Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TM.

    kezdő

    válasz Apollyon #37 üzenetére

    Miért van olyan érzésem, mintha éppen te lobbiznál a drog fogyasztás ellen? ;) Miért akarod megmondani, hogy másnak mit kell szeretnie? Lehet, hogy a te gyereked is szeretne füvezni és megmondhatom, nem a véleményterror fogja megállítani.

  • TM.

    kezdő

    válasz Tulku #39 üzenetére

    Pontosan akkora probléma, mint a drog fogyasztás mellett lobbizni. Vagyis ha zavar a lobbizás, akkor baj, ha nem, akkor nem baj.
    Ahhoz, hogy egy felnőtt ember mit csinál/nem csinál, semmi közöd addig, amíg téged nem érint. Az éjszakába facebookozás sincs betiltva, még ha hattól fuvarozol is.

  • TM.

    kezdő

    válasz Apollyon #42 üzenetére

    Tulku:
    Lehet, hogy te morálisan felsőbbrendűnek érzed magad attól, hogy ellene lobbizol, valójában csak egy vélemény. Ha pedig a törvényességgel kapcsolatos fejtegetésed valós lenne, akkor lényegében semmiről nem lehetne érdemi konzultációt folytatni, ami nincs még törvénybe itatva.

    Apollyon:
    Igen, gondolom ha lehetne, akkor OKJ-s képzések is épülnének a kokózásra rögtön :)
    Mint minden (!) elképzelhető tevékenység esetén a mennyiség számít. És elárulom, hogy a drogozás akkor cseszi el valakinek az életét, ha az már amúgy is masszívan el van cseszve valamilyen szempontból.
    Mindketten úgy viselkedtek, mint a vallási fanatikusok, kifejezéseket dobáltok (társadalmi felelősségvállalás??), "beszívott hülyének" titulálsz, hogy hitelteleníts a véleményem.
    És közben semmi jelét nem látom annak, hogy bármi fogalmad volna arról, hogy egy függőség hogy alakul ki, hogy állandósul stb.
    Mintha egy index.hu-n évente kétszer megjelenő, a füvet nem tetszésed szerinti mértékben ostorozó cikk lenne a felelős egy 18 alatti gyerek drogfüggőségéért és nem a barátai meg a lerohadt környezete.

    borg25:
    Cseréld ki a gyilkosság szót öngyilkosságra, és helyes lesz a mondat. Valaki mást fejbe lőni úgy vélem jobban kihat az áldozat életére, mint a gyilkoséra.

  • TM.

    kezdő

    válasz Apollyon #45 üzenetére

    Ja, hogy demencia? Kérlek, regélj arról a millió és egy dologról, ami egészségkárosító és a mindennapjaink része. Ezek belül azokról, amik szintén hozzájárulhatnak demencia kialakulásához. Élni alapvetően egy egészségtelen dolog, nem kell ezt túldramatizálni.
    A gyerekes részre azért nem reagáltam, mert valódi kérdésnek túl gyerekesnek tűnt (azt hittem, hogy csak egy költői kérdés, felvezetőnek, mea culpa). De hogy megnyugodj: ha az én gyerekem akarna drogozni, biztosra mennék, hogy jól tájékozott, és a körülményeknek megfelelően cselekednék.
    Sajnálom, hogy ilyen érzékeny kérdés ez számodra, de nem hiszem, hogy a magánéletbeli traumáidat rajtam kellene kiélned.

  • TM.

    kezdő

    Jó, akkor kiemelnék néhány pontot tételesen, mert úgy látom, nem sikerült tökéletesen átadnom:
    1. A drogoknak is megvan a helyük, mint minden másnak, pozitív és negatív hozadékokkal. Hogy ezek közül miben részesülsz, az rajtad és az életkörülményeiden múlik.
    2. Az hogy neked nem tetszik valami, még nem jogosít fel arra, hogy megszabd, hogy másnak tetszhet-e. Ez remélem világos.

    Függőség szinte akármitől kialakulhat, és az életkörülményeid, társas kapcsolataid állapota váltja ki, nem az, hogy elolvastál egy cikket.
    Hogy mi "helyes", az meg nagy általánosságban értelmezhetetlen, ezt ugyanis minden ember saját meggyőződése diktálja. Ami azt illeti, a szó ilyen értelemben vett használatát személy szerint gorombának és leereszkedőnek találom, mivel megfellebbezhetetlen igazságként találja a saját magánvéleményedet.
    Az eddigi hozzájárulásod annyit árult el számomra Apollyon, hogy nem szereted a drogokat és ezt az álláspontot igyekszel mindenkire ráerőltetni. Okaid erre pedig: káros, nem helyes, nincsenek traumáim, és egy rakás mellékes közhely. Végeredményül, mindenkinek így kell gondolkodnia, mert szerinted így van. És ez pluszban aládúcolva egy adag agresszivitással és személyeskedéssel.

