Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcias

    őstag

    válasz Bici #13 üzenetére

    Gyanítom, hogy visszavonhatná, de miért tenné? Az, hogy az AMD-nek adta a Havok-ot, evvel nem tett kevesebbet, minthogy amikor majd kijönnek az Intel GPU-k, már legyen sok játék, ami Havok-ot támogat, hiszen azt az AMD elérhetővé tette.

    Steam: marcias88

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Bici #15 üzenetére

    cserebe az AMD_nek is van egy par olyan fejlesztese, amit az Intel hasznalhat. Pl ha jol tudom az x64 kiterjesztesu kodok is ilyenek. De vannak e teren nalam lenyegesen okosabbak is, remelem legalabb egyikuk erre teved.

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Bici #15 üzenetére

    olyan ez, mikor ey cserépben 2 kúszónövény növekszik. a cserép, tehát a rendelkezésre álló erőforrások korlátozottak, ennyi van, mindkettőnek ebből kell gazdálkodni. érthető módon mindkettő a maximumot akarja kihozni, hogy nagyobbra nőjön. viszont egymásra támaszkodnak, ha egy egyedül maradna, eldőlne. az intelnek nem érdeke, hogy az amd megszűnjön. az az érdeke, hogy fennmaradjon, de ne legyen túl komoly piaci tényező. az nvidia már csak nyűg a piacon, mint egy gaz. se az amd-nek, se az intelnek "nincs szüksége" az nvidiára, mindkettőnek konkurense. ráadásul ha az nV valami csoda folytán megszűnne, akkor nincs trösztellenes per, hisz rajta kívül még 2 cég gyárt erre a piacra.

  • gliskard

    senior tag

    válasz Bici #13 üzenetére

    általában nem simán liszenszelnek egy technológiát vagy szabadalmat, hanem valamit adnak cserébe, igy valós pénzmozgás nem történik.
    Ráadásul az idöben korlátozások ebben az iparban viszonylagosak, hiszen pl. ha 10 évre adja át a technológiát az elég sok ebben az iparágban.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Bici #18 üzenetére

    Részleges megvonás - ezt nem egészen értem. Vagy adja a licenszet, vagy nem. Egyébként meg a korábban vázoltak miatt sem hiszem, hogy az AMD végleg bedobja a törölközőt - hiszen akkor az intelnek nagyon sok olyan trösztellenes törvénynek kell eleget tennie, aminek most nem. Gondolj vissza arra, amikor a Microsoft pénzmagot adományozott az Apple-nek; az is ugyanezen megfontolásokra építkező döntés volt.

    Azt meg nem hiszem, hogy az AMD csak az x64-es licenszet adja az intelnek, biztosan van más is, ami nem ennyire látványos...

    https://www.coreinfinity.tech

  • marcias

    őstag

    válasz Bici #18 üzenetére

    Mint ngabor is mondta, itt nagyon szövevényes a linensz kérdés. Ha az egyik fél valami fontos licenszet megvonna, a másik azonnal egy másik megvonásával válaszolna, emiatt egyik félnek sem érdeke ezt a területet piszkálni. Elhiheted, ha mindkét fél az összes licenszét visszavonná, akkor mindketten működésképtelenek lennének ;] Emiatt, ha egy megállapodás megszületik, az, ha csak nem kölcsönösen vissza nem vonják, úgy is marad sztem. Bár az Intel sokkal nagyobb, ilyen kérdésekben még ők sem mernek kikezdeni az AMD-vel.

    A hírhez is kapcsolódóan, nekem is erős érzésem támadt avval kapcsolatban, hogy az nVidia, hacsak nem változtat gyökeresen a politikájával, már nem maradhat sokáig a piacon. A platformok népszerűsödése, és a GPU-technológia lemaradása csak az első két döfés volt, de lassan, biztosan jön a következő is, úgy 2010 környékén, amikor integrálódik a GPU a CPU-val, vagy legalábbis szétválaszthatatlanok lesznek. Ez Atom vonalon SoC módon, Centrino/Puma vonalon a CPU/Chipset/GPU még szorosabb kapcsolatában fog megnyilvánulni. Asztali vonalon pedig, az SLI-s chipsetek megszűnése, sőt az egész SLI esetleges megszűnése vetheti vissza a céget. Egyetlen területük marad hát: a single-asztali GPU és a dedikált mobil GPU. Ez az utolsó terület is erősen be fog szűkülni az AMD-féle Fusion miatt, de a Larrabee piacra lépése is egyértelműen az nVidia visszaszorulását fogja eredményezni. Ennyi csapást kétlem, hogy túl fog élni a cég. Egyetlen területük maradhat, a GPGPU, csak kérdés, hogy meddig, ugyanis a Larrabee abban nagyon erős lesz, erősebb, mint a GTX 200. Szóval akkor, a kérdés: Ki hány évet jósol az nVidiának?

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

  • marcias

    őstag

    válasz Bici #25 üzenetére

    Igazából érdekel ma még vkit a SiS? Én őszintén szólva örülnék, ha nem gyártanának semmit inkább. A VIA sem áll sokkal közelebb a szívemhez, bár ők már asszem teljesen ki is szálltak az AMD-nak és Intelnek szállított chipsetgyártásból. Ők még talán az ITX-területen tudnak alkotni, beágyazott rendszerek, mini-PC-knél. Kérdés, hogy az nVidia mennyire fogja őket felkarolni. A VIA-nak ezen kívül még ott van az S3 grafikai részleg, ami megintcsak nem a csúcstechnológiájáról nevezetes manapság. Eddig könnyen voltak, de az Atom, meg az AMD-s mini-Sempron könnyen kigolyózhatja őket is a konkurencia nélküli ITX piacról. Ezeknek a gépeknek is tudniuk kell ma már elég sok mindent, a VIA meg köztudottan fogyasztásához képest elég keveset tud, multimédiára például nehezen ajánlható. Arról is folyt már vita, hogy az nVidiának mi célja van a VIA-val, vajon csak az x86 kell-e neki, amit mondjuk beépíthet GPGPU-ba? Vagy esetleg be akarna szállni a nettop-piacra? Érdekes felállás lehet, VIA proci, nV chipset és grafika. De evvel az lenne a gond, hogy a VIA-nak marhára nincs semmilyen procija, ami akár az A64-es szintet megütné, X2-ről vagy C2D-ról már nem is beszélve.

    Steam: marcias88

Új hozzászólás Aktív témák