Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #33 üzenetére

    Vagy inkább Kína. Szerintem nem véletlen a VW botrány sem az NSA első nagyobb szemétkedése, persze micsoda véletlen mindenki tudja, hogy az Összes Diesel ilyen, mégis a legnagyobb alá tettel egy lapáttal.

    USA-nak nem célja az Erős Európa, nem tud úgy fejlődni, mint a hidegháború idején, nem célja, hogy Európa világhatalom legyen. Nem is az.

    USA nagy ívben szarik Európára, az meg tény, hogy ott a Microsoft, Google, Apple, aki ugyanúgy "gyűjt telemetriás adatokat" mint eddig, nem cél semmilyen segítség Európának.

    Egy cél van, hogy az USA állampolgárai úgy érezzék, hogy minden rendben.

    (#26) emvy

    Azért még mindig aki ért hozzá, jobban bízik a nyílt forrásban, mint a microsoftban, aki elvileg nem, de gyakorlatilag adatokat ad el az NSA-nak, meg akinek kell. Azért ezt így kijelenteni? Nem tudom a prism programban mennyi nyílt szereplőt láttál? Én egyet sem, ellentétben a többi Apple, Google, MS, stb.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #37 üzenetére

    Cegek szerepeltek benne, es 100% nyilt forrasbol elo, sok konzumer ugyfellel rendelkezo oriasceg nem letezik.

    Na melyik az, aki kifejezetten programot ír otthonra és azt használod amelyiket feltelepíted mesélj!?

    A Red Hat az egyetlen nagy ceg, aki pusztan OSS-bol el, de az sokkal kisebb mint a tobbi emlitett ceg, es nem igazan er el szeles populaciot, tehat eleg ertelmetlen lett volna foglalkozni vele.

    Tényleg, meg a többivel is gondolom ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy a Red Hat alapvetően nem szolgáltatásból él, hanem terméket árul.

    Aki jobban ert hozza, az egyreszt felmeri, hogy mik a valos kockazatok (a forumos trollkodas a Windows telemetriarol peldaul elegge videki rendszergazda-szintu 'hozzaertesrol' arulkodik), es az igazan szenzitiv adatokat megvedi olyan modon, hogy ne kelljen 'biznia' senkiben.

    Kicsit primitív vagy ha szerinted az dönti el a szakértelmet, hogy ki honnan jött a pesti meg bunkó csak ez meg tény.

    Szóval szerinted, ha jól értem, akkor mindenki minimum titkosít a saját gépén mindent, és mindent titkosítva tárol de még mindent úgy is küld el, hogy ne lehessen azt kódolni.

    Szerintem Te el vagy tévedve egy picit vissza kellene venni a hülyeségből, mert valahogy nem jársz a földön. Szerinted mindenki troll, aki nem titkosít mindent, mondjuk egy fodrász, vagy egy irodai alkalmazott, akinek ez nem is a dolga egy 10 fős cégnél, ahol nincs is pénz ilyen eszközökre ami feltétlenül a titkosításért felel?

    Picit eltévedtél szerintem.

    Titkositas eseten peldaul abszolut indokolt az OSS hasznalata. Egy CAD szoftver eseten onmagaban nem. Es tenyleg az a lenyeg, hogy 'valos' kockazatokrol gondolkozzon az ember; pl. egy magyar KKV eseten eleg valoszinutlen, hogy az NSA akar majd bongeszni a HDD-n.

    Akkor Te ezt így ki mered jelenteni? Értem, akkor ezek után ha NSA-s kérdésem lenne, akkor hozzád fordulok tanácsért, hátha nagyobb ökörséget is hallunk még. Akkor ezek szerint az NSA nem is veszélyforrás?
    Értem kb mintha egy Microsoft alkalmazottat hallottunk volna, kb ők vannak ilyen szinten...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #42 üzenetére

    Ha csak ennyit tudsz hozzátenni, akkor értem is hogy miért irkálsz olyan dolgokat, aminek a szakmai szintje minimum irreleváns a számítógépező emberek 99.999 %-ra,

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák