Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcias

    őstag

    válasz gliskard #2 üzenetére

    "hogy intel cpu-hoz, intel chipset" - pontosan, ez az egyre népszerűbb platform-elv lényege, és van is benne vmi. Bár a cikk tagadja, AMD fronton is hasonló dolog történik, kezd kibontakozni, és emiatt mindkét piac, az Intel alá nForce és AMD alá nForce kezd erősen szűkülni, és mivel nincs nVidia processzor, előbb utóbb senki sem fogja megvenni az nForce-os alaplapokat. Az SLI pedig... hát ez egy érdekes kérdés, vagy multi-GPU lesz a jövő vagy nem. Ha nem, akkor kár is erről beszélni, hogy SLI vagy CF. Ha viszont ebbe az irányba lesznek fejlesztések, akkor sztem a CF egyre nagyobb előnyben van (márcsak azért is, mert a tesztek alapján jobb teljesítményű). Itt tehát két lehetőség van (leszámítva, hogy az nVidia befagyasztja az mulit-GPU projektet). Vagy tűzzel vassal keresztül viszi, hogy SLI powered by AMD és powered by Intel (az első meglehetősen fura lenne, de sztem az Inteles verzióra is kevés az esély most már), vagy pedig bealázza az SLI-t, cserébe kapnának Crossfire támogatást, és a Crossfire válna szabvánnyá. Ezt viszont presztízskérdés miatt az nVidia biztosan nem komálná, hiszen a Crossfire=AMD most már, és nyilván furán mutatna a konkurens cég logója a saját kártyájukon, dehát ez van, az AMD a platformosítás miatt most kezdi learatni a babérokat. Az Intel eddig is támogatta a Crossfire-t, sztem jó darabig még fogja is, a Havok-ot odaadta az AMD-nek, cserébe a Crossfire-t megkaphatja sztem AMD logó nélkül is, legalábbis így gondolom. :)

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

  • marcias

    őstag

    válasz shabbarulez #5 üzenetére

    Kérdés, hogy mikor ez megvalósul, mennyire fogja érinteni az otthoni felhasználókat. Én többkártyás megoldást GPGPU-ban tudnék inkább elképzelni, játékokra konzol, vagy 4-es szériás Radeon bőven elég lehet. És akkor még nem beszéltünk a Fusion-ról, ahol a CPU+GPU lesz megvalósítva, ami alacsony csíkszélességen (32-40nm) akár komoly grafikus teljesítményt is hordozhat.

    Steam: marcias88

  • marcias

    őstag

    válasz Bici #13 üzenetére

    Gyanítom, hogy visszavonhatná, de miért tenné? Az, hogy az AMD-nek adta a Havok-ot, evvel nem tett kevesebbet, minthogy amikor majd kijönnek az Intel GPU-k, már legyen sok játék, ami Havok-ot támogat, hiszen azt az AMD elérhetővé tette.

    Steam: marcias88

  • marcias

    őstag

    válasz Bici #18 üzenetére

    Mint ngabor is mondta, itt nagyon szövevényes a linensz kérdés. Ha az egyik fél valami fontos licenszet megvonna, a másik azonnal egy másik megvonásával válaszolna, emiatt egyik félnek sem érdeke ezt a területet piszkálni. Elhiheted, ha mindkét fél az összes licenszét visszavonná, akkor mindketten működésképtelenek lennének ;] Emiatt, ha egy megállapodás megszületik, az, ha csak nem kölcsönösen vissza nem vonják, úgy is marad sztem. Bár az Intel sokkal nagyobb, ilyen kérdésekben még ők sem mernek kikezdeni az AMD-vel.

    A hírhez is kapcsolódóan, nekem is erős érzésem támadt avval kapcsolatban, hogy az nVidia, hacsak nem változtat gyökeresen a politikájával, már nem maradhat sokáig a piacon. A platformok népszerűsödése, és a GPU-technológia lemaradása csak az első két döfés volt, de lassan, biztosan jön a következő is, úgy 2010 környékén, amikor integrálódik a GPU a CPU-val, vagy legalábbis szétválaszthatatlanok lesznek. Ez Atom vonalon SoC módon, Centrino/Puma vonalon a CPU/Chipset/GPU még szorosabb kapcsolatában fog megnyilvánulni. Asztali vonalon pedig, az SLI-s chipsetek megszűnése, sőt az egész SLI esetleges megszűnése vetheti vissza a céget. Egyetlen területük marad hát: a single-asztali GPU és a dedikált mobil GPU. Ez az utolsó terület is erősen be fog szűkülni az AMD-féle Fusion miatt, de a Larrabee piacra lépése is egyértelműen az nVidia visszaszorulását fogja eredményezni. Ennyi csapást kétlem, hogy túl fog élni a cég. Egyetlen területük maradhat, a GPGPU, csak kérdés, hogy meddig, ugyanis a Larrabee abban nagyon erős lesz, erősebb, mint a GTX 200. Szóval akkor, a kérdés: Ki hány évet jósol az nVidiának?

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

  • marcias

    őstag

    válasz Bici #25 üzenetére

    Igazából érdekel ma még vkit a SiS? Én őszintén szólva örülnék, ha nem gyártanának semmit inkább. A VIA sem áll sokkal közelebb a szívemhez, bár ők már asszem teljesen ki is szálltak az AMD-nak és Intelnek szállított chipsetgyártásból. Ők még talán az ITX-területen tudnak alkotni, beágyazott rendszerek, mini-PC-knél. Kérdés, hogy az nVidia mennyire fogja őket felkarolni. A VIA-nak ezen kívül még ott van az S3 grafikai részleg, ami megintcsak nem a csúcstechnológiájáról nevezetes manapság. Eddig könnyen voltak, de az Atom, meg az AMD-s mini-Sempron könnyen kigolyózhatja őket is a konkurencia nélküli ITX piacról. Ezeknek a gépeknek is tudniuk kell ma már elég sok mindent, a VIA meg köztudottan fogyasztásához képest elég keveset tud, multimédiára például nehezen ajánlható. Arról is folyt már vita, hogy az nVidiának mi célja van a VIA-val, vajon csak az x86 kell-e neki, amit mondjuk beépíthet GPGPU-ba? Vagy esetleg be akarna szállni a nettop-piacra? Érdekes felállás lehet, VIA proci, nV chipset és grafika. De evvel az lenne a gond, hogy a VIA-nak marhára nincs semmilyen procija, ami akár az A64-es szintet megütné, X2-ről vagy C2D-ról már nem is beszélve.

    Steam: marcias88

Új hozzászólás Aktív témák