Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oszi666

    őstag

    válasz #54625216 #37 üzenetére

    "Azt azért számon lehet kérni, hogy az EU által elindított, az EU állampolgárok igen jelentős..."
    Igen, belátom, hogy ebben igazad van, hogy végülis hogy várhatnak el több hatalmat, ha a jelenlegit sem használják ki 100%-ban.

    Én a vállalati lobbis dologban nem értek egyet. Pontosabban a lobbi erősödne ez biztos, de ez ellen lehet tenni lépéseket, nagyon szigorúan korlátozni a belépésüket, a képviselők vagyonnyilatkozatait kiterjeszteni xy családtagra, felállítani egy mindenkitől független, 6 éves mandátumokkal dolgozó korrupciós elleni hivatalt stb, nálam sokkal okosabb emberek ezt meg kell hogy tudják oldani. Nem azt mondom, hogy ez 100%ban megoldás, de szerintem még mindig jobb.
    Én teljesen a föderáció híve vagyok, a jelenlegi állapotban az EUs államok gyengék szerintem. Egy durvább összefonódással, pl egységes ügyészség/egységes korrupció ellenes nyomozás, közös hadsereg, teljesen közös külpolitika stb, sokkal erősebben tudnánk fellépni az USA/Kína/Oroszország trió ellen, és akkor még jön fel India is mint a talajvíz.

    "A fő gond az EU-val - és ezért hasonlítottam az USA helyett Jugoszláviához -, hogy a nagy nemzetállamok, névszerint Németország és Franciaország a föderációs lózungjaik ellenére nagyon is nemzetállami logikával gondolkoznak és eszük ágában sincs a fairplay nevében feladni az érdekeiket."

    Ebben is egyetértek, annyival kiegészítve, hogy nem csak a németek és a gallok, de minden nemzetállam ezt teszi, a magyarok is. De pontosan azért, mert ez egy gazdasági szövetség, nulla mögöttes tartalommal. Mindenki a saját országában gondolkodik, és nem egységesen az Unióban. A magyarok a magyarokra gondolnak csak. Ezeket a dolgokat mind mind ellensúlyozni lehet szerintem.
    Pl: lakosság arányosan választanak képviselőket a törvényhozói testületbe, de lenne egy másik testület, ahova mindenki csak egy-egy tagot delegál. A lakosság arányos előterjeszt, a másik vétózhat. És akkor mondjuk 2/3os támogatottság ellen 2/3os vétó kell, stb. Alkotmányjogászok ezt biztos meg tudják oldani.

    Szerintem ez a mostani lassú szopódás belül, és a tehetetlen külpolitika a legrosszabb, ami történik, és a németek meg a franciák már kétsebességes unióról beszélnek

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Új hozzászólás Aktív témák