Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz asdf_ #23 üzenetére

    Mondjuk ha igazán tökösek akarnának lenni, akkor előírnák, hogy mobiltelefonoknál az USB-C töltés lehetősége nem kiváltható wireless töltéssel, hanem kötelező a töltőcsatlakozót elhelyezni a készüléken.

    Ennyi erővel az egész wireless töltést be kéne tiltani...A gyártó legyen környezet tudatos, de a felhasználó már dönthessen úgy hogy leszarja? Ez egy picit álszent...Egy klíma 3-4 óra alatt megeszik annyit amivel 30x feltöltheted a telefonodat vezeték nélkül. Villanytűzhely? Egy marhasült vagy pörkölt mire elkészül legalább 60x feltöltöd az iPhone -od. Pedig ehetnénk ugye zöldséget is nyersen, de nem tesszük. Supermarket nyitott hűtőszekrény megvan? Na az az igazán környezet tudatos. Meddig tartana szabályozni? Szóval a vezetéknélküli töltésen való veszteség az emberiség legkisebb gondja.

    aminél pluszban a táp viszont tényleg fixen, folyamatosan a falban lesz, ellentétben a dugasztápokkal, aminél legalább esély van, hogy tényleg csak a töltés idejére dugja a konnektorba az ember

    Nem értem a logikát. Szerintem kb senki sem húzza ki, mert van töltője mindenhol, legyen az vezetékes vagy wireless. Nincs az az ember aki hurcolná magával, de ha mégis akkor maximum a kábelt. Egy TV/számítógép (alvó módban) valószínűleg többet fogyaszt üzemen kívül mint egy 20W -os töltő. Mégsem húzza ki senki.

    Az egységes töltő csatlakozó sem megoldás, mert az emberek leszarják a dolgaikat. Én 5 évig tudtam hiba nélkül használni a gyári Apple kábelt, és most is csak az USB-C töltő miatt cseréltem le, nem azért mert tönkrement. Más meg havonta cseréli és nem azért mert szar a minősége, hanem mert szarik rá. Álszent a világ na. Fejben kéne először rendet tenni és kb. elfelezhetnénk a környezet terhelését.

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz cidalain #44 üzenetére

    Nem kell. COM(2021)547

    It requires that mobiles phones and the similar radio devices, if they are capable to be recharged via wired charging, are equipped with the USB Type-C receptacle and, if they also require charging at voltages higher than 5 volts or currents higher than 3 amperes or powers higher than 15 watts , incorporate the USB Power Delivery charging communication protocol.

    Előírja, hogy a mobiltelefonoknak és a hasonló rádióberendezéseknek, amennyiben azok alkalmasak a vezetékes töltésre, rendelkezniük kell az USB-C típusú csatlakozóval, és amennyiben töltésükhöz 5 Vnál magasabb feszültség vagy 3 ampernél nagyobb áramerősség vagy 15 wattnál nagyobb teljesítmény is szükséges, úgy az említett készülékeknek támogatniuk kell az USB-teljesítményátviteli töltési protokollt.

    A fordítást nem a Google csinálta (ugyanott magyarul is fent van). Az USB-teljesítményátvételi töltési protokoll -on felsírtam :). Jó hogy nem fordították le az USB -t is...

    Viszont akkor ez azt jelenti, hogy a Vooc / QC / Warp és társai lehúzhatják a rolót. Vagy majd külön gyártanak készüléket PD -vel az EU -ba meg saját szabvánnyal a hazai piacra? Netán mindkettőt fogja tudni (megoldható ez egyáltalán)?

    [ Szerkesztve ]

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz vicze #48 üzenetére

    Felmerül bennem a kérdés, hogy miért korlátozódik 15-18W -ra a töltés ha az USB-PD 15-100W -ot tud. Talán azért hogy vedd meg a OnePlus szipiszupi töltőjét? Akkor ezzel kb pont ugyanott leszünk. Hiába az USB-C, hiába az USB- PD ha a gyártó rákényszerít a saját töltőjére, netán még kábelére is.

    #49Hieronymus
    Tudom hogy nem erre irányul az intézkedés, csak reagáltam a 'tegyük kötelezővé a vezetékes töltést mert a wireless nem gazdaságos' kijelentésre.

    #57cidalain
    igen, ez a rész hibás, vagy más is szabályozza, mert a doksiban csak ez van:

    - harmonise the charging interface for mobile phones and similar categories or classes of radio equipment (tablets, digital cameras, headphones and headsets, handheld videogame consoles and portable speakers) that are recharged via a wired charging, so that they can be recharged by using a common charging receptacle;

Új hozzászólás Aktív témák