Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz Gonosz15 #3 üzenetére

    A többihez meg tényleg csak idő kell..
    De nagyon sok. Mert 25 évnek mindössze ez az eredménye. Ja meg új tárolási elv, azt kifelejtetted.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz orbano #5 üzenetére

    mert nem érdekeltek benne
    Érdekelt lenne, ha látná értelmét. WD is kivár, pedig az aztán érdekelt lenne.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz gardener #11 üzenetére

    És milyen szagot érzel? :F

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz shtml #15 üzenetére

    ám kétlem, hogy a Fujitsunál hiányozna az SSD-k fejlesztéséhez szükséges szellemi kapacitás
    Ne kételkedj. Biztos lehetsz, hogy nem hiányzik. :K Fujitsunak is van saját fejlesztésű flash technológiája. Elektronikában amúgy sem számít kispályásnak. A vállalt megbízhatósági paraméterek is megegyeznek a többi gyártóéval. Ezért sem értem, hogy egyesek milyen szagokat éreznek. :F

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz ngabor2 #16 üzenetére

    Irigylem, aki kora hajnalban már tud sziporkázni. :R

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz tothp #19 üzenetére

    Jó hosszan írtál, ha nem így lenne akkor azt mondanám, hogy WRITE ONLY módban voltál és nem olvastál vissza a korábbi fórumokban. Nincs kedvem meg időm sem nagyon sokadszorra ugyanazt elmondani, amit korábban mások is meg én is firkálgattunk. Van aki a műszaki infók, van aki a tapasztalatai alapján. Nyilván a fikázókkal eleve nem kell foglalkozni. Gondolom, lassan a többi szakmabeli is kezd beleunni, hogy egy-egy ilyen hozzászólásra ötvenedszer is elmondja a tényeket, tapasztalatokat. Hiszen más meg ötvenegyedikként megint ugyanúgy összefabrikál magában üldözési mániától sújtva vagy összeesküvési elmélettől tartva egy téves megállapítást.
    Szerintem ne menjen fel a pumpa, főleg ne egy cikktől. Felhúzott állapotban könnyebben lehet téves következtetésre jutni.
    Tehát Fujitsu kezdettől fogva fejleszti, birtokolja a FLASH chipek technológiáját. De mivel megítélésük szerint ez alkalmatlan adattároló eszközökben megbízható tárolóelemként történő felhasználásra, ezért nem fejleszt SSD-t. Ami ugyebár "mindössze" egy jól megtervezett kontrollert jelent a flash memória chipek és az interfész között. Ezzel ellentétben mindenféle cégecske is próbálkozik SSD gyártással, olyanok is akik a flash chipet is csak készen veszik, tokozva is csak képen látják mert esetleg csak címkéznek. Fujitsu hasonló elvet követett mint régen a Plextor. Ha kellett akkor sokkal később jött ki egy termékkel mint a konkurensek, de a megbízhatóság volt a legfontosabb.
    A sebesség addig lenyűgöző a felhasználónak amíg az adatai el nem szállnak.
    A megbízhatóságról, működésről, tárolási módokról szerintem halvány fogalmad sincs, ezért lehetséges, hogy bődületes hülyeségeket tévedéseket írsz (pl. wear levelling) Valahol olvastál, hallottál néhány fogalmat és azokat összekeverve nyelvtanilag helyes mondatokká raktad össze. De ettől még az állításaid igencsak nem állják meg a helyüket. Javaslom, hogy olvasd vissza a többi fórumban is azokat a hozzászólásokat amelyekben a jártasabbak megosztják tudásukat, tapasztalataikat a nagyérdeművel.
    Én is remélem, hogy ez lesz a közeli jövő. Remélem, hogy nagyon-nagyon sokan fogják használni a flash alapú SSD tárolókat. A fogorvos is a sok lyukas fogat és a sírköves is a magas halálozási arányt kívánja. ;] Én viszont kerülni fogom ameddig csak lehet és kell.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz tothp #22 üzenetére

    Informatikus mérnökként lehet, hogy mégis kicsit jobban képben vagyok a dolog mikéntjével, mint azt hinnéd.
    Egyezzünk ki annyiban, hogy OK, talán kicsit, de nem az itteni átlagnál. ;] Ezek után még elkeserítőbb, hogy nem látszik az objektív hozzáállás az írásodban, pedig az egy mérnöktől elvárható lenne.
    Nem próbáltam meg nagyon kifejteni a wear leveling algoritmus miben létét
    Szerintem ne is tedd, mert amit eddig leírtál, az sem úgy van. Sőt, egyre rosszabbakat írsz.
    Szövegértésben is segítek: azt írtam, hogy cégecskék is. Tehát a legnagyobb, a Samsung mellett. OCZ milyen tapasztalattal rendelkezik? Jó kapcsolata van matrica gyártókkal? :D
    Fenntartom azon véleményemet, hogy a Fujitsu-nak jelenleg megéri fikázódni, mert nem árul SSD-t.
    Tehát ha valaki megindokolja, hogy valamiről miért más a véleménye és nem egyezik a tiéddel, az neked már fikázás. Így végigolvasva értettem meg az első mondatodat is, idézem: Ezt most a részedről fikázásnak veszem. Más a véleményed, mert informatikus mérnök vagy. És még rajtad kívül vannak páran informatikus mérnökök, ne feledd. Elárulom, én nem vagyok informatikus mérnök. Ezek után nem is akarok az lenni. :U Ez számomra behozhatatlan hátrány. ;]
    Ettől függetlenül a véleményedet tiszteletben tartom, de azért másnak is lehet beleszólni, hogy ne csak az ellenőrizetlen tévhitek terjedjenek. A gyakorlati tapasztalataidat is megoszthatnád a nyilvánossággal, had okuljunk belőle mindannyian. Így te is csak a fikázók szintjén maradsz informatikus mérnök létedre is. :R

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz Alukard #23 üzenetére

    Itt az NCQ értelméről volt szó, de mint jeleztem, ez a körülmény érvényes a töredezettségre is. Szerintem a haverodnál valami egyedi szitu is lehet, mert ennyire gyorsan nem kellene lassulni a gépnek, amit (látszólag, talán valami más is gyógyul?) a töredezettségmentesítés javít. Elképzelhető extrém alkalmazás, amikor párhuzamosan több nagy fájllal dolgozik egy (több) alkalmazás melyek így az állományok folyamatossága ellen "dolgoznak".
    és a megbízhatóságukról is van bizonyíték akkor majd megfontolom...
    :R Így van, mindenkinek egyedileg kell eldönteni, hogy adott feladatra, igényekre, környezetben melyik megoldást választja. SSD-nek is vannak, lehetnek olyan érvei amely miatt HDD szóba sem jöhet.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz k. #29 üzenetére

    Értem én, hogy mire gondolsz. Csak az sem hagyható figyelmen kívül, hogy a jelenlegi HDD gyártók birtokolják a jogokat is. Ha valaki kintről bepróbálkozik először hagyják, hogy felfusson és aztán csapnak le. Pl. Seagate esete, vagy MS a memóriakártyákon lévő FAT fájlrendszerrel. Valaki vagy körön belülre kéredzkedik (megfelelő pénzmaggal) vagy a körön belüliek könyörtelenül lecsapnak. Nem olyan egyszerű egy bármilyen zseniális, újszerű megoldással a már jelenlévők érdekszféráját megbolygatni. A piac meg többnyire azt akarja amit a marketing lenyom a torkán. Ha nem találják ki és nem erőltetik a flash tárolást, akkor most mi is valami más megoldáson elmélkednénk (mittudomén, pl. üzemanyagcellás RAM, lyukkártya betömhető lyukakkal, stb.), fene tudja, hogy a kényszer milyen ötletet szült volna. A piaci trendet éppen ezért szerintem pont a gyártók alakítják, nem a piac szenvedő alanyai.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz gardener #34 üzenetére

    A "picinek" hogyan kellett volna kisebb szájjal elmondani, hogy nem látja ennek értelmét? Amúgy egy nagy pl. Seagate, WD, akik a jogok terén ott vannak az SSD-ben és mégsem szállnak be, azoknak jobban elhihető, hogy nem látnak benne fantáziát és nem csak hurrogják a többieket? Amúgy az SSD-nek sikerült valami hírt szerezni? Többnyire kételyeket, miközben én is azt mondom, hogy igenis, már most is vannak olyan területek ahol az SSD előnyt jelent a HDD-vel szemben. De ez a terület még eléggé szűk. Ezt az árat a nagyközönség nem tolerálja. Samsung rendelkezik már némi tapasztalattal, mert domináns gyártóként rettentő nagy a gyártási volumene. Mégis folyamatosan belefutnak a tárolási elv korlátaiba. A másik nagy, a Toshiba mint ennek az egésznek a szellemi atyja, kitalálója a 25 év alatt szintén igencsak sok tapasztalatot szedett össze. Kettejüknek kötelező ott lenni az SSD piacon, hogy példát mutassanak. Rajtuk kívül van egy jó pár FLASH chip gyártó (nem címkéző) cég, köztük a Fujitsu is. Mivel nem tömeggyártók ezért ők már megfontolják, hogy a terméküket mibe építik be. Fujitsu pl. alapvetően NOR FLASH-t gyárt ami a mobiltelefonokba, egyéb beágyazott rendszerekbe kerül. A műszaki paraméterei ugyanazok mint pl. Samsungé, Toshibáé.
    A Fujitsu a t13 munkacsoportnak (ahol a HDD alapú tárolás irányvonala dől el) ugyanúgy tagja, mint a többi komoly gyártó. Csak a kínai cégek nincsenek benne. Amúgy nem tudom, hogy mit tekintesz nagy vezető merevlemez gyártónak. A fejlesztési irányokat a fejlesztő cégek és nem csak a gyártók határozzák meg. Pl. ki gondolná, hogy a mostani HDD-kben is ott van az IBM keze nyoma, mert csak a gyártást adta le, a fejlesztést nem. Vagy pl. a történelem kezdetén ott volt a Rodime nevű HDD gyártó cég. Ma már azt sem tudja senki, hogy volt ilyen is, mert egy-két év után csak fejlesztettek és a szabadalmaikat árulták, árulják. Az IBM a fél világot és nem csak a saját gyárait látta el a saját fejlesztésű és gyártású fejekkel, amit akárhogyan is nézünk, fődarabnak tekinthető. A szabadalmak jelentős része most is független irodákban jön létre amelyeket aztán a gyártók megvásárolnak. Hogy egy gyár mennyire vezető? Mi dönti el? Mennyit gyárt? Akkor pl. Plextor se nem vezető, se nem innovatív nem volt? Azért, mert nem a rohanó tömeg élén loholt, hanem a saját maga elé kitűzött cél szerint fejlesztett? A Fujitsu HDD-kre is ez a jellemző. Nem tömeggyártó (na azért ennek utánanézek, hogy a havi hány milliót lehet tömeggyártásnak tekinteni). Meg lehet nézni belülről egy Fujitsu HDD-t. Minden a helyén, nincs kispórolva semmi. Igaz, én sem sokat látok belőlük. Talán mert kicsi a meghibásodási arány? :U Azt meg mindenki tudja, hogy hibás szériái minden gyártónak vannak. Nekik is volt. Melyik gyártót tekinted vezetőnek? Amelyik a tömegtermékével, majdhogynem ipari hulladékával beteríti az egész földet? Akkor ez tényleg nem a Fujitsu, ebben egyetértünk. De talán abban is, hogy az igényesen fejlesztett, magas műszaki tartalmú, emiatt drágább, emiatt kisebb darabszámú eszközökre nem lehet azt mondani, hogy elavultak, értelmetlenek, műszaki tartalomban nem előre mutatóak. (Ha már itt vagyunk, akkor pl. Fujitsu SCSI HDD-k a szerverekbe.) Tehát számomra nem egyértelmű hogy kik a nagyok, és ki hurrog. :F Illetve az én értékrendem szerint nem a nagy volumenben hulladékot gyártók. Ezt már többen is elmondtuk, nem csak én, hanem más adatmentő kollégák is.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák