Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oszi666

    őstag

    válasz Narxis #4 üzenetére

    meg francia bor/sajt, luxuscikkek, ilyesmi, ezeknek komoly piaca van ott.
    Az európai autók már adóztatva vannak nem? meg az európai acél pl.

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz #54625216 #23 üzenetére

    Szerintem ez eléggé kétoldalú dolog.
    Amíg az EU nem kap több jogkört az államoktól (ami az államok egyéni rendelkezési lehetőségeinek szűkülését jelenti) addig nem tud mit csinálni egyszerűen mert nincs rá felhatalmazása. Szóval ez olyan, hogy elveszem a pénzed, aztán meg leb@szlak hogy miért nem újítod fel a hidat. Mert nem adsz pénzt. De hát van pénzed. De az másra kell már el van tervezve. Termelj többet. De hát azt is elveszed. Igen, mert másnak is kell. De én termelem a legtöbbet. De nem csak te vagy a világon. De összeomlik a híd. Akkor alkalmatlan vagy. Te meg k#tsög. Te meg alkalmatlan. Te meg... stb stb.

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz Giovan! #25 üzenetére

    pontosan, ez szerintem is így van.
    Csinálj többet! Adj több hatalmat! Ja, azt nem.
    Tök nonszensz az egész.
    Jelenlegi formájában szerintem az EU-nak ezek a kérdések nem is feladatai. Ez egy szimpla vám/tőke/munkaerő szövetség, nulla további tartalommal. Az a dolga, hogy az áru/tőke/munkaerő szabadon tudjon áramlani, egységes szabványok mentén. Ezt pedig többé kevésbé meg is teszi. Ennél többet várni/követelni tőle nevetséges, amíg nem kap több hatalmat. És szerintem az EU legnagyobb vívmánya, hogy gazdaságilag annyira egymástól függővé tette ezt a széttagolt kontinenst, hogy egyszerűen nem éri meg háborúzni egymással, és ez szavatolja a békét.

    [ Szerkesztve ]

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz Giovan! #27 üzenetére

    szívemből szólsz :)

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz #54625216 #30 üzenetére

    teljesen kizártnak tartom, hogy ez úgy működött volna, hogy a nemzetek képviselői doszt azért is át akarták vinni a tervezetet, aztán a gonosz multik meg jól meglobbizták őket. Ha így is van, az is a mi sarunk, mert ilyen emberek lettek megszavazva, általunk.
    Pont ez a kommunikációs dolog számomra azt mutatja, hogy az EU annyira gyenge, annyira nincsenek jogosítványai, annyira nem független, hogy még egy ilyen cuccot is képtelenek megszavazni. Amíg az EU nem kap több hatalmat addig ez a bénázás lesz. PLusz hozzáteszem, hogy az EU-ba szerintem nemzettől és függetlenül mindenki a másodvonalbeli politikusait küldi képviselőnek.
    Én tisztában vagyok vele, hogy ez egy ördögi kör: bénák mert nincs hatalmuk, nem kapnak több hatalmat mert bénák (kell öt év szakmai tapasztalat, de nem tudsz szerezni mert nem vesznek fel) de valahol el kell kezdeni.
    Szerintem az EU a jelenlegi funkcióit, magyarán a vám-tőke-munkaerő-közöspiaci uniót teljesen jól ellátja, és bármi továbbit számonkérni rajta nem fair

    A mikropártos részhez annyit reagálnék, hogy KDNP.

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz #54625216 #37 üzenetére

    "Azt azért számon lehet kérni, hogy az EU által elindított, az EU állampolgárok igen jelentős..."
    Igen, belátom, hogy ebben igazad van, hogy végülis hogy várhatnak el több hatalmat, ha a jelenlegit sem használják ki 100%-ban.

    Én a vállalati lobbis dologban nem értek egyet. Pontosabban a lobbi erősödne ez biztos, de ez ellen lehet tenni lépéseket, nagyon szigorúan korlátozni a belépésüket, a képviselők vagyonnyilatkozatait kiterjeszteni xy családtagra, felállítani egy mindenkitől független, 6 éves mandátumokkal dolgozó korrupciós elleni hivatalt stb, nálam sokkal okosabb emberek ezt meg kell hogy tudják oldani. Nem azt mondom, hogy ez 100%ban megoldás, de szerintem még mindig jobb.
    Én teljesen a föderáció híve vagyok, a jelenlegi állapotban az EUs államok gyengék szerintem. Egy durvább összefonódással, pl egységes ügyészség/egységes korrupció ellenes nyomozás, közös hadsereg, teljesen közös külpolitika stb, sokkal erősebben tudnánk fellépni az USA/Kína/Oroszország trió ellen, és akkor még jön fel India is mint a talajvíz.

    "A fő gond az EU-val - és ezért hasonlítottam az USA helyett Jugoszláviához -, hogy a nagy nemzetállamok, névszerint Németország és Franciaország a föderációs lózungjaik ellenére nagyon is nemzetállami logikával gondolkoznak és eszük ágában sincs a fairplay nevében feladni az érdekeiket."

    Ebben is egyetértek, annyival kiegészítve, hogy nem csak a németek és a gallok, de minden nemzetállam ezt teszi, a magyarok is. De pontosan azért, mert ez egy gazdasági szövetség, nulla mögöttes tartalommal. Mindenki a saját országában gondolkodik, és nem egységesen az Unióban. A magyarok a magyarokra gondolnak csak. Ezeket a dolgokat mind mind ellensúlyozni lehet szerintem.
    Pl: lakosság arányosan választanak képviselőket a törvényhozói testületbe, de lenne egy másik testület, ahova mindenki csak egy-egy tagot delegál. A lakosság arányos előterjeszt, a másik vétózhat. És akkor mondjuk 2/3os támogatottság ellen 2/3os vétó kell, stb. Alkotmányjogászok ezt biztos meg tudják oldani.

    Szerintem ez a mostani lassú szopódás belül, és a tehetetlen külpolitika a legrosszabb, ami történik, és a németek meg a franciák már kétsebességes unióról beszélnek

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz bambano #40 üzenetére

    Hát, szerintem akkor ez egy jó hír, mert egy nagy cég ugyan sikeresen lobbizott/pumpolt, de a dolog kiderült, balhé lett belőle, kérdés következmény lesz-e. De szerintem ez továbbra is azt igazolja, hogy akkor kaphatnak nagyobb hatalmat, ha már ezen a szinten kibuknak ezek a dolgok. Csak nyilván minél több hatalom->annál több ellenőrzés

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Új hozzászólás Aktív témák