közben nézik realtime interfészen, hogy miket jelent le a pénztárgép.
    - összesaccolják a cégek kimenőszámláit a cégek bejövőszámláival.
    - mivel minden adatot megkapnak elektronikusan, ezért egy cég átfogó vizsgálatának a ráfordítása sok nagyságrendet csökken. most még úgy lehet céget ellenőrizni, hogy kimegy két ellenőr és kézzel átnyálazzák a számlákat meg a könyvelést. ez nagyon sok idő és pénz, nagyon nem hatékony. most majd úgy fognak cégeket ellenőrizni, hogy egy folyamatosan fejlődő szoftverrel szétválogatják azokat a cégeket, amelyeknél pontosan stimmel minden (tehát felesleges ellenőrizni) és azokat, akiknél kilóg a lóláb. Így ha elindulnak emberrel célzottan ellenőrizni, hatékonyabb lesz.

    mindezek tetejében ott a panoptikon hatás: ha tudod, hogy ellenőrizhetnek, kevésbé leszel bátor csalni.

    "Viszont kitűnően büntethető lesz a user, ha nincs pl. netkapcsolat valami miatt és nem tud adatot szolgáltatni azonnal.": jelenleg nem elvárás, hogy minden esetben realtime told fel a számlaadatokat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • UnA

    Korrektor

    válasz Vesa #23 üzenetére

    "Viszont kitűnően büntethető lesz a user, ha nincs pl. netkapcsolat valami miatt és nem tud adatot szolgáltatni azonnal. "

    Szerintem nem sokat foglalkoztál a témával, mert 100 ezer ÁFA alatt nem kötelező a szolgáltatás, és ebben az esetben is 5 nap a beküldés lehetséges ideje (500 ezer fölött 1 nap). Ha ennyi ideig nem megy a net, akkor az már valami más probléma lesz...

  • RudY

    addikt

    válasz Vesa #23 üzenetére

    Némileg más tapasztalatokkal rendelkezem ev nagykereskedőként, pl. EU-s termékek behozatalával. Az EKÁER bevezetését követő hónapokban lassan, de érezhetően nőtt a forgalmam. Kiszállt több sumák, buktak is páran, szerintem megérte (legalábbis nekem), még ha plusz görcsölés is volt/van vele.
    Gyakorlatilag most is ez várható, megint kihullik több kufár. Több viszonteladó is megkeresett, hogy a "török" kiszáll, a lengyel vonal is beáll a sumák számláival, úgyhogy több rendelésre számítsak és úgy alakítsam a készleteket. Nem olyan nagy a hazai piac, valamennyire mindenki ismeri a konkurenciát. Viszont olyan is van, akiről már most tudni, hogy inkább több számlát állít ki (termékforgalmazásról van szó nem szolgáltatásról), hogy így kikerülje a 100-as ÁFA limitet.
    Van PC, laptop, kábel- és mobilnet, megoldom, pedig lófütty vagyok a "nagyokhoz" képest.
    Ha pedig a NAV probléma miatt nem jutnak be a számlák napokig, akkor sztornózás és bemegy később, vagy addig kimegy helyette szállítólevél...vagy szétbontom és több számla lesz.

Új hozzászólás Aktív témák