  • TM.

    kezdő

    válasz Apollyon #51 üzenetére

    Mondanám, hogy biztos elbeszélünk egymás mellett, de nekem inkább tűnik úgy, hogy az értő olvasás hiánya egy speciális sajátosságod.
    Attól, hogy valami legális, még nem kötelező, és attól, hogy beszívsz, nem leszel junkie. A hozzáállásod tájékozatlanságtól bűzlik, miközben olyan közhelyeket és lekövethetetlen állításokat puffogtatsz, miszerint x milliárd ember ezt vagy azt szeret, meg mit csinál vagy nem csinál egy drogfogyasztó a munkahelyén. Pontosan annyira vagy képben, mint a "legnagyobb dílerek" fogyasztási szokásaival kapcsolatban: semennyire.
    Úgy vélem, elég változatosan próbáltam megvilágítani az álláspontomat, többször visszatértem egy-egy pontra. Mivel érdemi konzultáció helyett csak zsigeri reakciókat kaptam, feltételez(t)em, hogy negatív tapasztalatod kötődik a témához. Szeretnék ebben hinni, mert a másik opció az, hogy te tényleg egy beszűkült segg vagy. (Kérlek, ragadd meg az alkalmat, és ejtsd a témát :) )

  • TM.

    kezdő

    válasz Tulku #52 üzenetére

    Drog ellen való lobbizás például kikelni egy cikk ellen, ami (feltételezem, mivel az inkriminált cikk valahogy nem került hivatkozásra) említi a könnyűdrogok esetleges legalizálását.

  • TM.

    kezdő

    válasz Tulku #56 üzenetére

    1. Ahogy érzed, te biztosan jobban ismered önmagad.
    2. Gondolom örül is, de akkor ne tegyen úgy, mintha lenne bármi fogalma is arról, amiről büszkén vallja, hogy semmi köze hozzá. A kettő nem megy egyszerre.

  • TM.

    kezdő

    válasz Apollyon #59 üzenetére

    A szintetikus drogok már most is kurva jól elérhetők az arra veszélyeztetett rétegek számára. Nem látom, mitől rontana a helyzetükön, ha ellenőrzött forrásból vennének minőségi anyagot legálisan. (Ez amúgy csak fantázia, nem tudnák megfizetni)
    Ha az előző néhány hsz-emnek legalább futólagosan figyelmet szenteltél, akkor egyértelműnek kellene lennie, hogy igenis érdekel a téma. Ellentétben egy enyhén próféta-komplexusos valakivel, aki magasról tesz a házi pálinkafőzésre, és a drogokon kívüli káros tevékenységeket másokra mutogatásnak, illetve felelősség hárításnak tartja, miközben társadalmi felelősségvállalásról bullshitel. Remélem magadra ismersz.

  • TM.

    kezdő

    válasz Apollyon #64 üzenetére

    Az állam és egy random észosztó közötti különbség azért megvan? Más: sokat gondolkodtam már azon, hogy bizonyos emberek miért ragaszkodnak egyes szabályokhoz csak azért, mert szabályok. Kezdem érteni, hogy nektek a világ valami rejtélyes labirintusként jelenik meg, ahol tényleg mindenbe bele kell kapaszkodni, hogy ne körbe-körbe járj.
    Ezt nem rosszindulatból írom, tényleg hasznos volt, köszönöm neked.

    Apollyon: A pálinkás részből azt akartam kihozni, hogy hipokrita vagy, és ebből kifolyólag teljesen hiteltelen (bár becsüllek annyira, hogy ne kételkedjek abban, hogy ezt te is nagyon jól értetted).
    Drogok pedig most is elérhetőek azoknak, akiknek kellenek. Neked nem kell, ezért azt képzeled, hogy az ABC-ből megvenni valamiért könnyebb lenne, mint a díleredtől, aki alkalmasint még házhoz is viszi neked. A legalizálás gazdasági hatásaiba már bele se kezdek, pedig még azok is hasznosak lennének (neked is).
    Mindenesetre megköszönöm az eddigi inputot, peace.

    szerk.: az első hasábot 7Heads Drago-nak szántam, csak már könnyezik a szemem a füsttől. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák