Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz gardener #34 üzenetére

    A "picinek" hogyan kellett volna kisebb szájjal elmondani, hogy nem látja ennek értelmét? Amúgy egy nagy pl. Seagate, WD, akik a jogok terén ott vannak az SSD-ben és mégsem szállnak be, azoknak jobban elhihető, hogy nem látnak benne fantáziát és nem csak hurrogják a többieket? Amúgy az SSD-nek sikerült valami hírt szerezni? Többnyire kételyeket, miközben én is azt mondom, hogy igenis, már most is vannak olyan területek ahol az SSD előnyt jelent a HDD-vel szemben. De ez a terület még eléggé szűk. Ezt az árat a nagyközönség nem tolerálja. Samsung rendelkezik már némi tapasztalattal, mert domináns gyártóként rettentő nagy a gyártási volumene. Mégis folyamatosan belefutnak a tárolási elv korlátaiba. A másik nagy, a Toshiba mint ennek az egésznek a szellemi atyja, kitalálója a 25 év alatt szintén igencsak sok tapasztalatot szedett össze. Kettejüknek kötelező ott lenni az SSD piacon, hogy példát mutassanak. Rajtuk kívül van egy jó pár FLASH chip gyártó (nem címkéző) cég, köztük a Fujitsu is. Mivel nem tömeggyártók ezért ők már megfontolják, hogy a terméküket mibe építik be. Fujitsu pl. alapvetően NOR FLASH-t gyárt ami a mobiltelefonokba, egyéb beágyazott rendszerekbe kerül. A műszaki paraméterei ugyanazok mint pl. Samsungé, Toshibáé.
    A Fujitsu a t13 munkacsoportnak (ahol a HDD alapú tárolás irányvonala dől el) ugyanúgy tagja, mint a többi komoly gyártó. Csak a kínai cégek nincsenek benne. Amúgy nem tudom, hogy mit tekintesz nagy vezető merevlemez gyártónak. A fejlesztési irányokat a fejlesztő cégek és nem csak a gyártók határozzák meg. Pl. ki gondolná, hogy a mostani HDD-kben is ott van az IBM keze nyoma, mert csak a gyártást adta le, a fejlesztést nem. Vagy pl. a történelem kezdetén ott volt a Rodime nevű HDD gyártó cég. Ma már azt sem tudja senki, hogy volt ilyen is, mert egy-két év után csak fejlesztettek és a szabadalmaikat árulták, árulják. Az IBM a fél világot és nem csak a saját gyárait látta el a saját fejlesztésű és gyártású fejekkel, amit akárhogyan is nézünk, fődarabnak tekinthető. A szabadalmak jelentős része most is független irodákban jön létre amelyeket aztán a gyártók megvásárolnak. Hogy egy gyár mennyire vezető? Mi dönti el? Mennyit gyárt? Akkor pl. Plextor se nem vezető, se nem innovatív nem volt? Azért, mert nem a rohanó tömeg élén loholt, hanem a saját maga elé kitűzött cél szerint fejlesztett? A Fujitsu HDD-kre is ez a jellemző. Nem tömeggyártó (na azért ennek utánanézek, hogy a havi hány milliót lehet tömeggyártásnak tekinteni). Meg lehet nézni belülről egy Fujitsu HDD-t. Minden a helyén, nincs kispórolva semmi. Igaz, én sem sokat látok belőlük. Talán mert kicsi a meghibásodási arány? :U Azt meg mindenki tudja, hogy hibás szériái minden gyártónak vannak. Nekik is volt. Melyik gyártót tekinted vezetőnek? Amelyik a tömegtermékével, majdhogynem ipari hulladékával beteríti az egész földet? Akkor ez tényleg nem a Fujitsu, ebben egyetértünk. De talán abban is, hogy az igényesen fejlesztett, magas műszaki tartalmú, emiatt drágább, emiatt kisebb darabszámú eszközökre nem lehet azt mondani, hogy elavultak, értelmetlenek, műszaki tartalomban nem előre mutatóak. (Ha már itt vagyunk, akkor pl. Fujitsu SCSI HDD-k a szerverekbe.) Tehát számomra nem egyértelmű hogy kik a nagyok, és ki hurrog. :F Illetve az én értékrendem szerint nem a nagy volumenben hulladékot gyártók. Ezt már többen is elmondtuk, nem csak én, hanem más adatmentő kollégák is.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák