Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz oszi666 #5 üzenetére

    Úgy tudom az autók még nincsenek, az acél és a franciák termékei viszont igen, arra lett válaszul a whiskey-re, farmerra meg még valamire adó kivetve Európában. De a franc tudja már ezt követni. Szétadóztatják, jobban mondva vámolják egymás termékeit mert úgy se tudnak mást csinálni. Mondjuk a tech cégeket nem féltem, jobban rá van most szorulva a pénzre az autóipar. Itt is meg ott is.

    Thanos was right.

  • Giovan!

    addikt

    válasz oszi666 #24 üzenetére

    Hát ja, gyenge az EU, mert nem egy valódi föderáció, és a megosztottságát a nagyhatalamak könnyedén kihasználhatják, ami miatt megy az EU szidása, de mikor lépéseket kéne tenni a centralizáció irányába, akkor meg egyből jön a vergődés a nemzetállamok szuverenitásának megsértése miatt. Így viszont az EU még a saját területén sem tud hatékonyan fellépni, ami miatt mindenki szív.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz oszi666 #26 üzenetére

    Igen, jelenleg tényleg csak ennyiről szól, de én azért reménykedem benne, hogy nem a nacionalizmus fogja megszabni a fejlődés irányát, és a jövőben egyre több jogkört fognak átvenni az uniós szervek a tagállami megfelelőiktől.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz oszi666 #24 üzenetére

    Pont a roaming tarifák eltörlésének ügyében derült ki, hogy - függetlenül egyébként a jogosítványaitól - mennyire életképtelen szervezet az EU.
    Az ugyanis egy olyan tervezet volt, amit az EU minden országában, az állampolgár döntő többsége támogatott, és üzleti és politikai értelemben is volt értelme, hogy az EU-ban kialakuljon egy egységes távközlési piac, ami versenyképes az USA és Kína piacaival, ráadásul az EU adminisztrációnak megvolt a politikai felhatalmazása, hogy végigvigye a koncepciót.
    Ehhez képest nem a nemzetállamok széthúzása lehetetlenítette el a kezdeményezést, hanem a telekom cégek lobbistái addig tartották nyomás alatt az EU adminisztrációt, amíg az gyakorlatilag feladta és hogy ne legyen botrány inkább kialkudtak némi tarifakedvezményt a turistáknak. Röhej.
    Na most amikor az ember azt látja, hogy még egy olyan ügyet is haza tudnak vágni, ami össz-európai támogatásnak örvend, akkor nyilván nem akar nagyobb mozgásteret adni az EU adminisztrációnak, mert ha ezt sikerült így elk..rni, akkor mi lesz azokkal a kérdésekkel, amiben nincs egyetértés? Akkor már inkább maradjon a gyeplő a nemzetállamok kezében, mert azok kormányait legalább el tudjuk zavarni 4 évenként és nem néhány holland vagy francia szélsőliberális-anarchista mikorpárt alkupozícióján múlik, hogy ki dönt és mit a számunkra nagyon is húsbavágó kérdésekben.

    #29 Fred23:

    Az a baj, hogy az EU-ból nem Európai Egyesült Államok jönne létre, hanem egy új Jugoszlávia. Föderációt egymással nagyjából hasonló erejű és kultúrájú régiók tudnak kialakítani. Ha a föderáció egyik tagja erősebb a másiknál és ezt az erőt érvényesíteni is tudja, abból a végén nem föderáció lesz, hanem gyarmatbirodalom. Jugoszláviának is az tett be, hogy Szerbia a gyarmataiként kezelte a többi államot, amiknek egy idő után nyilván tele lett a tökük ezzel és ezt Szerbia pontosan úgy reagálta le, mint egy gyarmattartó: agresszióval.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz oszi666 #35 üzenetére

    "Szerintem az EU a jelenlegi funkcióit, magyarán a vám-tőke-munkaerő-közöspiaci uniót teljesen jól ellátja, és bármi továbbit számonkérni rajta nem fair"

    Azt azért számon lehet kérni, hogy az EU által elindított, az EU állampolgárok igen jelentős többsége által támogatott kezdeményezéseket keresztülvigye, vagy ha az a nemzetállamok ellenállásán megakad, akkor küzdjön ellene a nyilvánosság előtt és ne valami háttéralkuk eredményeként, lakossági tarifakedvezménnyel akarja kiszúrni a köznép szemét.

    "Amíg az EU nem kap több hatalmat addig ez a bénázás lesz. "

    Pont ez az, hogy ha az EU több hatalmat kap, akkor egyre inkább a vállalati lobbisták kezébe kerül az irányítás. A lobbierő nemzetállami szinten is jelentős, de legalább van némi ellensúly az állampolgárok kezében.
    EU szinten viszont magyar választóként egy német vagy francia nagyvállalat nyomulása ellen mi véd?
    A nagy semmi.
    Márpedig ha az EU jogosítványai nőnek akkor az a magyar választók életére is egyre jelentősebb kihatással lesz, és nem a magyar választók döntése, hanem egy belga, holland, luxemburgi bürokrata és egy német, francia, dán nagyvállalat megállapodása lesz nálunk is az irányadó. És ne legyünk már annyira naívak, hogy egy német, francia, dán nagyvállalat majd a mi érdekeinket helyezi előtérbe a sajátjaival szemben.
    A fő gond az EU-val - és ezért hasonlítottam az USA helyett Jugoszláviához -, hogy a nagy nemzetállamok, névszerint Németország és Franciaország a föderációs lózungjaik ellenére nagyon is nemzetállami logikával gondolkoznak és eszük ágában sincs a fairplay nevében feladni az érdekeiket.
    A legtöbb, amit várhatunk, hogy az egység látszata (!) érdekében egyes konkrét kérdésekben hajlandóak a kompromisszumra, de minél több hatalom kerül az EU adminisztrációhoz, annál kevesebb kompromisszummal tudják érvényesíteni a nemzetállami érdekeiket más, gyengébb nemzetállamok felett.

    "A mikropártos részhez annyit reagálnék, hogy KDNP."

    Oké.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz oszi666 #39 üzenetére

    éppen most fut az indexen a balhé, hogy az eu a mckinsey vagyminek nevezik, tanácsai alapján alakította a menekültügyi politikáját. [link]

    ez alapján nehéz cáfolni, hogy ha az eu bürökraták több hatalmat kapnának, még több lenne a lobbi.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák