Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz UnA #7 üzenetére

    Azért az, hogy< mi a specifikáció, és tényleg megfelelően működik a komplett rendszer, szerintem két külön dolog, pláne, hogy már Ms szinten is láttunk specifikáció szerint pont nem működő megoldásokat.

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz UnA #7 üzenetére

    A specifikáció most sem korrekt! Van pl. egy rakás mező, ami ott "nem kötelező"-ként van megjelölve, mégis eldobja azok nélkül a számlákat, köszi... Persze hogyan másként, mint egy "kötelező tartalmi elem hiányzik" üzenettel - de azt nem közölve, mi is a hiányzó elem... :W
    És ez pl. nemrégiben változott

    [ Szerkesztve ]

  • lasarus1988

    tag

    válasz UnA #7 üzenetére

    A speci lehet, hogy tavaly óta elérhető, de!

    Engem májusban kerestek meg, hogy tudnék-e segíteni az illesztőprogram megírásában. Meg is kaptam a hozzáféréseket és neki is álltam május elején. Azóta kb. 6 változtatás volt az API-on, amiből 4 breaking change volt és lehetett újra írni az egészet, mert állandóan változtattak a mezők nevein, a modellek felépítésén. És mióta legutóbb utánahúztam az egész illesztő programot megint kijött egy módosítás (és belengettek még kettőt), de még nem mertem ránézni, hogy megy-e a korábbi program. Mindezt úgy, hogy már a kettővel ezelőtti változatnál azt mondták, hogy cserkészbecsszóra nem lesz több módosítás.

    Az meg, hogy REST API-nak csúfolják a JAVA-s SOAP interfészüket külön nevetségesnek tartom, csak azért, hogy korszerűnek hazudhassák magukat (CRC számolás, BASE64 enkódolt számla, szimmetrikus CBS titkosítás ... ). A legjobb hiba, amibe eddig ütköztem, hogy nem volt mindegy egy XML node-on belül a tag-ek sorrendje. Minden tag benne volt a node-ban a megadott formátumban, de az utolsó mezőket felcserélte a szerializátor és onnantól nem fogadott el semmit.

    Arról nem beszélve, hogy a teszt rendszer állandóan lehal, befogadja ugyanazt a számlát kétszer és csak később a lekérdezésnél derül ki, hogy az már be lett küldve ...

    Fentiek fényében senki nem mondhatja, hogy a NAV felkészült a számlák befogadására. A fejlesztőknek minden mozzanatot logolni kell, hogy védeni tudják magukat, miszerint ők mindig megpróbálták beküldeni a számlát időben, de a rendszer vagy halott volt, vagy befogadta de napok alatt sem dolgozta fel ...

    Na mindegy, kidühöngtem magam, de továbbra sem érzem úgy, hogy a fejlesztők lennének lusták vagy hogy minden feltétel adott a fejlesztéshez és a körültekintő teszteléshez éles üzembe állítás előtt.

  • rodrigez

    senior tag

    válasz UnA #33 üzenetére

    5 nap valóban rengeteg idő, de az 500e + ÁFA tartalmú számláknál viszont az 1 nap nem olyan acélos. Nálunk a múltkori viharnál a PR-Telecomnál kábelszakadás volt, legalábbis ezt mondta be az automata a hibabejelentő számukon. Az is eltartott 1 napig. Mondjuk a nagy partnereinket felkészítettük erre az esetre is, és szinte mindenhol beszereztek mobilnet képes routereket, amik maguktól váltanak kimaradás esetén a SIM kártyás megoldásra.

  • Vesa

    veterán

    válasz UnA #33 üzenetére

    Természetesen az 500k+ számlák esetére céloztam. Ami a mai világban nem egy nagy összeg egy vállalkozás életében. Kis micro Bt., aki mondjuk IT területen szolgáltat, sinám számláz ekkora összegeket szoftverfejlesztésért, grafikai munkákért, stb. Az 1 nap pedig rettentő nagy probléma akkor, ha bármi gond adódik! Nem csak a netkapcsolattal lehet probléma, hanem a számlázó hardverrel, vagy a számítógépekkel is. Kb. ezer oka lehet annak, ami miatt majd megint csak egy plusz idegeskedés lesz ebből annak, aki egyébkétn dolgozni akar. Azt meg borítékolom, hogy a NAV-nál hiába hivatkozol akármire. Büntetnek akkor is, ha kérdezel. Ezzel szemben a NAV vezetőjét kitiltják az USA-ból korrupciós vádakkal. És akkor csodálkoznak, hogy aki logisztikailag nincs ide kötve, az kitelepíti a cégét máshova. Én is fontolgatom egy ideje, lehet túl kéne lépni az elmélkedésen és a tettek mezejére lépni mert ami itt megy....

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák