Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz #56573440 #31 üzenetére

    Máskülönben ha olyan fos lenne nem vennék meg, még a szomszéd "Pistike" is azt mondta hogy szép szép de játékra minek?, pedig minden hülyeséget megvesz mert pénz az van dögivel.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • szatocs

    őstag

    válasz #56573440 #68 üzenetére

    Azoknak persze, hogy nem kell, azoknak CRT is megfelel, sok ismerősömnek még mindig CRT van. Én viszont mióta megvan a TN LCD, kb nem bírok megmaradni CRT előtt, mert buzerálja a szemem. Ha síkképcsöves, az egy fokkal jobb. Én szinte mindent csinálok a gépen, újabban legtöbbet filmet nézek rajta, de játszok is, netezek, amit lehet. Ha azt nézem, hogy venni akartam egy "normálisabb" TN-t 65-ért, és hozzá veszem, hogy mennyivel nagyobb élményt nyújt színek terén egy IPS-es U2311H, ami 80, ráadásul VESA-s, pivot funkció, oda szerelem falra, ahova akarom, hát nekem ez megér +15-öt.

    Biztos van olyan, akiket ez hidegen hagy, nem kétlem. De én TN-t már nem veszek szerintem. Emberi áron van jobb.

    === Szatocs ===

  • El Kebir

    őstag

    válasz #56573440 #68 üzenetére

    "mert ő megszokta crt vel azt a felbontást, így erre is azt állítja be. képminőségre neki megfelel, olvasható, nem mikroszkóppal kell néznie, innentől neki elég."

    Olvass bele egy "milyen monitort vegyek" témába, ott láthatod, hogy a full hd alapkövetelmény (sőt a full hd és led háttérvilágítás) , pedig kis méretű panelnél egyáltalán nem biztos hogy ésszerű és optimális a nagy felbontás.
    Megvétele után meg visszaveszi kisebb felbontásra, mert apró minden...csak akkor miért nem vett eleve kisebb felbontású monitort??

    Én eddig se tartottam ésszerűtlennek, ha valaki egy olcsó tn paneles monitort vett, akkor se, ha lenne pénze drágábbra, akkor meg pláne nem, ha nincs pénze drágábbra, viszont továbbra se értem azokat, akik a drága tn paneles monitorokat megveszik. Arra nincs ésszerű magyarázat, mikor jobbat is vehetnek kb ugyanannyi pénzért, vagy egy elenyésző többletért.
    Szerintem, senki se 30-40k-s ért tn paneles monitort vásárlókon értetlenkedik.

    [ Szerkesztve ]

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

  • max-pain

    senior tag

    válasz #56573440 #68 üzenetére

    Igen, bizonyos szempontbol az, bar sokan azt se tudjak van jobb vagy mas. Max feltunik, hogy oldalrol nem jo a kep, meg sotetben a fekete nem igazan fekete.
    LCD/plazma TV-t is azert vesz a tobbseg, mert nagyobb es lapos. Aztan meg azzal jonnek, hogy milyen jo rajta egy atlag analog 4:3-as ado kepe szethuzva, kozben meg ranez az ember es hat ugye kozel sem.
    Ja, CRT-vel megszokott felbontas (legyen 1024x768). Megveszi az 1680x1050-es uj monitort es radugja mindenfele atallitas nelkul (mert azt se tudja mi az).

    [ Szerkesztve ]

  • El Kebir

    őstag

    válasz #56573440 #82 üzenetére

    "igénytelen az átlag user?" "a legtöbb embert nem zavarja"

    Sokkal inkább még nem látot jobbat, ezért úgy gondolja, hogy az normális megjelenítés egy lcd-nél (ami csak a tn-re igaz), pl engem zavart, a crt után, a tn képének függőleges szögfüggősége, még egy egyszerű weblap nézésénél is. (utána következik a negatív rangsorban, a bevilágítás a széleken, ha inhomogén a kép, a túl világos fekete, a szineket nehéz jónak vagy rossznak látni :) )

    Sokan igénytelenek a megjelenítésre, olyan dolgok se zavarják őket, mint a filmeknél, játékoknál szétcsúszó kép (hibás vsync), vagy játékoknál az AF, AA hiánya...(a 24 kockás film, 60Hz-es monitoront már csak mellékesen említem :) )

    Szerintem, sokkan elgondolkoznának a jobb paneles monitor vásárlásán, ha kipróbálhatnák. Amíg nem ismeri valaki, hogy milyen a JÓ, addig nehezen tudja azt elképzelni.
    Rengeteget számított, hogy a marketinggépezet ráállt "a válaszidő mindennek felett" jelszóra, és ebben tn-ek a legjobbak, a 6 bites panellel, pedig az egy szint alatt már lényegtelen mennyi.
    Na meg a tn olcsósága rengeteget számít, de nagyrészt csak a felfutatott termelési volumen miatt ilyen jelentős az árelőnye. (igazán felfuthatna az ips panel termelése is :) )

    Szerk.:
    "Sokan igénytelenek a megjelenítésre"

    Kicsit átgondolva rosszul fogalmaztam, inkább úgy lenne jobb, hogy:
    "sokan nem tudják beállítani a gépet, alapbeállításban meg sokszor nem túl szép a kép"

    ...azt látják, azt szokják meg, és arra gondolják, hogy jó, ha viszont látnák, hogy lehet szebb is, akkor már keresnék a jobb megoldásokat a szebb képre.

    [ Szerkesztve ]

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Új hozzászólás Aktív témák