Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz oszi666 #24 üzenetére

    Hát ja, gyenge az EU, mert nem egy valódi föderáció, és a megosztottságát a nagyhatalamak könnyedén kihasználhatják, ami miatt megy az EU szidása, de mikor lépéseket kéne tenni a centralizáció irányába, akkor meg egyből jön a vergődés a nemzetállamok szuverenitásának megsértése miatt. Így viszont az EU még a saját területén sem tud hatékonyan fellépni, ami miatt mindenki szív.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz oszi666 #24 üzenetére

    Pont a roaming tarifák eltörlésének ügyében derült ki, hogy - függetlenül egyébként a jogosítványaitól - mennyire életképtelen szervezet az EU.
    Az ugyanis egy olyan tervezet volt, amit az EU minden országában, az állampolgár döntő többsége támogatott, és üzleti és politikai értelemben is volt értelme, hogy az EU-ban kialakuljon egy egységes távközlési piac, ami versenyképes az USA és Kína piacaival, ráadásul az EU adminisztrációnak megvolt a politikai felhatalmazása, hogy végigvigye a koncepciót.
    Ehhez képest nem a nemzetállamok széthúzása lehetetlenítette el a kezdeményezést, hanem a telekom cégek lobbistái addig tartották nyomás alatt az EU adminisztrációt, amíg az gyakorlatilag feladta és hogy ne legyen botrány inkább kialkudtak némi tarifakedvezményt a turistáknak. Röhej.
    Na most amikor az ember azt látja, hogy még egy olyan ügyet is haza tudnak vágni, ami össz-európai támogatásnak örvend, akkor nyilván nem akar nagyobb mozgásteret adni az EU adminisztrációnak, mert ha ezt sikerült így elk..rni, akkor mi lesz azokkal a kérdésekkel, amiben nincs egyetértés? Akkor már inkább maradjon a gyeplő a nemzetállamok kezében, mert azok kormányait legalább el tudjuk zavarni 4 évenként és nem néhány holland vagy francia szélsőliberális-anarchista mikorpárt alkupozícióján múlik, hogy ki dönt és mit a számunkra nagyon is húsbavágó kérdésekben.

    #29 Fred23:

    Az a baj, hogy az EU-ból nem Európai Egyesült Államok jönne létre, hanem egy új Jugoszlávia. Föderációt egymással nagyjából hasonló erejű és kultúrájú régiók tudnak kialakítani. Ha a föderáció egyik tagja erősebb a másiknál és ezt az erőt érvényesíteni is tudja, abból a végén nem föderáció lesz, hanem gyarmatbirodalom. Jugoszláviának is az tett be, hogy Szerbia a gyarmataiként kezelte a többi államot, amiknek egy idő után nyilván tele lett a tökük ezzel és ezt Szerbia pontosan úgy reagálta le, mint egy gyarmattartó: agresszióval.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák